Категорија: Секојдневие

Видео: Тригодишна верзија на Бијонсе

Сите се раѓаме со некаков талент, но кај малава тој е очигледен дури и на две годишна возраст....

Металург – поштено „плескање“ дома, ама и во гости!

Мелем за очи беше денешниот натпревар на РК Металург на гости во Данска, против Колдинг. РК...

Која принцеза од Дизни сте?

  Одберете си ја вашата омилена принцеза и прочитајте ги карактеристиките кои ве...

Волонтерите од Црвениот крст го одбележаа Часот на планетата земја во Скопје

  Вчера, во периодот од 20:30 до 21:30 часот, со исклучување на уличното осветлување на плоштадот...

Фото: Ова не е папагал

Не, ова не е папагал, ова не е Scarlet Macaw. Ова е уметност. Ова е жена покриена во body paint и тоа многу...

Видео: Axe го носи мирот во светот (најдобра реклама за 2014)

Иако нема некоја посебна поврзаност на Axe со приказните кои ги гледаме на рекламава и...

Трогателно видео: Глува жена прв пат слуша звук по 40 години

Замислете го чувството 40 години од животот да немате чуено ниту еден единствен звук. За  Joanne...

Синот на Ферги ѝ посакува среќен роденден на својата мајка

Џош Духамел постираше прекрасна слика на Инстаграм од неговиот 7 месечен син Аксл Џек, кој ѝ...

Ема Вотсон блескаше на премиерата на нејзиниот нов филм

На премиерата на нејзиниот нов филм „Noah“ во Берлин и Њујорк,  Ема Вотсон тотално блескаше...

ВИДЕО: Селена Гомез со инспиративен говор

Селена Гомез го отвори своето срце пред толпа млади луѓе на овогодинешниот We Day – настан...

Тест: Какви сте во љубовта и каква е вашата врска?

1. Одите во домот на вашиот партнер. До таму има два пата. Едниот е краток, но многу досаден, а...

Фото приказна: Смешни мечки

ЕЈ ЗДРАВО! МЕ ИЗЕДЕ ТУЃ СРАМ… ШТО ЌЕ ПРАИТЕ? ЌЕ ЛЕТАТЕ СО ОВА?! ЕЈ, ЧЕКАЈ И ЈАС ДА СЕ КАЧАМ...

Видео: Зoшто жените носат бикини

Сте се запрашале ли некогаш, зашто жените носат кармин? Кога прв пат дошло до таа идеја? Или...

Од јуни на кафе во Порта Македонија

Терасата на Триумфалната капија оваа пролет нема да се претвори во кафуле, поради тоа што...

Видео: Неверојатно спасување од застрашувачки пожар

Застрашувачко видео од спасувањето на човек кој е заробен на зграда каде има страшен пожар....

Најочекувани филмски продолженија во 2014 година

22 Jump Street  (излегува на 13.06.2014) Започнува онаму каде што заврши првиот дел, Jenko и Schimdt повторно...

Сите положби на месечината за 2014 година

Сѐ повеќе луѓе се заинтересирани за точната положба на месечината поради здравствени...

Поларни мечиња се новите ѕвезди во зоолошката во Минхен

Подмладокот на зоолошката Hellabrunn Zoo во Минхен, ќе ви ги освои срцата. Овие поларни мечиња се...

Даниел Кајмакоски ја запеа Зајди Зајди…

Кога македонски пејач гостува во странска емисија, неизбежно е да се побара и негова верзија...

Какви тајни носи говорот на телото?

Трепкање Забрзано трепкање е знак дека мозокот ви работи забрзано. Тоа е знак дека некој е...