Категорија: Музика

Модата на црвениот тепих на наградите „Греми“ 2017

Синоќа Лос Анџелес беше домаќин на 59-тото издание на престижните американски музички...

Џорџ Мајкл пееше со Џејмс Корден во „Carpool Karaoke“ уште пред 5 години (ВИДЕО)

Џорџ Мајкл пееше со Џејмс Корден во автомобил уште пред да се создаде „The Late Late Show with James...

Изведба на најромантичната песна која ќе ве воодушеви и наежи (ВИДЕО)

Ако кажеме дека „I will always love you“ на Витни Хјустон е најромантичната песна некогаш испеана,...

Супермоделот Кејт Мос како Елвис Присли во нов музички спот

Една од најпознтите и најпопуларни модни икони Кејт Мос доби нова необична улога не баш...

Авалон ги најавува едни од најжестоките светски лајв атракции – Apocalyptica во Скопје!

Авалон продукција како прв голем проект за 2017-та година ја најавува една од најжестоките...

ВИДЕО: Најпопуларните 25 песни за 2016 година споени во една

Пристигна традиционалниот музички микс на DJ Earworm во кој се споени најголемите хитови за...

ТАКСИРАТ МЕЃУ 10 НАЈДОБРИ ЕВРОПСКИ ФЕСТИВАЛИ

Фестивалот Таксират е изгласан од страна на фестивалската публика за еден од најдобрите...

Си “Вози” новата песна на Тајзи и Спејко

Си “Вози” новата песна на Тајзи и Спејко  Предизборнава  атмосфера  да ја освежиме со...

ВИДЕО: Шакира е секси танчарка во спотот за „Chantaje“

Шакира ја покажува згодната фигура, а особено тонираните стомачни мускули, во спотот за...

Настапот на Мартија Станојковиќ на детската Евровизија

Мартија Станојковиќ настапи 7-ма на детската Евровизија во Валета, Малта. Нашата...

Автентични фотографии од создавањето на хип-хоп културата во 80-тите години

Брејкденсингот, рапувањето, уличниот стил во 1980тите години во Њу Јорк беа плодна почва за...

Новата ода на љубовта: Џон Леџенд со семејството во спотот за „Love Me Now“

Џон Леџенд го објави видеозаписот за новата љубовна балада. „Љубовта е универзална. На сите...

Модата на црвениот тепих на CMA наградите

На 50-тото јубилејно издание на Кантри Музичките Награди – CMA присуствуваа бројни музички...

Докажано: Слушнете ја песната која го намалува стресот за 65%

Ако имате лош ден, пуштете си музика која ќе ве опушти и расположи. Имено, друштвото за...

„Chantaje“ – слушнете ја новата песна на Шакира

Шакира ја објави својата нова песна „Chantaje“. Музичкото дело е резултат на соработката на...

Погледнете го спотот за ,,Стефаново оро” кое го сними младиот и амбициозен хармоникаш Војче Петрушев

Успехот на еден ученик зависи од професорот и неговата ангажираност и посветеност. Тој умее...

Ги замоли уличните свирачи да им се приклучи, резултатот е извонреден!

Љубовта и музиката се единствените интернационални јазици, а сигурно ќе ви се допадне...

Видео: Солзи радосници! Кога талентот е посилен од тремата…

34-годишниот Кристофер Малони одлучил да се пријави на талент шоуто “Х-Фактор” во Англија....

Македонскиот панк рок бенд „Новиот Почеток“ оваа есен со 40 концерти низ Европа

Македонскиот панк рок бенд, Новиот Почеток, кој на македонската сцена постои од 2002 година...

Ема Попивода – изведба на Зајди, зајди јасно сонце

Уживајте во сатарата македонска композиција во изведба на извонредната Ема Попивода на...