Категорија: Арт и дизајн

Креативни и необични тетоважи на парови кои ја изразуваат нивната љубов

Среќа е да ја најдеш твојата сродна душа, со која сакаш да го поминеш остатокот од животот, а...

Симетрични фотографии од прекрасни библиотеки низ светот

Дури и најубавите места на светот треба да бидат фотографирани од добар фотограф за да биде...

Погледнете што изградил овој татко за неговата ќерка

Посебна е љубовта меѓу ќерката и таткото, а тоа што го направил овој татко за својата ќерка...

Кралиците на урбаната џунгла Њу Јорк претставени во сета нивна убавина

Еден од најголемите и омилените градови во светот, Њу Јорк, има бројни висококатници,...

Зошто Аликас е вистинскиот избор за вашата свадба?

Кога одреден локал за многу кратко време ќе привлече големо внимание, мора да се запрашаме...

Кина започна да го гради првиот „Шумски град“ со над 1 милион дрвја и растенија

Паланинската област Liuzhou во јужна Кина ќе биде домот на шумскиот град кој ќе го создаде...

Погледнете го најголемиот брод за крстарење на светот

Таа е најновото „парче“ на флотата на Royal Caribbean и оваа лепотица е воедно најголемиот брод за...

Деликатни уметнички дела создадени само од хартија

Уметница од Јоркшир, создава необични хартиени уметнички дела. Pippa Dyrlaga веќе има убаво...

20 најколоритни градови во светот

Инсбрук, Австрија Илулисат, Гренланд Коб, Каунти Корк, Ирска Бурано, Италија  Манарола,...

Инспирација: Необични огледала за во бањата

Огледалата даваат посебна убавина на просториите и воедно ги прават визуелно поголеми, а...

Необична уметност…создава слики со оган

Уметност со оган, тоа е уникатната вештина на уметникот Steven Spazuk последниве 16 години. Познат...

Необичен базен во воздух во Лондон

Базен во небо? Да и тоа го има. Embassy Gardens базенот во Legacy Building е транспарентен базен кој се...

Секој би посакал да има ваков двор

Базен со стаклени ѕидови, фонтана, џакуси…надворешен пријатен простор за седење и...

Куќа над вода која плови – За луѓе кои ја сакаат слободата и природата

Модерна куќа која плови, гледајќи ја од далеку изгледа нереално, но архитектот Myitr Malcew го...

Супер фан на „Господар на прстените“ направил своја хобит куќа

За некои фанови нивоата на обожување одат на многу повисоки нивоа од нормалното. Redditor KahlumG...

Нежни тетоважи кои се како насликани со сликарска четка

Нежни флорални татоважи, пастелни и меки бои, навидум уметнички дела. Артист од Кореа дошла...

Историски најпознатите модни фотографии проектирани на Empire State Building за 150-от роденден на Harper’s BAZAAR

Зградата Empire State со текот на годините стана еден од најпрепознатливите симболи и...

25 модерни дневни соби со едноставни и чисти линии

Дневната соба е местото каде луѓето поминуваат најголем дел од времето дома, релаксирајќи...

Црква трансформирана во модерна куќа, а резултатот е прекрасен објект

Интересна трансформација од црква во прекрасна модерна куќа. Локацијата е во Чикако, а Linc...

13 најфасцинантни јавни скулптури во светот

Les Voyageurs, од францускуот уметник Bruno Catalano, во Марсеј, Франција е скулптура која евоцира...