Категорија: Секојдневие

„Бекстејџ“: Како навиваат мајките на Стоилов, Миркуловски, Ристовски и Манасков

И додека цела македонска јавност со нетрпение го очекува секој натпревар на македонската...

Видео: Преслатка кавга помеѓу татко и ќеркичка

Ова е една преслатка расправија помеѓу татко и ќерка. Девојченцето не знае сеуште ни да ги...

Четири психолошки трикови кои „Икеа“ ги користи врз вас

Во Македонија сѐ уште нема продавница на светски популарниот производител на мебел,...

НЕМА ПОЈАКО: ЗА 20 ДОЛАРИ ПЛАТЕНИ ШПАНЦИ НАВИВААТ ПРОТИВ СВОЈАТА ТАТКОВИНА

Дека Катар плаќа навивачи за да ја бодрат националната селекција е познато од самиот...

Видео: Кога во реалноста би се однесувале како на социјалните мрежи

Се вработивте на ново место? Зошто тогаш не излезете надвор за на глас да им кажете на сите?...

„Вера“ доаѓа кон Македонија и носи снег и ниски температури

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност...

Најновото видео за „50 нијанси на сиво“ – мора да го изгледате за да поверувате

По официјалното објавување на саундракот за еротската филмска приказна, сега Дакота Џонсон...

ВИДЕО: МАЛИОТ ДАРЈАН СКИЈА НА 3 ГОДИНКИ

Одлична мотивација за сите родители што порано да го пуштат своето мало детенце да ги...

Видео: Како бебе расте во матката за време на бременоста

Видео во кое детално ќе дознаете за Чудото на животот и Како се започнува:...

Фото: Секси Џеј Ло за „Complex“: После 45 години и 2 деца ретко кој изгледа вака

Џенифер Лопез и во петтата деценија од својот живот докажува дека може да изгледа тотално...

По натпреварот со Хрватска се огласи Кире Лазаров

Најдобриот ракометар на Македонија во пресрет на мечот со Хрватска вели дека противникот е...

Фрчковски жив фатен!

    Универзитетски професор, академски граѓани, интелектуалец, бивш министер во владата...

БЕЛГРАД: За што чекаат илјадници луѓе во редови?

Илјданици луѓе трпеливо и дисциплинирано чекаат во редица, некои и од шест часот изутрина!...

Гушкајте се многу: Денеска е меѓународен ден на прегратката

Денеска го одбележуваме Меѓународниот ден на прегратката. Тој се зародил во САД во 1986 година...

Зошто телефонот не треба да се полни преку цела ноќ?

За најголемиот дел од корисниците на памтени телефони, ноќта е времето кога се полнат...

ОБЈАВЕНО ГЛОБАЛНОТО ВИДЕО ЗА ЧАСОТ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА – И МАКЕДОНИЈА ДЕЛ ОД НЕГО

СРЕДА, 21 ЈАНУАРИ, 2015: Како што започнува одбројувањето за најголемата светска волонтерска...

Стомачните мускули на овој Црногорец ги полудеа жените на Инстаграм!

Со постојаното фотографирање за на социјалните мрежи тој си прави одлична промоција....

Македонскиот ракометарски шмекер повторно освојува

ФОТО: Богатите деца од Иран станаа хит на Instagram

Rich Kids Of Tehran е името на корисничката сметка на Instagram, каде се објавуваат фотографии што го...

Видео: Интересна преработка на хитот „Маре Маријана“ од Студени Нозе

Едно трио реши да ја преработи познатата песна од групата Студени нозе, „Маре Маријана“....