Категорија: Видео

(ВИДЕО) Македонското сонце ги освои сите во “Пинк Ѕвездички”

Нашата најмила ѕвездичка, 12-годишната Александра Трајчевска од Прилеп, во најновата емисија...

(ВИДЕО) Се засрами среде емисија: Бариш и во приватноста се однесува како Омер!

Турските актери Бариш Ардуч и убавата Елцин Сангу или попознати како Омер и Дефне, по...

(ВИДЕО) ЈА ПОГОДИ ПУБЛИКАТА ВО СРЦЕ: Оливер Драгоевиќ ја испеа една од најубавите македонски песни

Стариот шармер ја крена публиката на нозе кога почна да ја пее „Битола мој роден крај“....

Прекрасен танц на татко и ќерка кој ја покажува нивната блискост! (ВИДЕО)

Поврзаноста помеѓу татко то и ќерката е добро позната, но кога ќе ја покажат нивната...

ВИДЕО: Ѕирнете како изгледа снимањето на популарната серија „Вљубениот ерген“

Најдобрата турска комедија за 2016 година, „Вљубениот ерген“ имаме можност да ја гледаме...

Видео: Како ќе реагирате ако ве служи фармацевтски техничар со Даунов синдром?

УНИЦЕФ Македонија, на својата фејсбук страна објави видео од социјален експеримент со...

Погледнете како актерот од серијата „Вљубениот ерген” си ја побара саканата за жена (Видео)

https://www.youtube.com/watch?v=GAChERoCg30 Харизматичниот турски актер Салих Бадемчи кој го гледаме како Синан...

Како изгледа животот пред и после 30-тата година од животот?

Ви претставуваме илустрации со коишто ќе го прикажеме животот на девојките пред и после 30...

„Шверцерот на играчки“ кој донесе среќа во најлошите денови

Сите сме запознати со ситуацијата во Сирија, каде војната секојдневно убива невини луѓе од...

Новото видео за “Тајно моја” за Тоше Проески!

Додека ја чекаме премиерата на првиот македонски мјузикл „Тајно моја“ посветен на...

ФОТО: Вака изгледа сопругата на Синан од „Вљубениот ерген“- и таа е црвенокоса како Дефне

Харизматичниот турски актер Салих Бадемчи(32), кој моментално го гледаме во улогата на Синан...

Воодушевувачки: Најинтересните места кои ги создала природата (Видео)

Дури човештвото да постигне огромен напредок во технологијата, природата секогаш ќе има со...

Среќа на денот: Нема да останете рамнодушни на ова куче

Доколку имате лош ден, ова куче ќе се погрижи да го смени тоа. Ова куче дефинитивно не е...

Сите веќе ја потпевнуваат, ова е преводот на хит песната од серијата „Вљубениот Ерген“ (Видео)

Многу припаднички на понежниот пол уште од самиот старт станаа големи обожавателки на...

Како најефикасно да ги симнете вишокот килограми?

Грешката се наоѓа на самиот почеток-изборот на тешки диети. Почнувате со строг режим на...

Вакво нешто може да се види само кај Драган Вучиќ во емисија (видео)

Вакво нешто може да се види само кај Драган Вучиќ во емисија. Погледнете ги овие две девојки...

Погледнете ја малата девојка која обожава да ја забавува публиката

Детската фантазија нема граници! Па така нема ни фантазијата на ова мало девојче, кое не...

За што служи „џебот“ на долната облека, плетеното топче на капите…?

Одредени секојдневни предмети имаат или имале во минатото, намена која често не ни е позната...

Прва помош: Како да спасите нечиј живот?

Иако секој човек треба да знае да дава прва помош, колкумина всушност знаат да помогнат и...

Исекол пластично буре на парчиња: На финалниот производ може да му љубоморат и најголемите фабрики за мебел (видео)

Овој Јутјубер е далеку пред своето време кога е во прашање рециклажа и креативност. Земал...