Категорија: Занимливости

Ова го има само во Австралија! За патка се спуштаат во канализација, го стопираат цел сообраќај за патката и малечките безбедно да преминат улица

Едноставно, Австралија! За патка се спуштаат во канализација, го стопираат цел сообраќај за...

КОЛКУ ВРЕМЕ ТРЕБА ДА ПОМИНЕ ОД ПОРОДУВАЊЕТО ДО ПРВИОТ СЕКС?

Сите жени се различни. Не постои норма или вистинско време кон кое треба да целите кога...

Што ќе правиме??? Снемува чоколадо, а побарувачката низ светот расте!

Производството на чоколадо не успева да ја задоволи светската потрошувачка, а се прогнозира...

Видео: Норвешки рибари со својот мал чамец тргнале на лов, но им се појавиле јато китови

За време на својот лов, на овие рибари им се доближиле јато китови кои почнале да излегуваат...

Видео: Ова е иднината на Македонија! Сега ќе не слушнете …

Тоа се нашите студенти! Погледнете го видеото … [tube]https://www.youtube.com/watch?v=14dejNNOZRE[/tube]

ХУНЗИ – НАРОД КОЈ НЕ ЗНАЕ ЗА БОЛЕСТ: ЖИВОТНИОТ ВЕК ИМ Е 120 ГОДИНИ, РАЃААТ И НА 65!

Хунзите се стар народ, сместени на самата граница меѓу Пакистан и Индија, познати по тоа што...

Подгответе се: Од наредната недела големо заладување

Зимата е на прагот, надпросечно високите температури кои ги имавме во овој период од...

Видео: Можете ли да облечете пантолони без раце?

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=jUiOEuBRzkA[/tube]

Видео: 3000 коњски сили и 300км/ч на вода! Еве како изгледа тоа!

GoPro објави видео со кое барем на момент може да видите како изгледа да се возите со машина...

Најмоќната планина на југот – Кожуф

На повеќе од два часа возење од Скопје лежи еден од најиздашните ски центри во Македонија,...

Видео: Неверојатно! Ова го може само најдобриот кросфитер во светот Рич Фронинг …

  Погледнете го најспремниот човек во светот како ја направи вежбата Snatch со 305lb односно...

ВИДЕО: Ве враќаме во младоста – се сеќавате на Водени лудории на МРТВ?

Пред колку ли години и да беше тоа, сепак од денешна дистанца изгледа некако многу далеку....

Фото: Од Париз, со љубов

Не сте биле во Париз ако не сте се качиле на Ајфеловата кула (и дење и ноќе)…

Фото: Скара или автомобил? За мене еден десен жмигавец и еден колбас …

Интересни идеи со автомобили претворени во скара …  

Ова никој не успеал да го повтори

Познатата фотографија на работници кои седат на челична конструкција 256 метри над земјата...

Божиќната реклама која ги спојува луѓето среде војна стана хит на интернет

Рекламата ја пренесува пораката дека Божиќ е празник што ги обединува луѓето дури и среде...

Видео: Официјалниот спонзор на Скопски фестивал 2014 :)

      [tube]http://www.youtube.com/watch?v=9BUxAlx20-w[/tube]

Интимни разговори: За влажноста, таму…долу

„Колку повлажно, толку е подобро!” е мотото на добриот секс. Кај повеќе од половина жени во...

БЕЗ КОМЕНТАР: Тетово и се е можно!

  Фотографијата е превземана од групата на Фејсбук: Ѕид за сообраќајниот срам...

Видео: Андруш не застанува да не прави среќни! Погледнете го новото видео …

Викендот само што не започнал, а ние сме веќе расположени со новото видео на Андруш! Овој пат...