Категорија: Секојдневие

Славните музичари читаат злобни твитови за себе

Во шоуто на Џими Кимел славните музичари повторно читаа злобни твитови за себе. Факт е дека...

Зошто и од кога носиме бурми?

Дали некогаш сте се запрашале што соти зад традицијата на носење бурма и зошто тие во повеќе...

РЕАЛНОСТ!

Пино: На паркингот пред „Кале“ ми се смени животот!

Алисон Пино си замина од Вардар, но остана во цврста поврзаност со Македонија благодарение...

ЗАТОА Е ТОЛКУ УБАВА: Шакира испадна дека е Македонско девојче

Кој би рекол дека кај планетарно познатата пејачка Шакира тече Македонска крв? Ако ја...

ОВА Е НАЈТАЖНОТО ВИДЕО КОЕ ДЕНЕС ЌЕ ГО ПОГЛЕДНЕТЕ

Трогателното видео на Јутјуб го објави Брет Бенет од Вашингтон скршен од глетката на која...

ФОТО: Бали Бег и Фериде ги полудеа фановите пред филмска премиера

Славниот турски актер Бурак Оџивит предизвика вистинско лудило во Бурса. 4 000 фанови,...

12-годишно девојче со Даунов синдром инспирира со изведбата на „All Of Me“

За лицата со Даунов синдром пеењето е огромен предизвик, но 12-годишната Медисон Тевлин...

КИМ КАРДАШИЈАН ПОВТОРНО ГО ПОКАЖА СВОЈОТ ЗАДНИК

Ким Кардашијан е повторно подготвена да го разбранува интернетот со својот задник. Овој пат,...

Фејсбук воведе новина во чекирањето на локации

Фејсбук воведува уште една новина, а тоа е опцијата Place Tips која на корисниците би требало да...

ФОТО: Кладилницата Вил Хил „соголена“ во Радовиш: Уплатил 1 евро а зеде 11 илјади евра!

Погледнете ги овие три добитни идентични листови уплатени во…

ЉУБОВ Е ВО ПРАШАЊЕ: Македонец 4 години љубел девојка која не постои

Овој Македонец реши јавно да побара помош, за побрзо да го разреши својот љубовен проблем....

СЕГА Е ЛЕСНО: Нови начини за брзо слабеење

Есента и зимата се период кога најмногу се зголемува телесната тежина. За да се вратите во...

Ова е легендата според која “Милка” го добила името

Иако обично се тврди дека името на овој сладок производ е добиено со спојување на два збора,...

ВИДЕО: Мислеше дека и подари фото-албум, а тогаш следеше изненадувањето на животот!

„Мојата сопруга отсекогаш сакала да оди во Англија, но секогаш сме немале пари за патување....

ФОТО: Девојката нарекувана „крава“ и „зебра“ сега освојува со кампања на „Desigual“

Шантел Браун-Јанг поседува огромна самодоверба и амбициозност која ја истакнува во модниот...

ДАЛИ СТЕ РОДИТЕЛ? ТОГАШ МОРА ДА ЈА ПОГЛЕДНЕТЕ ОВАА РЕКЛАМА!

Рекламите кои се прикажуваат во текот на “Super Bowl” најчесто имаат за крајна цел да...

ВИДЕО: Светот полуде по Кејти Пери на американскиот Супербоул

Во спектакуларниот перформанс на Кејти Пери беше вклучен огромен тигар, Лени Кравиц и...

ВИДЕО: СЛАТКО ДВЕГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ЧИЈА ПЕСНА ЌЕ ВЕ РАЗНЕЖНИ

Таа ја пее песната „Old MacDonald Had a Farm“. Можеби нема да ги разберете сите зборови, но како и да е,...

Видео: Во “50 нијанси на сиво” цели 20 минути секс сцени, а филмот трае 1 час и половина

Долго очекуваниот филм “50 нијанси на сиво” наводно ќе вклучува повеќе секс сцени...