Категорија: Филмови и серии

Сите изгледи од вториот ден на Канскиот филмски фестивал 2017

  Вториот ден од Канскиот филмски фестивал го одбележаа беспрекорните изгледи на Адриана...

Гламурозна премиера на филмот “Окја” на Канскиот фестивал 2017

На Канскиот фестивал сеодржа премиерата на филмот “Окја” кој важи за еден од...

Сите изгледи од отворањето на Канскиот филмски фестивал 2017

Канскиот фестивал синоќа ги имаше своето 70-то по ред свечено отворање каде ги собра...

Кристен Стујарт стана заштитно лице на новиот парфем на Chanel

Францускиот бренд со задоволство ја претстави својата муза – актерката Кристен Стујарт...

Гламурозна мода на црвениот тепих на MTV Movie & TV наградите

Синоќа во Shrine аудиториумот во Лос Анџелес се одржаа популарните MTV филмски награди кои...

Ема Вотсон со необичен стајлинг и фрузура на MTV Movie & TV наградите

     Актерката Ема Вотсон на доделувањето на MTV Movie & TV Awards ја освои наградата за најдобра...

Емотивно интервју: Бред Пит се отвори за GQ Style

Актерот кој многу ретко зборува за својот приваен живот, конечно за прв пат јавно се отвори...

Џесика Честеин ја претстави новата колекција модни додатоци на Prada

Холивудската актерка Џесика Честеин блесна во втората кампања на луксузната италијанска...

Дакота Џонсон за прв пат стана заштитно лице на парфем

Модната куќа Gucci го претстави новиот парфем Gucci Bloom, кој на пазарот доаѓа во август а воедно за...

Каде е денес и што прави екипата од Breaking Bad?

Мега популарната Breaking Bad многу брзо стана омилена на ТВ екраните, а Волтер Вајт професорот по...

Ема Вотсон божествена во бела креација на Burberry

  На промоцијата на нејзиниот најнов филм “The Circle”, моментално една од најценетите и...

Хали Бери и нејзината тајна за беспрекорен изглед

Преубавата американска актерка Хали Бери во совоите педесетти години изгледа феноменално,...

10 филмови кои ја предвидоа иднината (ВИДЕО)

Ова се 10 филмови, а веруваме дека има и повеќе, кои ја предвиедле иднината.  Дали станува збор...

Викенд предлог филмови за модните фанатички

За овој викенд ви споделуваме листа на филмови кои се вистински рај за сите модни фанатички....

Брилијантната шега во „Кога ја запознав мајка ви“ која никој не ја примети, досега…

Доколку мислевте дека знаете се за популарната серија „Кога ја запознав мајка ви“, се...

Еве како до makeup изгледот на Дефне од „Вљубениот ерген“

Мегапопуларната црвенокоса Дефне како дел од модниот свет секогаш изгледа беспрекорно од...

5 филмови каде главните глумци меѓусебно се заљубиле

Најголемиот проблем со кој се соочуваат мнозинството вработени луѓе е дилемата и проблемот...

Феминизам и лежерност: Џенифер Лоренс за Dior

 Актерката Џенифер Лоренс својата долгогодишна соработка со моднта куќа Dior ја продолжи...

ВИДЕО: Гледачите се онесвестувале за време на прикажувањето на филмот „Grave“

Францускиот филм „Grave“ во кој една вегетаријанка почнува да јаде човеково месо и потоа се...

Кејт Хадсон изгледа неодоливо за Harper’s Bazaar

Холивудската актерка Кејт Хадсон, инаку ќерка на уште по славната актерка Голди Хаун, ќе ја...