Категорија: Видео

ВИДЕО: Што се пребаруваше најмногу на Гугл во 2016 година?

„Гугл“ објави листа на најпопуларните теми кои биле пребарувани во текот на 2016 година. Оваа...

Романтично запросување пред 800 луѓе во Дом на АРМ, Скопје

Девојката мислеше дека изненадувањето е од членовите на ансамблот „Никола Јонков...

Кога Викторија сикрет ги честита празниците: Реклама која ќе ја разгори вашата фантазија (видео)

Најпознатиот бренд за долна облека, Викторија сикрет ја објави празничната реклама. Во...

Меси конечно го запозна детето кое носеше негов дрес од кеса (ВИДЕО)

Детето кое стана интернет сензација носејќи дрес од Меси направен од пластична кеса,...

Ова момче има неверојатни танцувачки способности (Видео)

Повеќето танчери танцуваат на нивната омилена музика следејќи ги музичките ноти, но ова...

3 обични сунѓери ставите во фрижидер: Трик кој ќе ви заштеди многу пари (видео)

Идеите на обичните луѓе се навистина неверојатни! На пример, дали сте знаеле дека со ставање...

Неверојатно внимателна и емотивна интеракција на куче и дете со даунов синдром (ВИДЕО)

Ова видео е уште еден доказ дека кучињата имаат неверојатно разбирање и емоции, оваа женка...

Реклама за која се зборува: 6 милиони луѓе не можат да прекинат да ја гледаат (видео)

Маркетинг експертите секој година најголем број реклами лансираат токму околу...

ВИДЕО: Малиот Марко кој го расплака целиот Балкан ја сними својата прва песна на Македонски јазик

Малиот Марко Бошњак, победникот на втората сезона на „Пинкови ѕвездички“ ја објави својата...

Најемотивната Божиќна реклама ви порачува: Божиќ е топла прегратка!

Боќижните реклами се вообичаено исполнети со многу емоции, но има ли нешто поемотивно од...

Кога англиски фудбалери се обидуваат да зборат на друг јазик (ВИДЕО)

Вообичаено се подложни на потсмеваат фудбалерите на кои англискиот не им е мајчин јазик, па...

Чудо: Еден од тројцата преживеани играчи на Чапекоенсе стана на нозе и им испрати емотивна порака на фановите (Видео)

Алан Рушел е еден од тројцата фудбалери кои го преживеаја фаталниот лет од Боливија до...

„Наше маало“: Ретроспектива од најубавата македонска серија

Доколку сте дете од крајот на 80-те или почетокот на 90-те години од минатиоот век е тогаш...

ВИДЕО: Филип Божиновски со македонска верзија за „Таго моја“

После летниот хит „Ангелу“ (Анџеле) Филип Божиновски  ја објави својата нова песна...

Група луѓе почнале да танцуваат на главниот плоштад, а тогаш им пришол полицаец и направил нешто неочекувано (видео)

Швајцарското училиште за танц “Baila Conmigo Salsa” на главниот плоштад во градот Schaffhausen...

Мачката го будела секое утро во 4 часот, па смислил соодветна одмазда (ВИДЕО)

Мачките се познати по тоа што сакаат да спијат, тие дури и поголемиот дел од својот живот го...

Станете Дедо Мраз: Славната куќа од Северниот пол се продава, а нејзината внатрешност ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

Хо-хо-хо дами и господа! Наскоро и Вие може да станете црвено – белиот дедо кој носи среќа!...

ВИДЕО: Конечно долго најавуваниот дуел на Груевски и Заев

Кога веќе нема да бидеме удостоени со политички дуел на лидерите на двете најголеми...

Секогаш како девојка

Дали е можна победа над стереотипите кои постојат истовремено за машкиот и женскиот пол и...

Како го гледаат светот луѓето кои имаат далтонизам? Погледнете за да разберете (ВИДЕО)

Поголемиот дел од луѓето не можат да сфатат, ниту да си замислат како го гледаат светот...