Категорија: Арт и дизајн

Како изгледа станот на Џон Леџенд и Криси Тајген?

Џон Леџенд и Криси Тајген често ги асоцираме како пример за вистинска љубов. Тоа...

Од напуштена фабрика за цемент до необичен дом кој ќе ве воодушеви

Во 1973 година архитектот Ricardo Bofill наишиол на напуштена фабрика за цемент надвор од...

Ќе ве изненадат неверојатните фотошоп способности на ова момче

Сите знаеме дека фотошоп е моќна алакта која може да направи (и поправи) речиси се што ќе ни...

Уметник реди 66.000 пластични чаши, а финалниот резултат ќе ви го одземе здивот!

Serge Belo е популарен и талентиран канадски уметник, а ова е негов проект кој ќе ве воодушеви....

Вистинска уметност насликана на снег, Simon Beck го прави тоа само со чекорење

Уште од 2004 година, уметникот Simon Beck создава уметност на песок и на снег, а неговиот труд...

Tри основни декоративни елементи за секој дом

Доколку размислувате за уредување на животниот простор пред да ја донесете конечната...

Илустрации: Љубовта знае да биде слатка како шеќер, но и горчлива како пелин

Љубовта може да нè воздигне до облаците и да ни подари еуфорични чувства кои ќе ни ја згреат...

Ова се 8 најкул автобуски постојки низ светот

Ако редовно се возите со јавен транспорт, знаете колку се важни засолништата на автобуските,...

Деликатни порцелански скулптури инспирирани од ботаничкиот свет

Правејќи спој од ботаничката култура на Англија и деликатните растенија кој ги спознала за...

Идеи за уредување на домот: полици кои ќе го украсат секој ентериер

Ако сакате да го промените изгледот на вашиот дом, а да не потрошите голема сума на пари...

Најколоритниот град во светот се наоѓа во Колумбија и ќе ве маѓепса со неговата уникатност

Замислете да залутате во градче каде сите ѕидови, прозори, скалила, покриви се во светли,...

Бар во Јапонија целосно изграден од рециклиран отпад

Малото место Камикацу во Јапонија е доста еколошки настроен град, а тоа може да се види и по...

Поглед во Пирамидата на Енвер Хоџа во Албанија, ретки фотографии од 1988 година

Пирамидата на Енвер Хоџа која се наоѓа во Тирана, некогаш музеј, а сега конгресен центар,...

Што гледате на оваа слика: Девојка или старец?

Оваа оптичка илузија брзо се прошири низ светот, а во зависност од тоа што прво ќе забележите...

Прекрасни метро станици низ светот

Метрото како еден вид на јавен превоз, го има во многу градови низ светот. Додека некаде е...

Приватен и софистициран рај, за бегство од секојдневието

Бегството од секојдневието никогаш не изгледало подобро од ова куќа вгнездена во природата,...

Забавни илустрации: Мајчинството во првите месеци

Првите месеци од мајчинството се бурен период на прилагодување, мултитаскинг, брзо менување...

На оваа жена и се остварил сонот и сега живее во Куќата од соништата на Барби

Кога сценарист од Њу Јорк и кажала на дизајнерката на ентериери Sasha Bikoff, „Ако можам, би...

Ова е рај за сите љубители на книги и природа: Скриена кабина во шума, со приватна библиотека

Скриена во тивката шума во Њу Јорк, се наоѓа Hemmelig Rom, удобна кабина со своја приватна...

Уникатни и неверојатно убави, стари и напуштени згради

Ретко кој може да ја долови убавината на старите, напуштени згради, а Mathias Hakker го прави токму...