Категорија: Филмови и серии

ВИДЕО: Излезе трејлерот на долгоочекуваниот филм – „50 нијанси сиво“

Вчера излезе официјалниот трејлер за филмот „50 нијанси сиво“, кој е сниман според...

Beyoncé е дел од екранизацијата на „50 нијанси на сиво“

Исчекувањето за премиерата на екранизацијата на хит еротските бестселери 50 нијанси на...

Што јадат луѓето низ светот додека гледаат филм?

Мислевте дека традиционално сите низ светот јадат пуканки додека гледаат филм? Е па се...

Предлог серија: Портокаловата е новата црна (Orange is the new black)

Ова е приказна за Пајпер Чапман, жена во триесетите години од животот, која е осудена на 15...

Кралицата Елизабета II го посети сетот на Game of Thrones

Кралицата Елизабета II го посети сетот на Game of Thrones, но на големо разочарување на фановите, не...

Овој викенд во 1984 беше најдобриот филмски викенд некогаш!

Ова можеби е и најдобриот викенд во филмската историја! Пред 30 години, во еден викенд се...

Вистинската позадина на Светското првенство во Бразил

Погледнете го овој дански документарец за социјалната цена на Светското првенство во...

ВИДЕО: После цели 20 години – продолжение на „Глупав и поглупав“

Се сеќавате ли на Хари и Лојд, оние на чија глупавост се смеевме до солзи? Да, да, тоа беше пред...

Петтата сезона на „Слатките мали лажливки“

Драмата продолжува, дали ќе се расветли вистината или сплетките продолжуваат? Лажливките се...

Предлог серија: Црната листа (The Blacklist)

Оваа мистериозна крими – драма, дејството го има во ФБИ, а ним на помош им е еден од...

Во Скопје кино под отворено небо

Секоја недела во јуни, на некоја невообичаена локација во Скопје ќе биде прикажан по еден...

ВИДЕО: Мимикрија – краток филм

Ова не е обичен филм. Ова е филм кој ги отсликува предизвиците на еден обичен млад човек, а и...

Некогаш и сега: Ѕвездите од серијата „Округот Оринџ“

Веројатно сите се сеќавате на култната серија „Округот Ориннџ“ , која се емитуваше кај нас...

Конечно The Simpsons и Family Guy во заедничка епизода

Објавени се првите фотографии од епизодата во која ќе бидат вкрстени The Simpsons и Family Guy....

Анимирани постери на култни филмови

Постерите на култните филмови во поинакво издание. Надополнети со препознатливите сцени од...

Брилијантната Кристина Јенг си заминува од Вовед во анатомија

Вовед во анатомија во наредната сезона останува без брилијантната докторка Кристина Јенг,...

Викенд предлог: 5 авантуристички филмови

За овој викенд ви ги препорачуваме едни од најдобрите авантуристички филмови, од кои секој...

Некогаш и сега: Актерите од нашите омилени филмови од детството

Филмовите со кои израснавме во минатото беа толку добри, што ги гледавме одново и одново, без...

ТВ Серија: Како го запознав татко ви

Веројатно нема некој кој не ја гледал култната серија „Како ја запознав мајка ви“. Поради...

Дали и вие сте едни од среќните фанови на Game of Thrones?!

Доколку редовно ја следите една од најпопуларните серии во моментов, Game of Thrones, тогаш сигурно...