Категорија: Секојдневие

Фото: Катарците брендираа автобус со името Македонија

Ракометната репрезентација на Македонија веќе го доби автобусот со кој ќе се превезува за...

Убавицата призна: „Најмногу сакам кога сум гола”

Миранда Кер ја знаеме како фина и слатка девојка од соседството. Но, овој пат, светската...

Македонија во Топ 10 дестинации кои треба да се посетат според „Њујорк Тајмс“

Интернет порталот на весникот „Њујорк Тајмс“ направи листа од 52 места во светот кои треба...

VIP и ОNE и официјално се споија: Ова е новото име на компанијата

ВИП и ОНЕ ќе се спојат во новоосновано друштво со ограничена одговорност со назив one.VIP,...

Скопјанец моли за помош: Сакам да ја најдам девојката што ми помогна кога ме удри автомобил

„Драги другарки и другари, на 26.12.2014, нешто по 21 часот на една од скопските улички ме удри...

Anonymous им објавија војна на џихадистите: Ќе ве избришеме од интернет

Хакерската група „Anonymous“ им објави војна на џихадистите, во знак на одмазда за масакрот во...

ВИДЕО: Сара Мејс во безобразно издание

Во најновата епизода на фантастичното шоу „Еден на Еден“ гостуваат Сара Мејс и Викторија...

Мајка на 6 деца вели: „Јас сум најубавата жена на светот“

Дали мислите дека сте дебели, дека имате премногу стрии, или брчки, или преголем стомак, или...

Најголемиот светски фестивал на скулптури од мраз

Харбин, град во северо-источна Кина, благодарение на острата клима, секоја година е домаќин...

ВИДЕО: ФРЛАЊЕ ПО КРСТОТ НА БУГАРСКИ НАЧИН!

Сме виделе дека борбата за крстот на Водици знае да излезе надвор од рамките на она што е...

Видео: Што мислат жените, а што мажите за неверството?

Прељубата е подеднакво непријатна и за мажите и за жените. BuzzFeed направи две видеа во кои...

Фото: Постои ли поубава глетка од секси нозе во добри хулахопки?

Хулахопките отсекогаш биле симбол на елеганцијата, а новата компанија Миа Арси дава преглед...

Видео: Го пресекла чорапот на пола и направила нешто прекрасно

Наместо да ги фрлате старите чорапи , може да го искористите трикот на оваа креативна...

Мажите кои објавуваат многу селфија се психопати

Психолози од Универзитетот во Охајо спровеле истражување на 800 мажи кои биле на возраст...

ВИДЕО: Бип-бип, доаѓа брзата птица итрица

Возач во Тел Авив снимил несекојдневна сцена на улиците на овој град, кога се појавила...

Објавено видео на летот во кој загина претседателот Трајковски

Ова е графичка симулација на летот кој беше кобен за претседателот Борис Трајковски и...

Видео: Оваа девојка е тешка 21 килограм. Што мислите, зошто?

Многу девојки по раскнувањето на врската се посветуваат на нездрава храна и многу слатки, за...

КОГО ПРОВОЦИРА РОЗГА: Ако мене ме прашуваш … ти веќе не си битен!

36 годишната Јелена Розга не застанува да провоцира. Таа на својата Фејсбук фан страница...

„Глупавоста нема да победи“: наредниот број на Шарли ебдо ќе биде испечатен во 1 милион примероци

Наредниот број на францускиот сатиричен весник Шарли ебдо ќе излезе в среда, како и обично,...

Џастин Бибер порасна – сега е модел за Келвин Клајн

Гласините дека Џастин Бибер ќе биде новото лице на Келвин Клајн кампањата за долна облека се...