Категорија: Секојдневие

ШТО ЌЕ ПРАВИМЕ: ВО НОВИТЕ МИЛКА ЧОКОЛАДИ ФАЛИ ЕДНА КОЦКА

Дали знаете зошто во Милка чоколадото фали коцка? Еве го одговорот:...

ВИДЕО: ИДЕМЕ ПО НЕВЕСТАТА АМА НА АРАПСКИ НАЧИН

Кај нас по невеста обично се иде со музика. Кај Арапите адетот е сосема поинаков. А и...

Британија дозволила зачнување на бебиња со ДНК од три родители!

Претставниците на Долниот дом на британскиот парламент изгласале денес закон според кој е...

И официјално – Renault го претстави новиот Kadjar

Renault го претстави својот нов SUV кој треба во понудата да дојде над Captur и да понуди поголем...

Одмаздата продолжува: Објавени фотографии од голата Тања Савиќ(фото18+)

Поранешниот соработник на Тања Савиќ, Бане Ѓокиќ продолжува со бескрупулозната одмазда врз...

Видео: Погледнете го новиот спот на Ријана

По кусата видео најава во која Ријана откри детали за екранизацијата на нејзиниот нов сингл,...

Шок во Турција: Под површината на езерото се појави Византиска православна црква, стара 1500 години

На изненадување на истражувачите и жителите на византиската историска Мала Азија град Iznik...

Видео: НЕВЕРОЈАТНИ дечиња танцуваат НЕВЕРОЈАТНО!

Погледнете ги овие преслатки дечиња како тануваат … [tube]https://www.youtube.com/watch?v=mGZkoZ9bg5c[/tube]

Енрике Иглесиас го украл хитот „Bailando“ ?

Песната „Bailando“ на Енрике Иглесиас собра 686 милиони пати на Јутјуб и е најголем хит на...

Фото: Ова се најубавите природни гради помеѓу ѕвездите

Женските гради за многумина се најубав атрибут и синоним за сексапил, а бујното деколте...

Погледнете како Марјана Станојковска вежба зумба

Познатата лото девојка Марјана Станојковска редовно ги почестува нејзините фанови на...

Оваа жена не се насмеала 40 години

Тес Кристијан има 50 години, а пред 40 години како што вели, донела многу важна одлука за да не...

ВИДЕО: Секој ден пешачи по 33 километри за да стигне на работа

Џејмс Робертсон, секој ден до работа и назад до дома, уште од 1988-та година, пешачи 33 километри,...

Најдобрата смарт реклама од Super Bowl

Super Bowl или финалето на Американската лига во фудбал е одбележано и од најскапите реклами во...

Славните музичари читаат злобни твитови за себе

Во шоуто на Џими Кимел славните музичари повторно читаа злобни твитови за себе. Факт е дека...

Зошто и од кога носиме бурми?

Дали некогаш сте се запрашале што соти зад традицијата на носење бурма и зошто тие во повеќе...

РЕАЛНОСТ!

Пино: На паркингот пред „Кале“ ми се смени животот!

Алисон Пино си замина од Вардар, но остана во цврста поврзаност со Македонија благодарение...

ЗАТОА Е ТОЛКУ УБАВА: Шакира испадна дека е Македонско девојче

Кој би рекол дека кај планетарно познатата пејачка Шакира тече Македонска крв? Ако ја...

ОВА Е НАЈТАЖНОТО ВИДЕО КОЕ ДЕНЕС ЌЕ ГО ПОГЛЕДНЕТЕ

Трогателното видео на Јутјуб го објави Брет Бенет од Вашингтон скршен од глетката на која...