Категорија: Арт и дизајн

Бои на ентериери кои ќе ви помогнат да се ослободите од стресот

Стресот е секојдневна појава која ги мачи повеќето луѓе. За среќа, психолозите спровеле...

ФОТО: Луксузната куќа на Бон Џови

Луксузната куќа, која ја поседува пејачот Џон Бон Џови, моментално е на продажба по цена од...

Новиот луксузен еколошки стан на Леонардо Ди Каприо

Додека обичните смртници витминот Ц го конзумираат преку исхраната, некој, како на...

„Прдни си самоуверено“ – килоти кои неутрализираат смрдеа

Компанијата „Мај шредис“ претстави „револуционерен“ производ – гаќи што ја...

Видео: Велосипед со големина на чадор

  Еден италијански студент од инженерскиот факултет развил интересен прототип на...

Ретро еротика

Џил Елвгрен (1914-1980) е култен уметник од средината на минатиот век кој останал запаметен во...

Тродимензионални цртежи на плажа

Jamie Harkins е артист од Нов Зеланд, чија страст е цртањето. Пространите плажи во неговата земја...

Тетоважи од к’на како третман за пациентки болни од рак

Уметноста на цртањето на привремени тетоважи со растението к’на е во традицијата на...

Grace Ciao користи цветови за неверојатни модни дизајни

Grace Ciao е 22 годишна дизајнерка од Сингапур, која за своите дизајни, наместо секојдневните...

1600 панди во Хонг Конг за подигање на свеста за загрозени животни

Уметникот Паоло Грангеон  работи на подигање на свеста за зачувување на загрозените видови...

Најубавите витражи во светот

Кога влегуваме во свето место, нашите очи бараат светлина. Доколку имаме среќа, таа светлина...

Кампер + автомобил= Mini Cooper Camper

Британскиот  производител на мали автомобили Mini Cooper, кој е под капата на BMW, претстави три...

Животинското царство на Индија – проект на уметникот Karen Knorr

India Song е проект на уметникот Karen Knorr преку кој ја воспева богата култура и митови на Индија....

Совршена дрвена куќичка за ноќ под ѕвездите

Неверојатната дрвена куќичка се наоѓа во резерватот Sabie Sand Reserve во Јужна Африка, поточно Lion...

Пенкало со кое може да цртате во воздух

Замислете дека може да нацртате 3Д објект во воздух, баш на начин на кој што цртате фигури во...

Најдобрите реклами на Durex

Durex е најпознатата компанија за презервативи, со традиција од над 80 години. Освен тоа,...

20 идеи за удобни катчиња за читање книги

На страсните читачи не им треба место и време за читање на некоја книга, тие читаат секогаш и...

Генијални спални за простории со скромни пропорции

Постојат неколку различни пристапи во создавање на генијално место за сместување на кревет...

Креативни и стилски идеи за свадбена торта

На вашиот ден, се мора да биде совршено. Почнувајќи од невестинскиот фустан, локацијата,...

Најкреативните торби за шопинг кои некогаш се измислени

Колку е подобар маркетингот- толку е поголема продажбата.  Целта на секоја реклама е да се...