Категорија: Филмови и серии

Најгледаната серија на светот конечно ни пристигнува на големото платно

Двејн Џонсон, еден од најголемите „ѕверови“ кој можеме да го видиме во кината, оваа година...

Ѕвездата од серијата „Stranger Things“ е новата муза на Calvin Klein

Мили Боби Браун е новото звучно име во Холивуд па не е воопшто чудно што веќе почна да добива...

Три интересни филма, базирани на вистински приказни, кои може да ги гледате овој месец

Студените зимски месеци се резервирани за одмарање и поминување време со најблиските, а...

„Шармирај ја“ – ново видео од дизниевата бајка „Убавицата и ѕверот“

Остануваат уште два месеци до премиерата на филмската верзија на „Убавицата и ѕверот“....

Новиот трејлер за “50 Нијанси Потемно” со нови страшни сцени!

2017 година е тука, што значи дека наскоро ќе го гледаме новиот “50 Нијанси Потемно”!...

Пристигна долгоочекуваната четврта сезона од брилијантната серија „Шерлок“

Долгоочекуваната четврта сезона од серијалот „Шерлок“ се емитуваше вечерва на први...

Почина и Кери Фишер, актерката позната како Принзецата Леа од „Војна на Ѕвездите“

На 60 годишна возраст, денес почина актерката Кери Фишер, најпозната по нејзината улога како...

Топ 10 забавни празнични филмови кои може да ги гледате оваа зима

#ПразнициСеБлижат што значи доаѓаат денови поминати во домот, со семејството и пријателите...

Антонио Бандерас ќе го глуми легендарниот Џани Версаче

Популарниот шпански актер Антонио Бандерас е избран за улогата на легендарниот моден...

Џон Малкович ќе ве воодушеви со беспрекорно реконструираните славни портрети

Може слободно да се каже дека Џон Малкович е еден од најдобрите актери, кога станува збор за...

Моника Белучи во жешка секс сцена во “Mozart in the Jungle”!

Моника Белучи минатата година се најде во центарот на вниманието откако стана...

Неверојатна приказна: Спиел на подот од јавни тоалети со синчето, сега е мултимилионер

Доколку го имате гледано филмот „The Pursuit of Happyness“ или „Потрага по среќата“ ја знаете...

Доаѓа вториот дел на „Чувари на Галаксијата“, со возбудлив трајлер (ВИДЕО)

Од новиот трајлер за вториот дел на Чуварите на Галаксијата, може да заклучиме само дека не...

По 56 години работа, 200 филма и многу скршени коски, Џеки Чен доби почесен Оскар

Џеки Чен доби златна статуетка. За време на манифестацијата Governors Awards, славниот актер не...

Кој стоеше зад камерата кога Шерон Стоун прекрстуваше нозе без гаќички?

Сите оние кои го имаат гледано филмот „Основен инстинкт“ добро се сеќаваат на фамозната...

Како денес изгледа момчето од „Терминатор 2“ (ФОТО)

Едвард Фарлонг после улогата во „Терминатор“ 2 стана тинејџерска ѕвезда, но од 1991 година...

Кара Делевин снима документарец за својата кариера

Продукцијата Rеvolvеr еntеrtainmеnt го снима првиот документарец посветен на моделот Кара Делевин...

Колку се платени актерите од “Game of Thrones” за една епизода?

Неодамна магазинот “Variety” спроведе истражување за хонорарите на најплатените...

„Luke Cage“ е новата Марвел серија која го сруши Нетфликс

Супер херојот на Марвел, Luke Cage е новата серија на Нетфликс, а се чини една од супер моќите на...

4 документарци кои секоја девојка во своите дваесетти треба да ги погледне

Иако вечерите обожаваме да ги поминуваме со омилените хумористични серии, постои одредена...