Категорија: Видео

Млада девојка третирана како кралица од група лавови

Мислите дека сте досега сте ги виделе сите необични работи што некогаш можат да се случат?...

Непроценливи реакции на кучињата кога ги фаќаат дека направиле беља (ВИДЕО)

Велат дека кучињата се најдобриот пријател на човекот, но кој е најголемиот белјаџија? Да,...

ВИДЕО: Еве зошто не треба да им „блендирате“ на другите коли кога ќе видите полиција!

Погледнете и споделете со пријателите: По ова ќе сфатите зошто не треба да им „блендирате“...

Шокантно видео кое покажува зошто не треба да гледаме во мобилниот телефон додека одиме по улица

Јонас има 24 години и сака да слуша музика  и разговара со пријателите на мобилен телефон....

Најлошите избори на фустан за матура

Дали мислите дека досега сте ги виделе најлошите креации што постојат и дека не може да...

10 неверојатни нешта кои не ги знаете за женското тело (ВИДЕО)

Во што се се жените различни од мажите? Освен очигледните разлики ова видео ќе ви открие и...

Доналд Трамп и неговите филмски улоги

Дали ви е познато неговото лице уште пред неговата кандидатура за претседателство? Ако...

Неочекуван пресврт на настаните – девојка или сопруга? (Видео)

Ова е веројатно нешто за коешто девојката многу ќе зажали. Таа се одлучи да си ја докаже...

Најслатките бебешки насмевки, кои ќе ве насмеат и вас (ВИДЕО)

Има ли поголема среќа од насмевката на бебе? Има, насмевките на сто бебиња. Замислете еден...

„Враќање дома за Божиќ“ е можеби најубавата и најтоплата Божиќна реклама (ВИДЕО)

Враќањето дома кај најблиските, особено за време на празниците е најубавото чуство на...

Македонски планинари го документираа снежното невреме на Шар Планина (ВИДЕО)

Едни од најактивните македонски планинари, групата I love hiking – group Macedonia, минатиот викенд на...

Дали ова ќе биде најдобрата Божиќна реклама!?

Британската компанија “John Lewis” важи за една од оние компании кои се популарни по своите...

Оваа 102 годишна жена побарала да биде уапсена – полицијата и ја исполнила желбата

Edie Simms е примерен граѓанин од Сент Луис, Мизури, таа има 102 години и дури волонтира во...

Како да изгледате послабо за само неколку минути?

Сакате да ја облечете сукњата која што ја купивте пред неколку месеци, но сега не ви прилега...

Најголемата среќа во животот

Дали некогаш сте се запрашале колкав е и како изгледал патот од девет месеци кој сите сме го...

Тврдоглава хаска одбива да го напушти игралиштето за кучиња (ВИДЕО)

Оваа тврдоглава хаска сигурно ќе ве насмее! Нејзината сопственичка кажува дека ова е...

„Ти си главниот лик во оваа приказна!“ – мотивациското видео на еден силен човек од Скопје

Филип Фиц Наков е човек кого животот го научил да не се откажува и секогаш да ги гледа...

Германски студенти и нивната приказна за враќањето во младоста

„Драг Брату“ е кратка приказна за двајца браќа која ќе ви ја стопли душата. Тие одат на...

Еден од најголемите аквариуми во светот: Неверојатното езеро Kuroshio во Јапонија

Неверојатниот аквариум Okinawa Churaumi е лоциран во Паркот Ocean Expo Park во Јапонија. Отворен во 2002...

Танц во воздух: Оваа несекојдневна танцова група ќе ве воодушеви

„Ми дозволува да правам се што би правела во моите соништа.“ Вертикален танц кој наликува...