Категорија: Занимливости

Пино: На паркингот пред „Кале“ ми се смени животот!

Алисон Пино си замина од Вардар, но остана во цврста поврзаност со Македонија благодарение...

ЗАТОА Е ТОЛКУ УБАВА: Шакира испадна дека е Македонско девојче

Кој би рекол дека кај планетарно познатата пејачка Шакира тече Македонска крв? Ако ја...

ОВА Е НАЈТАЖНОТО ВИДЕО КОЕ ДЕНЕС ЌЕ ГО ПОГЛЕДНЕТЕ

Трогателното видео на Јутјуб го објави Брет Бенет од Вашингтон скршен од глетката на која...

12-годишно девојче со Даунов синдром инспирира со изведбата на „All Of Me“

За лицата со Даунов синдром пеењето е огромен предизвик, но 12-годишната Медисон Тевлин...

ЉУБОВ Е ВО ПРАШАЊЕ: Македонец 4 години љубел девојка која не постои

Овој Македонец реши јавно да побара помош, за побрзо да го разреши својот љубовен проблем....

СЕГА Е ЛЕСНО: Нови начини за брзо слабеење

Есента и зимата се период кога најмногу се зголемува телесната тежина. За да се вратите во...

Ова е легендата според која “Милка” го добила името

Иако обично се тврди дека името на овој сладок производ е добиено со спојување на два збора,...

ВИДЕО: Мислеше дека и подари фото-албум, а тогаш следеше изненадувањето на животот!

„Мојата сопруга отсекогаш сакала да оди во Англија, но секогаш сме немале пари за патување....

ФОТО: Девојката нарекувана „крава“ и „зебра“ сега освојува со кампања на „Desigual“

Шантел Браун-Јанг поседува огромна самодоверба и амбициозност која ја истакнува во модниот...

ДАЛИ СТЕ РОДИТЕЛ? ТОГАШ МОРА ДА ЈА ПОГЛЕДНЕТЕ ОВАА РЕКЛАМА!

Рекламите кои се прикажуваат во текот на “Super Bowl” најчесто имаат за крајна цел да...

ВИДЕО: Светот полуде по Кејти Пери на американскиот Супербоул

Во спектакуларниот перформанс на Кејти Пери беше вклучен огромен тигар, Лени Кравиц и...

ВИДЕО: СЛАТКО ДВЕГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ЧИЈА ПЕСНА ЌЕ ВЕ РАЗНЕЖНИ

Таа ја пее песната „Old MacDonald Had a Farm“. Можеби нема да ги разберете сите зборови, но како и да е,...

СРПСКИ ФУДБАЛЕР ”ПИШТОЛ” ГОЛ : Поранешниот репрезентативец со голи фотографии на инстаграм како „од мајка роден“

  На Интернет се појавија фотографии на српскиот фудбалер Милан Родиќ, на кои тој е...

Земал една главица лук, ја ставил во тегла и ја протресол- резултатот ќе ве воодушеви

Пробајте го најбрзиот начин за лупење лук. Едноставно ставете го лукот во теглата, затворете...

Бебињата секогаш знаат да ни го разубават денот: Топ 5 смешни видеа со бебиња

Погледнете ја оваа интересна компилација од најсмешни топ 5 видеа со бебиња…...

Еве како да се контролирате кога сте лути

Лутењето е нормално и природно човечко чувство, посебно во денешно време кога животот е...

ФОТО: Неверојатни баби близначки со стил

Maja Daniels, фотограф од Лондон се фокусира на фотографирањето но од поинаку пристап, со посебен...

СМЕЕЊЕ: ”Еден на Еден” со Жаре и специјалниот гостин Сашко Коцев! Погледнете ја емисијата …

Во последната Еден на Еден гостин беше Сашко Коцев. Иако никој немаше двоумење дека не чека...

Најголемата грешка која ја правите при вежбање

Инструкторите по вежбање обожуваат кога тренингот се состои од вежби со голем интензитет,...

Фото: Принцезите од бајките со реални фризури

Имате ли спомени од некој незаборавен момент како мали, во кој ја имитирате омилената...