Категорија: Видео

Што е Crossfit games open и како да учествувате? Тренерот Жарко Батиќ открива во Утринска на Телма (ВИДЕО)

Crossfit games open е натпревар на глобално ниво, а како што открива кросфит тренерот, Жарко Батиќ, на...

(ФОТО) Се сеќавете ли на стриптизетата Виолета од „Жикина династија“ – вака изгледа денес на 53 години!

Далечната 1980 година се прослави во филмот „Тесна кожа“, 1992 година ја доби улогата на...

Доењето во комбинација со јогата може да биде забавна авантура (ВИДЕО)

Доењето е прекрасно искуство, средство со кое мајката му го предава најдоброто и...

ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА ГРОМ ЌЕ УДРИ ВО РЕКА

Харди Томас на својот профил објавил видео од екплозија. Во описот на видеото стои дека...

Со помош на овие видеа танцувајте и согорете ги калориите (ВИДЕО)

Танцувањето е еден од најинтересните облици на физичка активност, кое може да ви помогне да...

Алуминиумската фолија ви го скратува пеглањето дури 5 пати (ВИДЕО)

Алуминиумката фолија секој треба да ја има во својот дом, бидејќи нејзината функција е многу...

ВИДЕО: Сите настапи на Тоше на „Златна бубамара“

За неколку дена Макеоднија ќе ужива во „Златна бубамара 2018“, дотогаш да се потсетиме на...

Пеењето опера со хелиум звучи навистина интересно (ВИДЕО)

Хелиумот не е отровен за човечкиот организам и може да биде вдишуван во одредени количества....

Домашни миленици споделуваат бакнежи за Денот на вљубените (ВИДЕО)

Луѓето не се единствените живи суштества кои ја искажуваат љубовта. Постојат многу примери...

Ова е рецептот за наједноставниот чизкејк од три состојки (ВИДЕО)

За да го приготвите овој чизкејк потребни ви се само три состојки – јајца, кремсир и бело...

Видео: Марко ја сака Цеце, а Цеце го сака Марко! Погледнете какви маички носеа водителите од Утринска на Телма

Како и секогаш ведри, насмеани и расположени за ширење љубов, водителите на „Утринска на...

Како ќе изгледаше небото доколку планетите беа на исто растојание како Месечината? (ВИДЕО)

Ако Меркур, Сатурн, Марс беа на исто растојание од Земјата како што е Месечината, небото ќе...

ВИДЕО: Пријателство, спорт и вечна дилема: Кој е подобар – Рома или Лацио?

Љубовта кон фудбалот е емоција која ја делат голем дел од луѓето низ целиот свет. Како и...

Како најлесно да исчистите ананас? (ВИДЕО)

Ова вкусно тропско овошје ќе го најдете во разни начини, сушено или во конзерва, но највкусно...

Од што сте зависни вие? Huawei во новата реклама ни покажува што се крие зад зависноста од телефони

Huawei во новата кампања #AddictedToYou ни ја покажува реалноста зад зависноста од телефоните. Не сме...

Видео: Во центарот на Скопје овој дечко игра баскет со минувачи!

Македонија е земја која своите најсреќни и најгорди моменти ги има доживеано прославувајќи...

Бесценета реакција на германски овчар кога бебе почнува да плаче (ВИДЕО)

Играта на кучињата беше прекината од плачот на бебето, а едното куче имаше бесценета...

Изненадете го вашиот сакан со слатки подароци за Денот на вљубените

 Ситно броиме со најцрвениот, најсрцкастиот, најмагичниотден, Денот на вљубените, денот на...

Ова е најновата атракција во Дубаи од која секој ќе сака да направи селфи фотографии (ВИДЕО)

На 1 јануари, 2018 година Дубаи ја претстави својата нова туристичка атракција. Станува збор за...

Чола открива: Кои се Јасмина, Емили, Рушка и Кристина од неговите песни?

Станува збор за познатата кантавторка Кристина Ковач  која со сестра и Александра некогаш...