Категорија: Видео

Од сега можете во „тишина“ да пеете под туш

Многу од луѓето, без оглед на тоа дали се талентирани за пеење или не, обожаваат да пеат....

Која е тајната на долгиот живот? Како да доживеете длабока старост?

Италијанката Ема Морано е последниот човек кој живеел во дваесеттиот век од првиот до...

Специјално видео од кое ќе се наежите: Македонската „фаланга“ во фокусот на ЕХФ (Видео)

Македонската публика која отпатува во Загреб за да и даде поддршка на нашата ракометна...

Како заљубените парови спијат заедно? (ВИДЕО)

Сите ние имаме различни навики за спиење. Понекогаш е навистина тешко да ја најдеме...

9 најопасни инсекти во светот (ВИДЕО)

Од смртоносни комарци, до мравки чиј убод боли повеќе од куршум.  Низ светот има, среќа не кај...

Интересни факти кои не сте ги знаеле за кошарката (ВИДЕО)

Кој ја измислил кошарката, која денес е еден од најпопуларните спортови во светот? Како...

Како изгледа слетувањето и полетувањето на најкратката писта? (ВИДЕО)

За многу луѓе летањето со авион е неизбежен дел од нивното патување и претставува вистинско...

Видео : Погледнете како изгледа поздравување со непознати луѓе во центарот на Скопје

Низ нашиот град секојдневно се случуваат интересни ситуации каде што можат да се забележат...

Меко и топло креветче за спиење за вашето милениче (ВИДЕО)

Домашните миленици носат огромна радост во многу домови. Како дел од семејството, треба...

Со новиот сет на нозе ги направите првите мали чекори (ВИДЕО)

Софија е најнапредниот робот создаден од страна на Hanson Robotics. Неодамна, таа доби новиот сет...

Љубоморни кучиња ја сакаат сета љубов и внимание насочена кон нив (ВИДЕО)

Галиме ме мене, баци ме мене, сакај ме мене… Тоа го прават кучињата во видеото подолу, кои...

Шпанскиот латино заводник со нова песна (ВИДЕО)

Шпанскиот латино заводник, Енрике Иглесиас, со своите песни постојано ги освојува срцата на...

Ова куче вежба јога, го чисти подот, се санка. Кој не би посакал вакво милениче?

Кучето Сикрет на инстаграм ја следат преку 300.000 луѓе, кои се воодушевени од многубројните...

Погледнете ја реакцијата на сестрите во родилиштето за време на силен земјотрес (ВИДЕО)

Јужна Кореа: Надзорната камера во една болница снимила ситуација во родилиштето за време на...

Сам направил пат долг 8 километри за да го посетуваат синовите. (ВИДЕО)

Индија: Јаландар живее во село кое е оддалечено 10 километри од училиштето во кое учат...

„Мислам дека омразата е потрошена енергија и воопшто не е продуктивна“…Што е среќа според Хичкок?

„Разговор со Алфред Хичкок“ е насловот на интервјуото од 1964 година за канадската...

Како се правеле глобусите во 1955 година? (ВИДЕО)

На повеќето од нас глобусите им асоцираат на часовите по географија или на здодевните...

Што ќе се случи кога во центарот на Скопје ќе ти падне паричникот? (Видео)

Живееме во време кога ретко може да сретнеме вистински човек. Ова видео ќе ви ја покаже...

Кои безвременски песни ќе ги слушаме и во 2018 година?

Имате ли понекогаш чувство дека колку и да се трудите не можете да ги сакате денешните песни...

Славниот пејач со нова песна се врати на музичката сцена (ВИДЕО)

По долгата пауза, Џастин Тимберлејк, се врати на музичката сцена со нова песна. Песната се...