Категорија: Секојдневие

Фото: Пронајди го натрапникот на сликата!?

Во чиј скут се опушти Викторија Бекам? (фото)

  Сопругата на славниот фудбалер Дејвид Бекам, Викторија, oбјави фотографија на Твитер на...

И КОГА НЕ ОТКРИВА НИШТО, ПОВТОРНО ПОКАЖУВА КОЛКУ Е УБАВА: ОВОЈ ПАТ ТАА ИМАШЕ И ПОСЕБНО ДРУШТВО

Ирина Шајк пред неколку дена го посети Друштвото за заштита на животни во Њујорк. Одмерената...

Забременила по авантура за една ноќ, па преку Фејсбук го бара таткото на бебето

Бјанка Фази од Австралија преку Фејсбук го бара таткото на своето бебе. Австралијката...

Вака изгледа новиот Џејмс Бонд

Најновиот филм од серијалот за тајниот агент Џејмс Бонд ќе биде премиерно прикажан на 6-ти...

ИГРАЈТЕ МАКЕДОНСКИ ИГРИ: Ја знаете ли првата мекедонска 3Д игра за мобилни уреди!?

“Cubly 3D” е првата македонска аркадна 3Д игра за мобилни уреди (за сега достапна само за...

Видео: Затоа што индиферентноста понекогаш значи убиство…

Post by DJ Pollyfonika.

ФОТО: Како денес изгледа ќерката на Еминем

Еминем напиша неколку песни за неговата ќерка додека таа беше бебе. Голем број од нас ги...

ВИДЕО: Ја фати жената дека го изневерува, но се случи неверојатен пресврт…

Враќајќи се дома по напорниот ден на работа, еден маж слуша извици во собата…   Кога ја...

ВИДЕО: Македонски пејачи со песна ја поддржаа кампањата „Шанса за живот“

Влатко Лозаноски, Ренната, Наталија Славева, Виктор Апостоловски и хорот на Златно славејче...

Видео: Македонка прогласена за студент на годината во САД

Дваесет годишната Сара Симоновска од Куманово, која што живее и студира во Флорида, САД е...

Дали вагината може да се „прошири“ за време на сексот?

Ова е веројатно едно од многуте прашања што ве копкаат одвреме-навреме… Прашањето најчесто...

СКОПЈАНИ, ПИЈТЕ КАФЕ А ПЛАТЕТЕ СО ПОЕЗИЈА

На Светскиот ден на поезијата – 21 Март, скопјани ќе имаат можност во три кафулиња во...

Тајланд – Дамите кои имаат разголени селфи-фотографии им следува казна затвор!

Тајландските власти го прогласија т.н. “underboob” селфи како нелегално, и оние дами кои...

Furious 7 ја расплака публиката

Неофицијалната проекција на Furious 7 ја расплака публиката на фестивалот „Саут бај Саутвест“,...

ВИДЕО: Еве што може да ги расплаче мажите

Интересно истражување кое покажува дека мажите плачат многу почесто од што можете да си...

Видео: Ова е дефинитивно најбрзиот готвач на светот …

Post by Alquimistas Culinarios.

На прв поглед изгледа како нормално куче, но кога ќе го погледнете видеото …

Post by ‎Majalatouki.com | مجلتكِ‎.

ВИДЕО: К-15 Со лидерот на Водно!

 Легендите К-15 со лидерот на Водно договараат што треба да прават додека се на власт …

Видео: Зад еден од најпознатите слогани во светот се крие мрачна тајна

Ден Вајден, авторот на познатиот слоган Just Do It на компанијата Nike, инспирацијата за слоганот...