Категорија: Арт и дизајн

Најкреативните торби за шопинг кои некогаш се измислени

Колку е подобар маркетингот- толку е поголема продажбата.  Целта на секоја реклама е да се...

Куќа од палети

Навистина досега видовме многу креативни идеи за искористување на палетите. Но, дали...

17 идеи за креативни сепариња за вашиот двор направени од палети

Доколку имате дрвени палети или делови од палети кои не ви требаат, пред да се одлучите да ги...

Прекрасна куќа покрај море на островот Парос

Интересна архитектура. Високи тавани. Минималистички дизајн. Оваа прекрасна летна куќа се...

Ова не е фотошоп, ова е вистинска куќа

Шест милји источно од Сеул, има едно семејство кое е целосно опседнато со камери и...

Букај: Човекот го има, не правото, туку должноста да биде среќен

Психолог, психотерапевт, драматург, но највеќе од сè – писател. Тоа е Аргентинецот Хорхе...

6 најубави мостови во светот

Повеќето мостови, ја имаат својата основна функција, односно да нѐ пренесуваат од една на...

Руски фотограф прави неверојатни фотографии со вистински животни

Рускиот фотограф Катерина Плотникова ги создава овие фотографии со вистински животни. Иако...

Креативни визит картички

LEGO  визит картичка Google Search Result визит картичка Визит картичка за маникир Визит картичка во...

7 идеи за магична градина

Градината е како светилиште. Тоа е место каде се релаксираме и уживаме во даровите од...

Фото: Ова не е папагал

Не, ова не е папагал, ова не е Scarlet Macaw. Ова е уметност. Ова е жена покриена во body paint и тоа многу...

Торти кои на прв поглед изгледаат како обични предмети

Бет Ен Голдберг, поранешна инженерка, поседува слаткарница во Калифорнија наречена „Studio...

Креативни велигденски декорации за вашиот дом

Уште неполн месец не дели од еден од најголемите и најубавите празници за припадниците на...

Мистериозен град… дали некогаш постоел?

Уметникот и фотографот Michael Paul Smith, поминал часови фотографирајќи еден посебен град кој...

Освежете ја вашата градина

Впечатливите бои и детали се хит оваа пролет за декорирање на градината. Бојадисајте...

15 идеи за уникатна детска соба

Сигурно како деца сте посакувале да имате куќичка на дрво во која секој момент можете да...

Луксузниот дом на DJ Avicii

Еден од најдобро платени продуценти и диџеи, Tim Berling, подобро познат како Avicii, ја купи  оваа...

Најубавите фонтани во светот

Овие дизајни се доказ за неверојатниот ум на човекот, неговата креативност и можноста да...

ФОТО: Креативни цртежи на лица како идеи за 1 Април

Извонреден избор на најкреативните цртежи на лица. Потребно е многу труд, трпение и...

Светско, а наше!

Во изминатите години многу згради и објекти се изградија во Скопје во изминативе неколку...