Категорија: Филмови и серии

Креаторите на „Game of Thrones“ се приклучија на тимот на „Star Wars“ (ВИДЕО)

Kреативниот тим на популарната серија „Game of Thrones“, составено од Дејвид Бениоф и ДБ Вајс...

Погледнете го трејлерот за филмот Every day (ВИДЕО)

“Every day” е филм кој ќе може да го гледаме во кината на 23-ти февруари оваа година. Во...

Кoи актери кои ќе ги глумат Меган Маркл и принцот Хари во филмот за нивната љубовна приказна?

Љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркл е инспирација за многу работи, меѓу кои и за...

Која актерка ќе ја глуми Саманта во третиот дел на „Sex and the City“?

Се сеќавате ли на „Sex and the City“, филмот за четирите пријателки Кери, Саманта, Шарлот и...

Започнува снимање на новата сезона од серијата “Game of Thrones”

Снимањето на долгоочекуваната сезона од серијата “Game of Thrones” наскоро ќе започне во...

Со романтични фотографии ја одбележаа 16-годишнината на филмскиот хит

Се сеќавате на романтичниот филмски хит „A Walk To Remember“? Изминаа точно 16 години откако за...

Како изгледаат ѕвездите од „Брилијантин“ 40 години подоцна?

Се сеќавате ли на „Брилијантин“? Тој беше еден од најромантичните филмови на сите времиња....

Овие три работи се забранети во филмовите на Disney

Многу од филмовите на “Disney” содржат трауматични сцени како заговорот за убиство меѓу...

Ова се двете нови жешки сцени од “Fifty Shades Freed”

На само неколку дена пред прикажувањето на премиерата на “Fifty Shades Freed”, беа објавени...

Ова е најдобриот цртан филм на сите времиња

Анимираниот филм „Кралот Лав“ за прв пат се појави во 1994 година. Тој заработи милјарда...

Погледнете го трејлерот за филмот “Tomb Raider” (ВИДЕО)

Тејлерот за новиот “Tomb Raider” филм конечно пристигна.  За помалку од два месеци,...

Конечно знаеме кога ќе биде прикажана 8-та сезона на „Игра на тронови“

Фановите на мега популарната „Игра на тронови“ веќе навистина долго време се во...

Погледнете го трејлерoт за “Friends”

14 години после емитувањето на последната епизода од серијата “Friends”, на Youtube беше објавен...

Филмови снимени според вистински настани кои ќе ги гледаме во 2018 година

Животот ги пишува најдобрите романи, а овие одвај чекаме да ги погледнеме. Најдобар пример...

Серијал посветен на најголемите генијалци: Genius во првата сезона ни го прикажува животот на Алберт Ајнштајн

Биографски серијал за најголемите умови во историјата, го носи името Genius  или Генијалец, и...

Игра на тронови се враќа во 2019?

Фановите на мега популарната Игра на тронови ќе ја почекаат следната, последна сезона...

Погледнете го трејлерот за „Fifty Shades Freed“ (ВИДЕО)

Како подарок за почетокот на новата година  го имаме новиот трејлер за трилогијата „Fifty Shades...

Десетте најдобри серии за 2017 година

Додека некои луѓе Новата година ќе ја дочекаат во некој ресторан или елитен бар, за други,...

Погледнете го трејлер за филмот Ocean’s 8 (ВИДЕО)

Најпосле пристигна очекуваниот трејлер за филмот Ocean’s 8, во кој можеме да ги видиме моќните...

Робин Рајт ја презема главната улога во последната сезона на познатата серија

Последната сезона од серијата “House of Cards” ќе продолжи со снимање во 2018 година, но без...