Категорија: Шоу-бизнис

За оваа венчаница деновиве зборува целиот свет

27 годишната манекенка на Викторија Сикрет се омажи во најубавата венчаница која сме ја...

Какви се тие ужасни чевли кои ги носи Ким Кардашиан?

Ким Кардашиан се обидува да промовира „чевли“ кои изгледаат како вистинска ноќна мора, а...

Ема Вотсон испрати моќна порака, но со граматичка грешка

Младата, талентирана актерка Ема Вотсон важи за феминистка и прилично интелигента личност,...

Џејми Дорнан и неговата сопруга блеснаа на црвениот тепих

Џејми Дорнан, актерот кој се прослави со улогата на Кристијан Греј во „Fifty Shades of Grey“, ја...

Клое Кардашијан го потврди полот на бебето

Популарната реалити ѕвезда, Клое Кардашијан, ужива во осмиот месец од бременоста. Таа пред...

Додека Оскарите не нè раздвојат: Овие ѕвезди освоиле Оскар и останале сами

Се сеќавате дека Квентин Тарантино беше во врска со Мира Сорвино? А Џулија Робертс со...

Познат бројот на поканети гости на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Над 2.600 гости се поканети на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, која ќе се одржи на 19 мај...

Овие фотографии покажуваат дека преовладувал мајчинскиот инстинкт на Кајли Џенер

Најмалата сестра во семејството Кардашјан, Кајли Џенер, до пред неколку месеци беше кралица...

Кога се обидуваме да ги копираме фотографиите на славните личности, тоа би изгледало вака

Сигурно многупати ни се има случено да ни се допагаѓа фризурата на некоја славна личност или...

Наоми Кембел и нејзиното ново момче голи во фотосесија за машки магазин

Овој рапер се пофалил со заедничка фотографија уште минатата година. На фотографијата Наоми...

Кејт Мидлтон во црн фустан и високи штикли му се спротивстави на снегот

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, без оглед на временските услови, секогаш е подготвена...

Сестрите Кардашијанс на патување во Јапонија

Сестрите Ким, Кортни и Клои отпатувале во Азија. Тие се во главниот град на Јапонија, Токио,...

Принцот Хари на својата свадба ќе покани две поранешни девојки

Принцот Хари на својата свадба со Меган Маркл која ќе се одржи на 19-ти мај планира да покани...

Сара Џесика Паркер дизајнираше детска колекција за Gap

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер, го прошири своето дизајнерско...

Џенифер Лоренс со моќен и драматичен стајлинг на премиерата на Red Sparrow во Њу Јорк

Младата оскаровка ја има насекаде, тоа е главно заради актуелните премиери кои ги има...

Ким Кардашијан ја сподели првата фотографија од нејзиното трето дете, ќерката Чикаго

Чикаго е родена прет пет недели преку гестациски носач, заради здравствените проблеми на...

Разголената Рита Ора покажа што прави додека патува со авионот

Позади Рита Ора помина напорна недела. Најпрво се забавуваше на „Brit Awards“ до раните утрински...

Кајли Џенер објави слатко видео од својата ќерка (ВИДЕО)

Познатата 20 годишна реалити ѕвезда, Кајли Џенер, на 1 февруари стана мајка на девојче. stormi...

51 годишната Вера е двојничка на ѕвездата Рита Ора, но кој кого копира?

Рита Ора се проценува дека вреди 20 милиони фунти, има пријатели од А-листата и повеќе број...

Oва се најслатките фотографии од Џенифер Лопез и близнаците Ема и Макс

Луѓето често велат дека децата навистина брзо растат. Многу луѓе ќе се согласат со оваа...