Категорија: Занимливости

Бабичка паѓа во скопски автобус: „Глупава една, неспособна, имаш ли очи?“

Го гледам пред очите овој маж што за љубов не знае, што за почит не знае… Толку некултурен,...

Неговото убиство привлече огромно внимание и ја шокираше јавноста: Кој беше убиецот на Џани Версаче?

Андреј Кунанан, 27-годишен сериски убиец е човекот одговорен за убиството на повеќе мажи,...

Запознајте ја оваа крзнена шик дама, која го освојува модниот свет

Голем дел од нашето изразување е врзано со начинот на кој се облекуваме. Многумина повеќе го...

Погледнете како изгледа внукот на кралот на рокенролот Елвис Присли

Елвис Присли одамна замина од овој свет – на 16 август 1977 година. Покрај песните што траат со...

Конференциска сала која ги исполнува сите услови

Во изминатиот век, се чини дека се случија огромни промени во однос на водењето на бизнисот....

КИМ ПОЗИРАШЕ ГОЛА, НО НИКОЈ НЕ ГЛЕДАШЕ ВО НЕЈЗИНИТЕ ГРАДИ: ОВАА ФОТОГРАФИЈА ГО ЗБУНИ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Ким Кардашиан објави нова фотографија од Јапонија, а нејзините следбеници беа целосно...

Бебето му се јавува на таткото на телефон: Нејзиниот разговор ќе ве насмее до солзи! (ВИДЕО)

Сите ќе се сложиме дека не постои ништо послатко од ситуацијата кога бебињата зборуваат, а...

Најново истражување потврдува: Жените се најсреќни во 40-тите години

Жените во своите 40-ти години од животот, всушност се најсреќни, тврди едно ново истражување...

Сакала да провери колку и е дечкото верен, му наместила згодна плавуша и настанал хаос! (ВИДЕО)

Оваа девојка се посомневала во верноста на својот дечко и одлучила да ја тестира неговата...

10 видови на кучиња кои најлесно се прилагодуваат на живот во стан

Некогаш не е лесно да го изберете вистинкото милениче. Колку и да ви се допаѓа некое куче,...

Омилениот парфем го открива вашиот карактер

Изборот на омилениот парфем може многу да открие за нашата личност. Цветен, ориентален,...

Грациозноста и дивоста на коњите доловена во прекрасни фотографии

Животните се можеби најтешки за фотографирање, бидејќи нели не можеш да и кажеш на мачката...

Универзалниот јазик на љубовта – бакнежот, фотографиран насекаде во светот од аргентинскиот фотограф Ignacio Lehmann

Љубовта и симпатиите се искажуваат на универзален начин – со бакнеж.  Секаде во светот ќе...

Артист ја оживува историјата на познатите локации во Париз преку винтиџ фотографии

Градот на светлината, градот богат со историја и култура ќе го видите со други очи кога овој...

Потрошила 260.000 евра на пластични операции, а на задникот 16.000 евра. Сега се плаши да не и експлодира!

Стар Делгуидис од својата осумнаесетта година започнала со пластични операции бидејќи...

Мудрост од 85-годишната продавачка на цвеќе која ќе ви го промени животот

Мудроста на 85-годишната баба на многумина ќе им го промени погледот кон животот и...

Момчето од „Сам дома“ сега има 37 години: Се појави во емисија и ги запрепасти сите (ФОТО)

Меколи Калкин (37), најдобро платениот детски глумец на сите времиња и ѕвезда на филмот „Сам...

„Да ве замолам за јогуртче едно, ако може, за со ѓевреков, да не го јадам на суво. Работев кај еден денес, не ми плати, ќе ви донесам пари утре, еве онде работам, подолу, кај што е паркирано белоно комбе“

Гозба По бурек сабајлево во локалната пекара. Додека чекав да се допече симитката, влегува...

Во книжара купував книга за поклон. Влегува девојка. Разгледува ли разгледува…

Во книжара купував книга за поклон. Влегува девојка. Разгледува ли разгледува. Најде една...

Оваа фатална бринета е кралица на Инстаграм, но и на жешките фотографии

Поради својот сензуален изглед со кој често се фали на Инстаграм, Силвиа е една од...