Категорија: Занимливости

Еве што Одри Хепберн конзумирала секој ден

Одри Хепберн е икона поради многу причини. Не само што била талентирана, добитничка на Оскар...

5 работи кои ги поседува секоја девојка, во кое секое момче би се заљубило

Честопати мажите велат дека прекинале со некоја девојка затоа што таа летала многу високо...

Титаник се подготвува да исплови: Погледнете во репликата на славниот брод кој тргнува на патување во 2018. година!

Титаник бил чудесен во своето време. Иако бродот од соништата потонал пред повеќе од еден...

Трикови за подобрување на меморијата

Сонот е најважен за креирање на сеќавањата, но меморијата може да се “појача”со пиење...

Утре е голем празник-на Преображение ова мора да го направите!

Православната црква и нејзините верници утре, 19 август, го одбележуваат празникот посветен...

Топлото време е поопасно за возачите од алкохолот

Познато е дека на концентрацијата на возачот, а со тоа и безбедноста на сообраќајот влијаат...

Откриена е причината-еве зошто Анџелина и Бред го откажаа разводот!

Анџелина Џоли и Бред Пит ја прекинаа бракоразводната парница која ја покренаа пред неколку...

Најдобро облечените филмски и ТВ ликови на сите времиња

Не постои девојка која не го посакува нивниот плакар. Овие актерки воодушевиле со нивните...

Седма година по ред Мелбурн е именуван за најдобар град за живеење во светот

Седма година по ред, австралискиот град Мелбурн е именуван како град каде најдобро се живее...

Ова се најскапите фустани носени на црвениот тепих

Во текот на годините, црвениот тепих одбележал бројни неповторливи модни избори кои ќе...

Кои типови на луѓе ги сретнуваме на Фејсбук?

Фејсбук профилот на еден корисник е релативно точен приказ и одраз на неговата...

Полната месечина влијае врз расположението и сонот. Вистина или мит?

Кај народот одамна се врежало верувањето дека во текот на полната месечина треба да се...

Секоја жена во август треба да ја набави оваа билка: Привлекува љубов пари, а штити од зло

Се носи во џеб или паричник за привлекување на богатство, а се додава во гелот за туширање за...

Топ 10 причини за напуштање на работното место

Препишувањето на вашите услуги како свои од страна на шефот или недостатокот на поддршка за...

КАКО ИЗГЛЕДА ЕДЕН ДЕН НА МАЖОТ, А КАКО НА ЖЕНАТА?

Некои велат полесно им е на мажите, други дека полесно им е на жените. Но, секој со своите маки...

Луѓето ќе можат да споделуваат песни на самиот Messenger

Корисниците на чат апликацијата на Facebook, Messenger, наскоро ќе можат да слушаат музика заедно...

Кога ќе се спојат љубовта кон јогата и водата

Вљубениците во јогата и водата се почесто ја практикуваат оваа убава активност на даска за...

(ФОТО) И Симона Попоска кажа „Да“ – амбиентот на церемонијата како од романтичен филм!

Оваа 2017 година посведочивме на многу бракови, свршувачки, новородени бебиња, а изминатиот...

Каде во Америка може да патувате без виза? Проверете со еден клик за целиот свет

Нов вебсајт ви ги нуди сите потребни инофмрации за патување насекаде во светот. Прилагоден...

ФОТО: Вака денеска изгледа Надја од „American Pie“?

Шенон Елизабет ја памтиме по улогата на Надја, убавицата од првиот дел на тинејџерската...