Категорија: Филмови и серии

ФОТО: Вака изгледа Касандра (Кораима Торес) 20 години подоцна!

Со серијата Касандра на средината на 90.тите години на минатиот век, започна епидемијата на...

Ова е новата Бонд девојка!

Француската актерка Леа Сејдоу е новата девојка на Џејмс Бонд. Сејдоу, која има 29 години,...

Снимајте филмови со мобилен

Петтото издание на Интернационалниот фестивал за филмови снимени со мобилен телефон...

ВИДЕО: Објавен трејлерот за “Глуп и поглуп 2”

Премиерата на 20 години очекуваното продолжение на култната комедија “Глуп и поглуп” е...

ВИДЕО: 10 најголеми митови во холивудските филмови

А вие мислевте дека сѐ што се прикажува на холивудските филмови е вистина? Хм… помислете...

Видео: Ви текнува ли на Супер Бабичка?

Ви текнува на играната серија каде главниот лик беше супер бабичката која леташе на точак и...

Марјан Ѓорѓиевски не добил хонорар за филмот “До Балчак”- Да ти e*ам улогата ако не си достоен да добиеш хонорар за неа

Познатиот Битолски  Stand Up комичар и глумец Марјан Ѓорѓиевски, не добил хонорар за филмот...

Популарниот „Bad Boys“ ќе добие и трето продолжение …

Популарната филмска франшиза „Bad Boys“ во која се појавуваат Вил Смит и Мартин Лоренс,...

17 пати кога Робин Вилијамс не насмеа до солзи

Смртта на оваа легенда го натажи сиот свет, многумина уживаа во неговите улоги и многумина...

Најавен е еден од најдобрите анимирани кросовери: Family Guy и култните The Simpsons

Entertainment Weekly го најави можеби најдобриот кросовер на анимирани серии, Симпсонови и...

Цртаните ликови во реалниот живот

Peter Jackson го објави трајлерот за третото продолжение на The Hobbit: „The Battle of the Five Armies“

Филмската трилогија „The Hobbit“, која е базирана на новелите The Hobbit на J. R. R. Tolkien од 1937 година,...

Што се случува зад сцената на “Game of Thrones”? Ексклузивно видео за сите фанови!

Продукцијата на Game of Thrones, реши со фановите да сподели интересни моменти од снимањето на...

ТВ серија: Докторка во Алабама (Hart of Dixie)

Главни улоги:  Рејчел Билсон, Вилсон Бетел, Џејми Кинг, Скот Потер, Крес Вилијамс Жанр: Драма,...

ВИДЕО: Излезе трејлерот на долгоочекуваниот филм – „50 нијанси сиво“

Вчера излезе официјалниот трејлер за филмот „50 нијанси сиво“, кој е сниман според...

Beyoncé е дел од екранизацијата на „50 нијанси на сиво“

Исчекувањето за премиерата на екранизацијата на хит еротските бестселери 50 нијанси на...

Што јадат луѓето низ светот додека гледаат филм?

Мислевте дека традиционално сите низ светот јадат пуканки додека гледаат филм? Е па се...

Предлог серија: Портокаловата е новата црна (Orange is the new black)

Ова е приказна за Пајпер Чапман, жена во триесетите години од животот, која е осудена на 15...

Кралицата Елизабета II го посети сетот на Game of Thrones

Кралицата Елизабета II го посети сетот на Game of Thrones, но на големо разочарување на фановите, не...

Овој викенд во 1984 беше најдобриот филмски викенд некогаш!

Ова можеби е и најдобриот викенд во филмската историја! Пред 30 години, во еден викенд се...