Категорија: Занимливости

Новогодишното украсување во овој град започна уште сега- а поради причината ќе ве преовладаат емоции и солзи (ФОТО)

Компанијата за комунални услуги во градот Барлад во источна Романија веќе започна со...

Дали мажите со брада се повеќе посакувани?

Негата на машката кожа се сменила од минатато до сега. Брадите имале многу намени во...

Ова е човекот кој доби на лото 14 пати, а сега ја открива формулата која му помогнала да дојде до тоа!

Стефан Мандел успеал да открие формула со која се победува на лотарија и тоа го извел сам...

Ова е стоматологот од Скопје кој бесплатно им ги поправа забите на луѓето од социјално ранливите категории

„Не сме сите создадени да правиме големи работи, но затоа можеме да правиме мали работи со...

Отишол на одмор со девојката, а кога останал сам во собата доживеал шок! Може да се случи секому!(ФОТО)

Даги Хамилтон од Ирска на својот Фејсбук профил објавил фотографија поради која...

10 мудри мисли за љубовта, животот и пријателството

Љубовта и пријателството се основни карактеристики на животот. Што би бил животот доколку...

За овие 3 хороскопски знаци гордоста е поважна од извинувањето

Некои луѓе едноставно не можат да го изустат зборот – извини. Без разлика дали мислат дека...

Кој е најмоќниот став на светот?

Сигурно понекогаш се прашувате во што е тајната на среќата. Можеби ќе ви звучи премногу...

Една година го миела лицето само со вода – „Го споделувам моето искуство за да не ја повторите мојата грешка“

Американката која се претставува како Мелиса, направила експеримент, кој траел една година...

Памела Андерсон му кажа „не“: Ја раскина врската со 20 години помладиот фудбалер

Популарната Памела Андерсон (51) ја раскина врската со речиси 20 години помладиот фудбалер...

Утре е голем празник: Никако немојте да ги јадете овие работи кои потсетуваат на крвта на светителот

Утре се одбележува празник посветен на погубувањето на св. Јован Крстител што секоја година...

Овие 10 знаци укажуваат на тоа дека сте зрела личност

Многумина веруваат дека зрелоста и мудроста доаѓаат со годините, што е точно, но тоа не е...

Ова е Македонецот кој го освојува светот со својот неверојатен талент! (ВИДЕО)

Македонецот Мајкл Дамески кој е роден во Сиднеј од родители Македонци, уште од рана возраст...

Три причини зошто е подобро да не му помагате на детето околу домашните задачи!

Родителите се трудат да им помогнат на своите деца колку што е можно повеќе, олеснувајќи им...

Се повеќе девојки го бараат овој детал на своите венчаници кој е многу практичен! (ФОТО)

Совршен фустан за совршениот ден е сон на секоја невеста. Кога планираат како ќе им изгледа...

Зошто би требало почесто да пишувате „Ти благодарам“ пораки

Истражувања покажуваат дека благодарноста е добра за вашето здравје, особено менталното...

Најубави цитати за среќата кои ќе ви помогнат да сфатите колку сте всушност среќни

Среќата и успехот честопати се категоризираат како многу лични состојби, меѓутоа тоа се два...

Мени според годините: Прилагодете ја исхраната според возраста- еве како

Како што е случајот со сите сегменти од животот, така и исхраната треба да се прилагоди...

Оваа боја никогаш нема да ја видите на ниту едно знаме на светот

Знамиња на држави има во најразлични бои, украсени со секакви елементи, како орел, ѕвезди,...

Како се справува со досадата секој од хороскопските знаци?

Лавот ќе ја искористи досадата за да се опушти, Ракот секогаш ќе пронајде занимација, а...