Категорија: Занимливости

ВЕРНОСТ: Куче цела година го чека својот починат сопственик пред болница

Маша е женка мелез, која постојано го посетувала својот сопственик додека бил во болница. За...

Фото: Оптички илузии кои ќе ви го поматат умот

Оптичките илузии ни покажуваат дека некои едноставни бои и облици може целосно да ни го...

ВИДЕО: Кога пејачка ќе му погоди песна на шеик

Погледнете што се случува кога пејачката ќе му ја погоди песната на шеик....

Фото: Близнаци станаа татковци во ист ден! Шансите биле 1:150.000

Близнаците Џером и Џарел Спенс (21) од Велика Британија станаа татковци во ист ден. Двајцата...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: И ДОБРОТО И ЗЛОТО СЕ ВРАЌААТ КАЈ ОНОЈ ШТО ГИ ПРАТИЛ!

Можеби понекогаш ви изгледа дека во овој свет нема правда! Но ако ја погледнете целата слика...

Четворка родена на 28 недели го слави првиот роденден

Сестрите Ели, Бетанија, Мили и Луси Холден се премногу млади за да знаат, но ова е ден за кој...

ФОТО: 9 Најсекси девојки на Instagram

Направивме селекција од 9те најсекси девојки кои секојдневно и без срам објавуваат...

Што е секси во машките очи?

Жените несвеснo прават одредени движења кои во машките очи се исклучително неодоливи и...

Видео: Заедно имаат 211, а во брак се 89 години (ВИДЕО)

Карам и Картари Чанд заедно имаат 211 години, а во брак се „цела вечност“ – неверојатни 89...

Не сте забележале дека стареете? Оваа страна знае каде ви поминале годините…

Стареете – за таа реченица еве една забавна веб страна You’re Getting Old која ве повикува да...

Само во Русија: Им се заглавил авионот на -52 степени, па го буткале за да тргне!

Сегде во свет буткаат автомобили, само во Русија се буткаат авиони!   Сибриските температури...

Видео: Ренато Вугринец ја нацрта Лила Филиповска со големи „сиски“?

Популарниот ракометар на Металур и од неодамна македонски репрезентативец, Ренато...

Фото: Кога мажите би се однесувале како девојките на Instagram

Урнебесна галерија на фотографии кои покажуваат како мажите би се однесувале на Инстаграм...

Милионерот кој не ја заборави добрината на луѓето од селото од кое потекнува

Сјунг Шуејхуа стигнал далеку во животот, но во ниту еден момент не заборавил на луѓето кои му...

Видео: Не постојат зборови да се опише ова! Руска свадба и веќе се е јасно …

Да не постоеја камери ќе се заборавеше, ама се е тоа снимено. Можеме да видиме најразлични...

ВИДЕО: Некои луѓе најдобро е да живеат во планина! Вака изгледа класичен скопски жител…

Кога некогаш ќе си помислите како изгледа класичниот скопски жител, визуелизација може да...

Најгледаниот канал на YouTube за кој веројатно никогаш не сте чуле

Каналот DC Toys Collector, претходно познат како DisneyCollector беше најпопуларен YouTube канал во октомври...

Видео: Има само 19 години, а прави милиони преку интернет!

Бетани Мота (19), девојката која се прослави на Јутјуб е една од личностите на кои многумина и...

Видео: Како се загрева Кутињо во Софија?! Дали со мастурбација или …

Температурата во Софија беше минус два степени, ладно им беше на играчите кои беа на теренот,...

Фото: Љубовта и дупките!

Фотографијата е превземана од групата на Фејсбук: Ѕид за сообраќајниот срам