Категорија: Занимливости

Видео: Ви текнува ли на Супер Бабичка?

Ви текнува на играната серија каде главниот лик беше супер бабичката која леташе на точак и...

Фото: Наливни љубовни вина! Розе “Да се заљубиш” – Црвено “Љубов да водиш” – Бело “Да прогледаш”

Тие се тие наливни вина … – Розе “Да се заљубиш” – Црвено “Љубов да водиш”...

Поучна приказна која стана хит на Фејсбук: Во животот сè се враќа!

Животот е најголемата лекција која никогаш нема да ја научиме целосно. Покрај тоа, една...

Видео: Свештеници скокаат од врв на црква

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=3yDsMOA9wLs&t=0m32s[/tube]  

Фото: Во сабота ќе се знае кои се најзгодните Македонки/ци !!!

На 20ти Септември во Домот на културата Ацо Ѓорчев – Неготино ќе се одржи „Државно...

Видео: Еволуцијата на работното биро во изминатите 30 години!

Брзиот развој на технологијата значително ги олесни нашите животи на сите полиња. Тимот од...

Како најлесно да стигнете до 2000 евра? Како Вашите соништа да станат реалност?

Како најлесно да стигнете до 2000 евра? Како Вашите соништа да станат реалност? Погледнете го...

Кои 10 намирници ќе ја зачуваат вашата блескава насмевка?!

Дали сте знаеле дека постои храна која може да ги чува здрави вашите заби?! – Дпоколку се...

ВИДЕО: Ова е најдлабокиот базен во светот!

Најдлабокиот базен во светот наречен Y40, е лоциран во хотелот Terme Millepini во Италија. Базенот...

Италијанските кувари ја открија тајната за совршениот болоњезе сос!

Врвните италијански кувари, огорчени од погрешните интерпретации на прочуениот...

ВИДЕО: Оваа девојка на мотор ги следи оние што фрлаат отпадок од автомобилите!Погледнете што им прави…

Она што оваа девојка го прави на луѓето кои ќе фрлат ѓубре од прозорците на нивниот...

Логична задача: Ќе ја решат само попаметните

Сте виделе пар чевли кои чинат 97 евра. Но, во моментот во паричникот немате доволно пари....

Уште ова го немавме видено: “голи” велосипедистки на трка

Колумбиските велосипедистки ја шокираа јавноста со своите експлицитни дресови за време на...

СРЕЌА Е … да си играш со полиција! Можете ли и Вие вака?

Кога ми е досадно си играм со полиција … Тверкањето е тренд кој ја обзеде цела планета, а...

ПЛИЗ КЛОЗ Д ДОР БИКОЗ ОФ ПРОМАЈА ИЗ КИЛИНГ АС ИНСАЈД

Марјан Ѓорѓиевски не добил хонорар за филмот “До Балчак”- Да ти e*ам улогата ако не си достоен да добиеш хонорар за неа

Познатиот Битолски  Stand Up комичар и глумец Марјан Ѓорѓиевски, не добил хонорар за филмот...

Правила за влез во Скопска дискотека! Прочитајте …

Правила за влез во Скопска дискотека: 1. Прво може да се каже дека имаат предност децата на...

Колку сте среќни според часот на раѓање?

Не е тајна дека луѓето родени во ист ден, се сосема различни по карактер. Според астролозите,...

ВИДЕО: Снимен како ја тепа жена му во трговски центар …

Погледнете што ќе се случи ….

Видео: Неверојатно бебе плива како риба!!!

Малава девојка нема никаков страв од вода, уште сега покажува амбиции за охридскиот маратон....