Категорија: Занимливости

Видео: Вистинита приказна: Неизмерна љубов помеѓу лав и жена

Жената која се гледа на снимката е од Колумбија, а пред неколку години пронашла мало лавче...

Видео: Погледнете го настапот со кој Елена Ристеска расплака многу луѓе

Вечерашниот настан на Елена Ристеска во емисијата “Твоето лице звучу познато” ќе...

Фото: Во Прилеп името на една улица гласи: БИДИМАЖ!

„Le Petit Palais“ – Луксузна вила на Француските Алпи која има базен и дискотека

Le Petit Palais“ се наоѓа на Француските Алпи, во непосредна близина на една од најдобрите...

Пресекси за да биде стјуардеса?

Младата стјуардеса Зухал која била вработена во Туркиш ерлајнс е избркана од работа откако...

ВИДЕО:Фејсбук трик: Еве како полесно да сокриете дека сте прочитале нечија порака!

На сите ни се случува да прочитаме порака на Фејсбук, но не сме расположени или немаме време...

Фото: Новиот паркинг на плоштадот во Скопје …

Фотографијата е превземана од групата на Фејсбук: Ѕид за сообраќајниот срам

Видео: Камера што препознава кои гради се силиконски

Погледнете што “гледа” оваа камера… [tube]https://www.youtube.com/watch?v=iIXVLF3Y9lQ[/tube]

Ова е најдобрата храна за празниците, ако постите и ако не

Божикните пости траат шест недели, и во тој период сосема е логично на трпезата да имате...

КАКВО ВРЕМЕ СЕ ОЧЕКУВА НА ПОЧЕТОКОТ НА ДЕКЕМВРИ?

Иако на први декември е официјалниот почеток на метеоролошката зима, вистинска зима во...

Видео: Дали би и’ дозволиле на олку секси медицинска сестра да ви ги прегледа тестисите?

Оваа провокативна девојка во секси униформа ќе подари по 100 долари во здружението за борба...

Видео: Црн петок 2014! Тепачка за градник од “Victoria’s Secret”

Светот веќе полудува, доказ за тоа е што се степале две жени поради градник од брендот...

ИСПОВЕД: Не знаев дека сум толку убав, додека татко ми не купи БМВ

19- годишниот Мерсудин Шехалиќ од Сараево, на својот Фејсбук профил објави фотографија од...

Видео: Ноќ со него чини 200.000 долари: Исповед на најскапиот жиголо на светот

Хикару Ајзава е млад и атрактивен Јапонец кој својата работа од соништата ја пронашол кај...

Не брзајте со ставање на кондомот

Најновата студија на американскиот Центар за контрола и превенција на болести вели дека...

Видео: Чиста скопска приказна!

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=47l84IZ14a8&feature=share[/tube]

ВЕРНОСТ: Куче цела година го чека својот починат сопственик пред болница

Маша е женка мелез, која постојано го посетувала својот сопственик додека бил во болница. За...

Фото: Оптички илузии кои ќе ви го поматат умот

Оптичките илузии ни покажуваат дека некои едноставни бои и облици може целосно да ни го...

ВИДЕО: Кога пејачка ќе му погоди песна на шеик

Погледнете што се случува кога пејачката ќе му ја погоди песната на шеик....

Фото: Близнаци станаа татковци во ист ден! Шансите биле 1:150.000

Близнаците Џером и Џарел Спенс (21) од Велика Британија станаа татковци во ист ден. Двајцата...