Категорија: Секојдневие

Емина вели дека Кајмакоски нема шанси покрај Лукијан!

 Во пресрет на суперфиналето на Х-фактор, кога ќе биде прогласен победникот на шоуто, Емина...

Саем за мебел- март 2014

40.Меѓународен саем МЕБЕЛ 2014, ќе се одржи од 25-30.03.2014 година. Меѓународниот саем МЕБЕЛ, кој во...

Работи кои не сте ги знаеле за Eл Класико

Освен Х- Фактор, денес во 9 часот ќе се случува уште еден голем настан, кој пред се ги...

3200 годишниот претседател

Длабоко во Sequoia Националниот парк, на 2133 метри надморска височина во планините Сиера Невада ,...

Најголемиот фан на Даниел Кајмакоски

Погледнте ја Јана…Убедливо најголемиот фан на Даниел Кајмакоски.  

Фото: Авантурите на Биди

Запознајте го Биди. Тој не го сака кафезот, таму му е досадно… Ужива да го држат во раце…...

Среќни животни

Има ли нешто поубаво од тоа да видите животно како се смее? Погледнете ја компилацијата од...

Видео: Калуѓерка воодушеви на шоуто за таленти The Voice

Кристина Скуча од Италија го воодушеви жирито на италијанското шоу за таленти „The Voice“, а...

Што да избегнувате, а што да конзумирате за поубав сон

Нема ништо поубаво од долг и квалитетен сон, а со денешното темпо на живот квалитетниот сон...

„Во ист свет живееме“-Меѓународен ден на Дауновиот синдром

Меѓународниот ден на лицата со Даунов синдром се одбележува секоја година на 21-ви Март –...

Изгласани се најубавите плажи за 2014 година

Сајтот TipAdvisor согласно гласањата на патувачите во рамките на 2014 Travelers Choice, направи листа на...

Јовано Јованке во изведба на Словенечкиот вокален оркестар Perpetuum Jazzile

Јовано Јованке во изведба на словенечкиот вокален оркестар Perpetuum Jazzile, кои со своите гласови...

Денес е светскиот ден на среќата :)

Денеска, 20 март, е Светски ден на среќата. Овој ден се празнува од 2012 година од страна на...

Древните мудрости од Ракописот на Акра

По повод Меѓународниот ден на среќата, ви издвојуваме неколку реченици и пасуси...

Денес масовно ќе се садат рози низ цела Македонија

Под мотото „Македонија земја на цвеќето – земја на розите“ денеска ќе почне националната...

15 знаци дека можеби и не сте веќе млади

1. Ги плаќате сметките на време 2. Знаете како без мака да се движите на високи потпетици 3....

Какво време не очекува денес и за престојниот викенд?

Во Македонија во четврток ќе биде претежно сончево, топло и ветровито. Ќе дува умерен...

Детски хор кој ќе ве направи среќни

Не се сеќавам кога последен пат имало толку препеви на една песна, но Happy на Pharrell поттикна...

Саем на книгата 2014

Саемот на книгата како една од најзначајните културни манифестации во земјата обезбедува...

Не сме хејтери -ама #SelfieMacedonia?

Феноменот „селфи“ го има и во Македонија, но деновиве се почесто се појавува на Фејсбук, под...