Категорија: Занимливости

Дали сте знаеле дека…

… Џеки Чен е оној кој ѝ го позајмувал гласот на Ди Ди од „Лабораторијата на Декстер“?

Кои репрезентации смеат, а кои не смеат да имаат секс?

За подобри резултати на светските првенства потребни се многу работа и труд, но и голема...

Видео: Среќа е овој Плејбој тим да игра на Светско

Веруваме дека машкиот дел од фудбалските фанатици нема да се бунат доколку на Светското...

Гугл ја исполни желбата на малата Кејт

Добриот збор железни порти отвара! Откако ова писмо на малата Кејти до Гугл се проширило...

Видео: Неверојатна игра на неверојатен терен!

Пепси во својата кампања Unbelivable, креира специјален терен, на кој играат професионалци и...

Видео: Воздушна прошетка над синото Охридско Езеро

Веќе го видовме Крушево од птичја перспектива, сега нашите пријатели, тимот на параглајдери,...

Тајната на Војвотката Кејт за совршената фигура

Уште пред да влезе во кралското семејство, мора да признаеме Кејт беше во одлична форма....

5 корисни трикови за низ домот

1. Оревот може да ви помогне да ја корегирате оштетената дрвена површина. 2. Лесно може да го...

Фото: Пивата на Светското првенство

Без пиво, фудбал не се гледа! Знаете ли кое е најпознатото пиво во државата за која навивате?...

Запознајте го Бубу – најслаткото гвинејско прасенце

Запознајте го преслаткото гвинејско прасенце Бубу, кое е муза на еден фотограф. Сликите...

Hugo Boss го облекува (одлично!) Германскиот национален фудбалски тим

Италјанците можеби се познати како најмодерниот национален тим, облечен во Dolce&Gabbana, но на...

А што ако?

Што ако денес наместо да ја ставите маската на „хејтер“ едноставно се насмеете? Ете така,...

Видео: Ова не сакате да ви се случи во теретана!

Ако баравте причина зошто да не одите на вежбање, еве ви една. Може некој да ја остави лентата...

(18+) Хрватските фудбалери голи на базен во Бразил

Иако на отварањето загубија од репрезентацијата на Бразил, на фудбалерите на Хрватска не им...

Смешни разлики помеѓу мажите и жените

Брак – Жената се мажи за маж, очекуваjќи тој да се промени со годините, но тој никогаш не се...

Еволуцијата на невестинските фризури

Ова е дефинитивно периодот на свадби! Погледнете ги најпознатите невестински фризури од...

3 природни начини за заштита од комарци

Комарците се можеби најлошата страна на летото, ако не научиме како да се справуваме со нив....

Видео: Како звучеше Сао Паоло кога Бразил даде гол

Јасно е зашто улиците се празни, Бразилците се или на стадион или пред малите екрани да го...

Видео: Нешто најнеочекувано ќе се случи на оваа венчавка

Gary и Tracy Richardson додека ја планирале својата свадба, сакале да вметнат нешто уникатно. Тоа и го...

Фото: Слатки животинчиња, со уште послатки насмевки!

Има ли нешто поубаво од насмеано лице? Знаете што е поубаво? Слатки животинчиња, со уште...