Категорија: Слободно време и забава

25 модерни дневни соби со едноставни и чисти линии

Дневната соба е местото каде луѓето поминуваат најголем дел од времето дома, релаксирајќи...

Ема Вотсон божествена во бела креација на Burberry

  На промоцијата на нејзиниот најнов филм “The Circle”, моментално една од најценетите и...

Како да направите домашен тоник за лице

Тоникот за лице е одличен производ кој ја освежува и смирува кожата после вадењето на...

Црква трансформирана во модерна куќа, а резултатот е прекрасен објект

Интересна трансформација од црква во прекрасна модерна куќа. Локацијата е во Чикако, а Linc...

Хали Бери и нејзината тајна за беспрекорен изглед

Преубавата американска актерка Хали Бери во совоите педесетти години изгледа феноменално,...

ИЗВОНРЕДЕН РЕЗУЛТАТ ЗА СТУДИОТО БРЕЈК А ЛЕГ ВО САРАЕВО

  Танчарите од Студио Брејк а Лег постигнаа  извонреден резултат на меѓународниот танцов...

13 најфасцинантни јавни скулптури во светот

Les Voyageurs, од францускуот уметник Bruno Catalano, во Марсеј, Франција е скулптура која евоцира...

10 филмови кои ја предвидоа иднината (ВИДЕО)

Ова се 10 филмови, а веруваме дека има и повеќе, кои ја предвиедле иднината.  Дали станува збор...

Дали знаев дека ќе ме молиш еден еден да се смириме? Знаев.

Дали знаев дека ќе ме молиш еден еден да се смириме? Знаев. И што имам јас од тоа што знаев?

Комплетиран составот за OHRID CALLING 2017! Дознајте кои се диџеите кои ќе го придружуваат HARDWELL

Комплетиран е составот кој ќе ве забавува на овогодинешниот OHRID CALLING 2017. Имено, диџеите кои ќе...

Инспирација: Кујни обоени во храбри и несекојдневни бои

Сите ги сакаме класичните бои на дрвото кои одлично прилегаат на мебелот во домот, но...

Поучна приказна која ќе ви го смени животот: Куфер во Божја рака

Дијалог помеѓу Бог и мртов човек. Проследете ја оваа поучна приказна и уживајте во сите...

Интересни и креативни полици за книги

За сите љубители на книги, среќа е да имаат изобилство од интересен материјал за читање.  Ова...

Словенец гравира јајца, а тоа изгледа неверојатно

Велигденските празници се време кога се прават разновидни декорации на јајцата, покрај...

Викенд предлог филмови за модните фанатички

За овој викенд ви споделуваме листа на филмови кои се вистински рај за сите модни фанатички....

Уникатни лустери направени само од велосипедски делови

Велосипедите се практични и не се лоши за околината, а движењето со нив низ градот е најлесна...

Погледнете кои македонски музичари се дел од глобалната порака за љубов, а не војна

Во време кога во светот има војни и жртви, кога многу земји и многу луѓе се соочуваат со...

Иновативна бања во облик на хамок, го носи уживањето на друго ниво

Сплет од иновација, технологија и уметност е оваа бања во облик на хамок, креирана за целосно...

Забавни илустрации: Љубовта и врските пред и по 30-тата година

Како што созреваме, нашите вкусови и ставови еволуираат. Талентираната Астхик Ракимова...

Лана Дел Реј го најави своето враќање на музичката сцена

Американската поп суперѕвезда Лана Дел Реј ќе ја краси насловната страна на новиот број на...