Категорија: Секојдневие

Фото: Девојки пристигна принцот што го чекавте!

  Фотографијата е превземана од групата на Фејсбук: Ѕид за сообраќајниот срам

Екстерно за институциите! Под (х)итно!

Грбот на македонија бил „заостанат“ и морало да се менува… А ова бе?

Видео: Погледнете го најубавиот кош на Перо Антиќ во НБА кариерата!

Ова е веројатно најубавиот кош на Перо Антиќ откако заигра во НБА. Погледнете го видеото, но...

Facebook ќе ве предупредува ако објавувате пијани

Facebook веќе применува технологија која што се базира на вештачка интелигенција, а истата е дел...

Фото: Овие Selfie фотографии гарантираме дека ќе ви го разубават денот

Вреди да погледнете…

Физичката врска меѓу мајката и детето е подлабока отколку што се сметаше

Физичките и емотивната врска меѓу мајката и нејзиното дете е најблискиот однос кој може да...

Двајца Македонци ќе пробаат да срушат Гинисов рекорд во сабота!

Двајца Македонци, оваа сабота, на 13 декември во салата на Спортскиот центар Форца, ќе се...

Мислите дека полицаец не може да ви го разубави денот? Сега ќе ве разубедиме!

Ова е прекрасна новогодишна акција на полицајците во Мичиген. Наместо да пишуваат казни,...

„Кралот на Instagram“ Ден Билзеријан уапсен во Лос Анџелес

Самопрогласениот крал на Instagram кој ги користи социјалните мрежи за да се пофали со својот...

Фото: Порно ѕвездите со и без шминка

Се кладиме дека нема да ги препознаете.  

Видео: Уличен музичар во дует со своето куче

Прекрасна изведба на овие двајца верни пријатели. Слушнете ги…...

Фото: Selfie со 10 000 студенти!

Фото: Кристијан Пунтевски

Писмо за оставка на Министерот за образование

Проф. д-р Ристо Малчески упати писмо до министерот за образование Абдулаќим Адеми. Писмото...

Видео: Која е неостварената желба на Игор Џамбазов?

Секогаш феноменалниот Игор Џамбазов е гостин во #1на1, сабота во 21.30 часот на Алфа Погледнете...

Видео: Нешто ново, нешто креативно! Вреди да се погледне Филип Тасевски – Fitz „Оружје од гнев“

„Оружје од гнев“ e новиот соло сингл на Филип Тасевски – Fitz од бендот Новиот Почеток....

Видео: Најдобрите моменти од Victoria’s secret fashion show 2014

Victoria’s secret fashion show  оваа година се одржа во Лондон Велика Британија на 09.12. Како и секоја...

Tест: „Кока-Кола“ против „Кола-кола зеро“

Познато е дека во Кока-Кола зеро има многу помалку шеќер отколку во обичната. Но, со цел да...

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА: Полицаец фатен како им се “пушта” на девојки!

Нема да ви се верува, но кога ќе видите за кој полицаец станува збор, ќе ви стане се јасно....

Да му помогнеме на дедо Стојан

До темел изгоре куќата на дедо Стојан од село Турије – Дебрца. Седумдесетгодишниот старец...

Студентскиот марш снимен со дрон

Една слика, 1000 зборови! Едно видео – студентски марш! [tube]https://www.youtube.com/watch?v=rIxQybI47XQ#t=32[/tube]...