Категорија: Технологија и наука

Никаде како во универзумот: Секојдневните човечки активности таму се вистински предизвик (ВИДЕО)

Астронаутите се почесто објавуваат видеа од секојдневните активности во вселената. Од тие...

HAPPY WEEK акција во НЕПТУН – големи попусти и рати без камата!

HAPPY WEEK продажна акција во Нептун! Од 11-15-ти јуни, преку haPPy кредитот до 48 рати без камата или со...

Предупредување: Овие апликации во вашиот телефон се вистинска мамка за вируси

Со оглед на огромниот број на апликации кои секојдневно се појавуваат, дури и Google не може...

Лансиран е NextGen Центарот наменет за тренинзи од областа на дигиталниот маркетинг

NextGen Центарот го најавува курсот за вовед во дигитален маркетинг за сите кои сакаат да...

Зошто социјалните медиуми се особено важни за развој на вашиот бизнис?

Бројот на компаниите во Европската унија кои користат социјални медиуми постојано расте,...

Искористи го летото и започни нова кариера!

По успешното лансирање на двата проекти – Академијата за маркетинг и ПР и Академијата за...

Нов гејмерски смартфон наречен „ZTE Nubia Red Magic“

Изборот помеѓу гејмерските телефони се зголеми за уште еден нов производ. Станува збор за...

Нов начин за заштита при сексуални односи? Вака изгледа производот кој ќе се користи во иднина!

Пилулите и презервативите се две најчести методи за контрацепција низ светот, а тоа сигурно...

Кои фонтови се користени за создавање на најпознатите логоа во светот?

Италијанскиот графички дизајнер Emanuele Abrate направи графичка презентација на фонтовите кои...

Луксуз до небо: Летечки автомобили го освојуваат Мајами!

Двособен стан во облакодер кој се наоѓа во центарот на Флорида ќе чини милион долари....

Луксуз до небо: Летечки автомобили го освојуваат Мајами!

Двособен стан во облакодер кој се наоѓа во центарот на Флорида ќе чини милион долари....

Нејзиниот профил го следат речиси 1.000.000 луѓе: Оваа манекенка е права сензација поради својот нереален изглед!

На Инстаграм и сличните апликации постојат ефекти кои го разубавуваат вашето лице и го...

Мобилниот телефон го прослави својот 45-ти роденден

Мобилниот телефон месецов го прослави својот 45-ти роденден. Motorola го претстави првиот...

Солвео со младите визионери до подобро Скопје!

Концептот на Smart Cities е еден од трендовите на иднината кој претставува спој на продукти и...

Ова е најдоброто време за објавување на фотографија на Инстаграм!

Да бидеме искрени, кој објавува слика на Инстаграм и не сака да добие ниеден лајк?! Да...

5 cool факти кои можеби не сте ги знаеле за Стивен Хокинг

Тој напишал дека боледувал од тешка болест речиси целиот свој живот, но тоа не го спречило да...

Жените го носат овој изум за да се заштитат од силување!

Една жена поттикната од своето лошо искуство со физички напад создаде брилијантен изум кој...

НАСА ги прекина теориите на заговор и објави 10.000 слики од мисијата Аполо на Месечината

По многубројните шпекулации и теории на заговор, НАСА реши да стави крај на невистините и...

6 знаци дека си зависен од својот мобилен телефон: Осуди се да провериш!

Зависник од мобилен телефон… Напад и паника доколку на кратко време останете без вашиот...

Време е да ги избришете фејсбук профилите? Скандалот донесе конфузија кај корисниците

Компанијата „Фејсбук“ периодов се наоѓа во средиштето на голем скандал. Вредноста на...