Категорија: Секојдневие

Неуморниот пешак што минуваше по 33 километри дневно, доби автомобил

  Приказната на Џејмс Робертсон кој секој ден минувал по 33 километри пеш за да стигне на...

ВИДЕО: Куче херој, скокна во езеро за да го спаси својот сопственик!

Непознат Русин одлучил да открие до која мера не сакаат кучињата кои ги чуваме, а се уверил...

СПРЕМЕТЕ ГИ СОЛЗИТЕ: Погледнете го новиот документарец за Тоше Проески

Телевизијата Ал Џезира Балканс вчера премиерно го објави новиот документарец за Тоше...

Хаос и еуфорија на пазар во Белград: Се појавил Новак Ѓоковиќ (ФОТО)

Најдобриот тенисер  во светот, Новак ѓоковиќ пред некој ден пристигнал во Белград и откако...

Ова е авторката на книгата „50 нијанси сиво“ – Ел Џејмс има 40 милиона фунти а дури сега купи ново возило !

Ако ви го кажеме името Ерика Мичел, тоа нема многу да ви значи. Ако ви го кажеме нејзиниот...

Во овој бордел сите проститутки се мажени, еве зошто

Во Русија постои елитен бордел кој вработува само мажени жени за нивните клиенти да може да...

За што фантазираат спонзорушите и старлетите?

Сигурно знаете што значат поимите полигамија и моногамија. Но, дали ви е познато значењето...

Си беше еднаш само наше Скопје…

Погледнете го нашиот убав град Скопје – радост ти ќе бидеш! Нови времиња, модерен свет …...

Вистински херој во Охрид: На ладното време собираше пари за настраданите од поплавените подрачја

Музичарот и фотограф Јован Куциновски денес своеволно излегол на охридскиот плоштад со...

СПРЕМЕТЕ СЕ: Во недела силен ветер и повремени врнежи од снег

  Повремени врнежи од снег и силен ветер предвидуваат метеоролозите за во недела. Врнежи...

Зошто најпознатиот манекен ја одби улогата во Fifty Shades of Grey?

Дејвид Ганди е еден од најбараните машки модели во светот. Досега овој згоден човек имаше...

За шеикот – SLS AMG прекриен со полирано бело злато

Шеиците од Емиратите често меѓусебно се натпреваруваат кој вози поексклузивен автомобил,...

„Капата долу“ за Ренато Вугринец

Металург на денешниот натпревар од СЕХА-лигата настапи со значително подмладен состав, но...

Фото: Дара Бубамара ги покажа бујните гради во Тајланд

Познатата пејачка Дара Бубамара во моментов е на одмор во Тајланд, каде што моментално се...

Вашата кујна од поинаков агол: совети за уредување(фото)

НЕДОСТИГ НА ПРОСТОР Ви недостига простор за одлагање на предмети на работната површина?...

18+ СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО, КАКО СЕНАДА НУРКИЧ, ПОЗНАТА КАКО МАЦА ГИ ЗАРАБОТУВА СВОИТЕ ПАРИ?

Специјална гостинка на една приватна забава … [tube]https://www.youtube.com/watch?v=pASYd8lvXl4[/tube]

Фото: Кардашијан повторно гола

По првиот поглед кон фотосесијата на Ким Кардашијан за магазинот „Лав“, на „Инстаграм беа...

Видео: Кога овцата мисли дека е куче …

Post by Fokus.ba.

фОТО: КАЈ СТЕ ДЕВОЈКИ ЗЕМАВ ПЛАТА???

Интересни дизајни, интересни идеи за маици кој се вистински хит. Не чекајте, нарачајте си...

ЉУБОВНИ ЧАШИ ЗА СВ ВАЛЕНТИН!!!

 Се ближи и празникот на заљубените Св Валентин!!! Направете некоја креативна чаша по Ваш...