Категорија: Видео

АТАНАС И ТИНО ОТВОРИЈА ДУША ВО ЕДЕН НА ЕДЕН: Зборуваме само за танги! (ВИДЕО)

Уште една одлична епизода од најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Овојпат...

(ВИДЕО) И кога игра е ПЕКОЛНО СЕКСИ: Свадбите се негова страст – сите сакаат да играат до Бариш кога врти оро!

Можеби мислевте дека е Турчин, но актерот Бариш Ардуч или попознат како Омер од турската...

За сите мрзеливи девојки – Фитнес рутина која нема да ви одземе повеќе од 4 минути (ВИДЕО)

Мрзеливи сте, а сепак сакате да одржувате добра фигура? Верувале или не, тоа е возможно....

Хуманоста е сеуште жива- Видео кое ќе ве натера да пуштите солза

Ако размислувате за тоа дали во светот преовладува доброто или злото – можеби никогаш...

Ден по Свети Валентин: Се надевала дека ја бара за жена, кога ја отворила кутијата за прстен, паднала во несвест(видео)

Кој вели дека романтиката не постои? “Месечевиот прстен “ стана вистинска атракција,...

Кога ќе видите што е мистериозната течност која се појавува над киселото млеко никогаш нема да ја расипете

Сите оние кои уживаат во млечните прозводи, не се премногу среќни кога на врвот ќе видат ја...

ВИДЕО: Првата епизода Том и Џери, емитувана во 1940 година

Колку многу авантури поминаа во последниве 77 години – Том и Џери се сакаа, мразеа и нè смееја...

На дното од пластичните чаши и шишиња ги има овие кодови – Еве што значат бидејќи секој ден правите голема грешка

Дали некогаш сте се запрашале што значат овие кодови на дното од пластичните чаши и шишиња....

ВИДЕО: За „влакно“ ѝ побегна милионот во „Се или нешто“

Вистинска драма во ТВ Сител, поточно во квизот „Се или нешто“ се случуваше...

Што се случува кога четири бебиња се смеат во исто време? Среќа на денот!

Има ли нешто послатко од бебешката смеа? Дефинитивно тоа се овие четири бебиња, кои веднаш...

Андријана прв милионер во Се или нешто!?

Вечерва на Сител телевизија во 18 часот ве очекува навистина забавно шоу со Лила Филиповска и...

Најбрзиот виолинист на светот: Нема да верувате како тој ја свири мелодија која сите ја знаеме (видео)

Дејвид Гарет е германски виолинист кој го обожува целиот свет. Еден од најголемите музички...

Оваа мајка работела во ноќна смена во Супермаркет, а тогаш доживеала најголемо изненадување во животот (видео)

Мајките се тие кои се грижат за децата и кои ги работат најтешките професии. Оваа мајка не е...

УРНЕБЕСНО ВИДЕО ВО КОЕ МАЖИТЕ ДОЗНАВААТ КАКО ИМ Е НА ЖЕНИТЕ СО ГОЛЕМИ ГРАДИ

Мажите ги обожаваат женските гради. Го обожаваат нивниот облик, нивната нежност, сакаат да...

ВИДЕО: Мексиканска ТВ водителка прифати предизвик, но покажа повеќе од тоа што се бараше

Мексиканската глумица и ТВ водителка Аракели Кампос го прифати телевизискиот предизвик да...

ВИДЕО: Невеста од Битола „растури“ на бубњеви, па зема и бакшиш

Весело, маестрално и урнебесно. Вака невеста од Битола им го украде бакшишот на музичарите...

ТРИК КОЈ ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ: Еве како да ја вратите батеријата од вашиот лап топ повторно во живот!

Фрижидерот во кој чувате ладно пиво, исто така, може да ви помогне да ја оживеете вашата...

Откриена вистината за 800 години стариот мобилен телефон (видео)

Секој ден дознаваме некоја нова мистерија, откритие или приказна која ниту најобразованите...

Професорот Бари е идолот на сите студенти, погледнете зошто… (ВИДЕО)

По завршувањето на ова видео, сите ние во себе ќе почувствуваме барем малку љубомора кон...

Се омажи на 106 години, таа е најстарата невеста во светот (Видео)

На 106 годишна возраст, Владемира Родригез го кажа судбоносното „да“ пред својот 66­ годишен...