Категорија: Занимливости

Дали би поминале преку овој ходник кој пропаѓа?

На прв поглед ќе ви делува дека не е баш безбедно да се помине овој ходник, бидејќи тој од...

ВИДЕО: Застрашувачка снимка од она што пилотите го гледаат, а патниците не

Пилот од авионската компанија Катар Ервејс Сандееп Варма на својот Твитер профил го...

Лажната телевизиска куќа на Кардашијанс е на продажба за 8 милиони долари

Семејството Кардашијан има многу имоти во Лос Анџелес, но куќата на Кирс каде вообичаено се...

Ретко кој ја позна: Како изгледаше Калиопи на „Златно славејче“? (ФОТО)

Нашата пејачка Калиопи ќе биде запаметена по победата на едно од првите изданија на...

Која е најдобрата масажа за вашето тело ?

Терапијата која ја добивате при масирањето е повеќе од обична масажа. Низ историјата,...

Имате грчеви во нозете во текот на ноќта? Еве како да ги спречите!

Ноќните грчеви во нозете може да ве разбудат од сон со остра болка среде ноќ, а некогаш се...

Зад познатата балада на Тоше се крие трагична судбина-ќе се наежите кога ќе слушнете како настанал големиот хит!

Зад Тоше останаа бројни песни, и сите станаа хитови. Сепак една од карактеристичните нумери...

Ова е најдоброто кафе решение за секоја компанија

Бизнис компаниите се соочуваат со широк спектар на кафе решенија, но за да направите...

„Магијата на македонската литература“ ИП Култура на Саемот на книгата во Франкфурт

Од 11-ти до 15-ти октомври, во Франкфурт, Македонската асоцијација на издавачи и оваа година...

Ѕирнете во луксузниот стан на Џенифер Лопез

Џенифер Лопез го продава својот стан во Њујорк по цена од 26,95 милиони долари. Пентхаусот кој...

Пред 4 години се повлече од фудбалот, а ќе се изненадите колку дневно заработува сега Дејвид Бекам!

Дејвид Бекам и ден денес е еден од најпопуларните светски личности. Иако пред 4 години се...

Продал сè што има и купил Биткоини: Луѓето ми велат дека сум луд, ама за 5 години …

39-годишниот Холанѓанец, Диди Тајхути, одлучил да ја продаде куќа за Биткоини па денес живее...

ГОЛЕМ ПРАЗНИК: Денешниот ден е единствен, а ова никако не треба да се прави

Православните верници денеска го одбележуваат празникот на Свети Киријак. По неговиот ден...

Ова е најразгалената верверица која некогаш сте ја виделе (ВИДЕО)

Наша среќа на денот е оваа верверица која е ултра слатка и како што може да забележиме,...

Мечка и две мечиња провалиле во пицерија барајќи храна (ВИДЕО)

Мечка и две мечиња, гладни, по потрага по храна провалиле во пицерија, а сето тоа е снимено со...

Пловен шатор во кој можете да спиете на вода

Можеби не можеме да одиме на вода, но сега можеме да спиеме на вода и тоа да не биде во брод. ...

Facebook воведе алатка со која ќе дознаете дали вестите што ги читате се лажни

По крвопролевањето за време на концерт во Лас Вегас минатата недела, Facebook повторно се соочи...

Обликот на ушите го открива вашиот карактер

Дали сте знаеле дека и обликот на ушите може да ви помогне да дознаете нешто повеќе за вашиот...

Сашко Коцев го откри името на ќерката

Актерот Сашко Коцев вечерва слави со своите роднини, пријатели, колеги. Се јадат мекици за...

Јана Бурчевска стана мајка, ова е уникатното име на бебето

Јана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка. Јана на...