Категорија: Слободно време и забава

5 употреби на пластичните шишиња

Пиете вода од пластично шише, завршувате со истата и го фрлате шишето. Стоп тука! Размислете...

Како да направите зеленчукова градина од остатоци од храна?

Здосадено ви е од приказните за ГМО? Сакате да го промените начинот на исхрана и да живеете...

Модата на црвениот тепих на наградите „Греми“ 2017

Синоќа Лос Анџелес беше домаќин на 59-тото издание на престижните американски музички...

Најгледаната серија на светот конечно ни пристигнува на големото платно

Двејн Џонсон, еден од најголемите „ѕверови“ кој можеме да го видиме во кината, оваа година...

Неколку интересни идеи со кои ќе ги изненадите вашите најмили за Денот на вљубените (ВИДЕО)

Со одбројувањето на секој ден, еуфоријата непрекинато се зголемува! Искористете ги овие...

Како на лесен начин да ги заштитите вашите омилени предмети од нивно уништување?

Ви се здосадило ли да ги уништувате вашите омилени фармерки поради седнување на случајна...

Ќе ве изненадат неверојатните фотошоп способности на ова момче

Сите знаеме дека фотошоп е моќна алакта која може да направи (и поправи) речиси се што ќе ни...

Светскиот хит „Јас пред тебе“ на Џоџо Мојес го доби своето продолжение „После тебе“ на македонски јазик

Сигурно имате слушнато или пак имате искусено од прва рака дека книгите се секогаш подобри...

Јапонски мобилен телефон кој можете да го миете со сапун!

Најчесто треба да избегнувате вашите мобилни телефони да имаат допир со вода, а не па со...

Тесла автопилот – спречува и предвидува сообраќајки пред истите да се случат (ВИДЕО)

Најновиот изум на Тесла колите – Тесла автопилотот, кој дефинитивно е нешто неверојатно....

Неколку едноставни трикови кои ќе ви помогнат во одржување на вашата облека и обувки

Животот е непредвидлив. Можете да завршите со проблем за толку едноставна работа како што се...

Ѕвездата од серијата „Stranger Things“ е новата муза на Calvin Klein

Мили Боби Браун е новото звучно име во Холивуд па не е воопшто чудно што веќе почна да добива...

НЕМАТЕ ПАРИ ЗА ГРЕЕЊЕ? ЕВЕ КАКО БЕСПЛАТНО ДА СЕ ГРЕЕТЕ ЦЕЛА ЗИМА! (ВИДЕО)

Се жалите на слабото греење во вашиот дом и немате пари да плаќате превисоки сметки, тогаш...

Три интересни филма, базирани на вистински приказни, кои може да ги гледате овој месец

Студените зимски месеци се резервирани за одмарање и поминување време со најблиските, а...

Мала „библиотекарка“: Има само 4 години, а веќе има прочитано повеќе од 1.000 книги

Четиригодишно девојче ја доби честа да помине еден ден како библиотекарка во најголемата...

Уметник реди 66.000 пластични чаши, а финалниот резултат ќе ви го одземе здивот!

Serge Belo е популарен и талентиран канадски уметник, а ова е негов проект кој ќе ве воодушеви....

Биди ми херој. Супер херој. Биди ми мојот Супермен. И не ти треба вистинска супермоќ. Фати ме за рака и зборувај ми.

Биди ми песна. Моја омилена. Биди ми песна со која ќе ми почнува денот секое утро. Биди ми...

„Шармирај ја“ – ново видео од дизниевата бајка „Убавицата и ѕверот“

Остануваат уште два месеци до премиерата на филмската верзија на „Убавицата и ѕверот“....

Вистинска уметност насликана на снег, Simon Beck го прави тоа само со чекорење

Уште од 2004 година, уметникот Simon Beck создава уметност на песок и на снег, а неговиот труд...

Тато, можеби еден ден ќе го пронајдам мојот принц, но ти засекогаш ќе останеш мојот крал

Татичко мој… Не знам како да ти се заблагодарам,што и да кажам е малку или не може да се...