Категорија: Занимливости

ФОТО: Девојката на Мајкл Фелпс откри дека била родена како маж!

Тејлор Лиан Чендлер (41) е самопрогласената девојка на планетарно познатиот пливач Мајкл...

ВИДЕО: Луксузен суперавтомобил на производител со кој порано се шегуваа

    Производител на автомобили со кој досега сите низ светот се шегуваа и никогаш не ни...

Заработува над милион долари годишно играјќи Call of Duty

Неговото име е Мет Хаг, но најмногу е познат како Nadeshot (скратено од grenade shot), псевдоним под кој...

Колку кубици дрва „носи“ Лазо Д’лгио на својот грб?

Струмичанецот Лазо кој сите ќе го паметат по легендарните клипови и изјави, не престанува да...

Фото: Тие се тие заштитни цени од 25 денари на Фанта и Спрајт, но за само 35 денари!

  За свеќи да си ги дадете. pic.twitter.com/8B9xm7eXXL — Таска Балабанова (@TaskaBalabanova) November 19, 2014

Aко сакаш да си полицајка мора да си невина

Индонежанките кои сакаат да работат во полиција, мора да се изложат на тест за невиност,...

За 30 секунди победете ја главоболката и стресот

Акупресурата е древна кинеска метода за лекување и самолекување за која не се потребни...

ВИДЕО: Избрано најубавото газе во Бразил

Бразилците го избраа најубавиот задник во земјата, а титулата овој пат отиде во рацете на...

Фото: Гол се шета низ Прилеп! Мајмун ли е човек ли е???

    Според коментарите на фотографијата која беше споделена на „Твитер“, човекот...

Видео: Дали е возможно, дали е арен човеков? Погледнете само 7 секунди …

  Post by B.S.H (Bass Sultan Hengzt).

Видео: Ова е најдобрата мотивација за тренинг …

  Post by Sergi Constance.

Видео: Обилните дождови го кренаа нивото на реката Вардар кое е пред излевање од коритото. Бродовите само што не запловиле

Не сте го виделе досега ваков Вардар … [tube]https://www.youtube.com/watch?v=65vgG18BEQs&feature=youtu.be[/tube] Видеото...

Фото: Каква е оваа ситуација?

Очигледно ни полицаецот не знае каква е оваа ситуација… Фотографијата е превземана од...

Видео: Погледнете го овој херој што направи за време на еден напад од маскирани и вооружени бандити во еден ресторан во Русија!

Очигледно е дека треба да имате тренирано за да го направите ова! Погледнете го овој херој...

Концентрација на алкохол во крвта кај возачите во Европските држави!

Фотографијата е превземана од групата на Фејсбук: Ѕид за сообраќајниот срам...

Никогаш не се откажувајте од љубовта! Таа се вљуби во него, но тој не ја погледна додека не го направи …

Светот е полн со љубовни приказни кои чекаат да се остварат вистински. Но, некои луѓе се...

ФОТО: Македонски “фраер“, со илјадарка пали цигара

Кога мислите дека сте “фраер“ а не сте. 1000 денари не се малку пари.  

Жените со широки колкови се попаметни!

Од друга страна, исто така се покажало и дека оние жени кои имаат поизразени колкови имаат...

Ученици од Словенија со мобилен телефон снимиле видео снимка на која се гледа како директорот орално ја задоволува професорката по математика.

Деновиве Словенија ја тресе овој скандал кој се случи во едно средно училиште во Марибор....

Видео: Некој неможе ни еден, а 54 годишниот Mark Jonson за 24 часа направи неверојатни 4321 згибови

54 годишниот Mark Jonson, наводно поставил нов неофициален гинисов рекорд за најмногу згибови за 24...