Категорија: Видео

Постариот брат не го очекуваше ова од бебето во стомакот на мајка си (ВИДЕО)

Секое семејство се радува кога бебето ќе започне да се движи во стомакот. Како расте, така и...

Еве како изгледа да се возите во „кит убиец“ (ВИДЕО)

Сакате забава? Сакате да дознаете како изгледа  движењето на китот убиец? Tогаш во овој „кит...

Ова се најдобрите вежби за обликување на целото тело (ВИДЕО)

Пролетта се наближува, а сега е време кога многу жени се во потрага по различни фитнес...

Ова е најголемиот билборд во светот (ВИДЕО)

Во Гинисовата книга на рекорди се најде најголемиот билборд во светот, кој е поставен од...

Подгответе се за уште едно смеење со актерот Адам Сендлер (ВИДЕО)

Подгответе се за смеење. Новиот филм во кој главната улога ќе ја глуми актерот Адам Сендлер е...

(ВИДЕО) Како да се отвори шише вино, а немаш клуч за вино ?

Ако жедта за вино ве  начека неподготвени и немате клуч за вино  при рака, тоа не значи дека...

Вака изгледа кога постариот брат ќе и запее песничка на својата малечка сестра (ВИДЕО)

Кога родителите ќе му соопштат на своето прво дете дека ќе добие брат или сестра, најчесто на...

Мистериозен остров во Њу Јорк кој не смее никој да го посети (ВИДЕО)

Островот „North Brother“ е откриен од страна на холандскиот морнар Адриен Блок помеѓу 1611 и 1614...

Кучиња во смешни ситуации кои дефинитивно ќе ве насмеат (ВИДЕО)

Колку кучиња, толку смешки.  Корисниците на снепчет редовно споделуваат смешки од нивните...

Како да направите џемпер за кучето од стара облека (ВИДЕО)

Кога температурите одат под нулата и на животните им е прилично ладно.  Ова е видео кое ќе ви...

Oва се деветте нови песни од албумот „Извор“ на Каролина Гочева (ВИДЕО)

Македонското девојче со ангелски глас, Каролина Гочева, моментално го промовира новиот...

Ѕирнете во шарениот свет на најголемата М&М’S продавница во Њујорк (ВИДЕО)

За сите љубители на M&M бонбоните, oваа продавница на Times Square во Њујорк, дефинитивно ќе им...

Кајли Џенер објави слатко видео од својата ќерка (ВИДЕО)

Познатата 20 годишна реалити ѕвезда, Кајли Џенер, на 1 февруари стана мајка на девојче. stormi...

Овој портрет е направен од 3 милиони рачно нацртани точки (ВИДЕО)

Дејвид Бајо е човек кој навистина знае да импресионира. Тој напави портрет, составен од 3...

Овие животни уживаат да се капат (ВИДЕО)

Капењето е една од помалку омилените, но поважни работи за здравјето и негата на животните....

Стоби Флипс – првиот македонски бренд што ја освои вселената

Стоби Флипс е првиот македонски бренд, со кој израснаа многу генерации.Уште од првото...

ХАСКА СЕ „РАСПРАВА“ СО СОПСТВЕНИЧКАТА САМО ЗА ДА НЕ ВЛЕЗЕ ПОД ТУШОТ

Не е тајна дека повеќето миленичиња не обожаваат да се бањаат, но хаската Монк има „ритуал“...

Таа е кралица на мразот: Феноменалниот настап на 15-годишната Русинка (ВИДЕО)

Алина Загитова доминира на мразот на ЗОИ. 15-годишната Русинка со рекорден број поени застана...

Што е Crossfit games open и како да учествувате? Тренерот Жарко Батиќ открива во Утринска на Телма (ВИДЕО)

Crossfit games open е натпревар на глобално ниво, а како што открива кросфит тренерот, Жарко Батиќ, на...

(ФОТО) Се сеќавете ли на стриптизетата Виолета од „Жикина династија“ – вака изгледа денес на 53 години!

Далечната 1980 година се прослави во филмот „Тесна кожа“, 1992 година ја доби улогата на...