Чек дис аут
Search


Категорија: Занимливости

Погледнете во кои скопски кафеани ќе можете да добиете ваучер за такси

Вредноста на ваучерот ќе изнесува 100 денари, а ќе може да се добие со секоја он-лајн...

Започна натпреварот за зелени бизнис идеи: секоја година македонски идеи освојуваат 10 000 долари на регионално ниво, аплицирајте за да ја продолжиме традицијата

Здружението за социјални иновации „АРНО“ и оваа година го објави конкурсот за поддршка на...

Доколку стапите во брак на овие години, големи се шансите да дојде до развод!

Во денешно време луѓето се венчаваат покасно отколку во минатото. И додека порано било...

12 слики кои докажуваат дека Австралија не е само друга држава, туку поинаков свет!

Австралија е земја која изобилува со неверојатни знаменитости, животински свет, природни...

Изберете сандаче: Ќе добиете писмо кое ја открива правата вистина за вашиот живот!

Можеби сте скептични кога станува збор за ваквите тестови, но додека не се обидете да решите...

Се сомневате дека ве изневерува? На овие места мажите најчесто извршуваат неверство!

Некои места се како создадени за пронаоѓање на партнер за една ноќ. Доколку вашиот партнер...

Ова е причината зошто косата кај некои мажи побргу побелува!

Зошто некои мажи ги добиваат првите бели влакна уште во дваесеттите години, додека други...

ХЕРОЈ: Овој мачор го спаси целото семејство од сигурна смрт (ФОТО)

Мистер Бу, седумгодишен мачор од Синсенати успеал да ги разбуди сите во домот. Се покажало...

Барак и Мишел Обама со нова професија, ќе ги гледаме нивните…

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама и неговата сопруга Мишел, потпишаа...

Амал се жалеше дека е иритантно, Хари сакаше да пие: Читач од усни ги откри сите детали од свадбата на годината

Иако невестата Меган Маркл навистина беше сама, единствено нејзината мајка дојде на...

Ова е Зорица: Ќерката на Ирена Спировска прослави матура

Зорица, ќерката на водителката Ирена Спировска, е матурантка. Прославата се одржала во еден...

КОНЕЧНО ДОБРА ВЕСТ: Шумахер се разбуди од кома, еве кого препозна

Легендата на Формула 1. Михаел Шумахер се разбудил од кома, по кобната несреќа која се случи...

Комарците најмногу ги напаѓаат овие луѓе!

Некои луѓе се навистина примамливи за комарците. Науката сега има и логично објаснување...

Овие два хороскопски знаци се создадени да бидат заедно!

Одредени хороскопски знаци се привлекуваат на прв поглед, но меѓу овие два навистина постои...

Верувале или не, овие 5 намирници ќе ви дадат повеќе енергија наутро од кафето!

Повеќето луѓе наутро кога ќе се разбудат најпрво посегнуваат по шолја кафе бидејќи им дава...

Се е подготвено: Се појавија првите фотографии пред свадбата на Меган Маркл и принцот Хари

Цел свет зборува за венчавката на идната принцеза Меган Маркел и прицнот Хари, која е...

ВИДЕО: Во „Карасевда“ глуми негативец, но во реалниот живот е сосема друг човек

Роден е 1981. година, тој е познат турски актер, а ние го гледаме во злоббна улога како главен...

ВИДЕО: Вака денеска изгледаат ѕвездите од „Подобар живот“

Серијата „Подобар живот“ беше една од најгледаните кај нас кон крајот на осумдесеттите...

САКАТЕ ДА НОСИТЕ ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ НА БОСА НОГА: СО ОВОЈ ТРИК ЌЕ ОСТАНЕТЕ ВО НИВ СО ЧАСОВИ!

Пред вас е сезоната на забави – и би било тажно вашата радост да ја уништи болката која ја...

Предупредување: Овие апликации во вашиот телефон се вистинска мамка за вируси

Со оглед на огромниот број на апликации кои секојдневно се појавуваат, дури и Google не може...