Категорија: Музика

ЧУДО ОД ДЕТЕ: Марија Спасовска со нов кавер на песната When I was your man од Bruno Mars

Во моментот Марија Спасовска бурно навива во Загреб, давајќи целосна поддршка на...

Шпанскиот латино заводник со нова песна (ВИДЕО)

Шпанскиот латино заводник, Енрике Иглесиас, со своите песни постојано ги освојува срцата на...

Кои безвременски песни ќе ги слушаме и во 2018 година?

Имате ли понекогаш чувство дека колку и да се трудите не можете да ги сакате денешните песни...

Славниот пејач со нова песна се врати на музичката сцена (ВИДЕО)

По долгата пауза, Џастин Тимберлејк, се врати на музичката сцена со нова песна. Песната се...

Бездомна жена со неверојатен глас кој мора да го слушнете (ВИДЕО)

Витни Хјустон важи за еден од најдобрите вокали, а да ја изведеш нејзината I will always love you...

Хип хоп е најслушана музика за 2017 година

“Nielsen” е водечка глобална компанија за истражување на пазарот. Таа исто така овозможува...

Брачен пар ги испеа хитовите кои ја одбележаа 2017 година (ВИДЕО)

2017 година заврши, но песните кои беа најголеми хитови и оваа година ќе не забавуваат,...

Кои се ѕвезди ќе настапуваат на најголемиот музички фестивал – Coachella 2018?

Организаторите на најголемиот музички фестивал Coachella 2018 ги најавија овогодинешните ѕвезди....

Музички микс од божиќни песни и “Star Wars” отсвирен на гитара (ВИДЕО)

Празничната еуфорија насекаде во светот е во пол ек. Луѓето со нетрпение ги очекувате...

Слушнете ја најубавата музичка честитка за Новата 2018 година

Нашата земја е плодна почва за многу музички таленти кои нижат успеси како во Македонија,...

Македонија со уште една значајна награда на детски фестивал

На Славјански базар 2017 во Витебск Марија Спасовска освои 3 лауреат. За прв пат во категорија...

Слушнете ја новата песна на Каролина Гочева

Познатото македонското девојче, Каролина Гочева, ја објави првата песна од новиот албум, што...

Ова е листата на 10 најпопуларни видеа на Youtube за 2017 година

Youtube ja oбјави листата со 10 најпопуларни музички видеа на Youtube за 2017 кои привлекоа најголемо...

Ријана со неколку екцентрични изгледи за парискиот Vogue

Ријана застана пред објективот на париското издание на модната библија Vogue во неколку...

Ед Шеран и Бијонсе ги изненадија фановите со песната “Perfect Duet”

Ед Шеран и Бијонсе ја снимија песната “Perfect Duet”, со која започна празничната атмосфера...

Funky Fresh со проширен состав и гаранција за добра забава во градот

Познати имиња, добра музика и нова енергија ни нуди екипата Funky Fresh. После скоро две години...

Новата песна на Џеси Џеј ги инспирираше жените ширум светот

Џеси Џеј го претстави новиот сингл „Queen“ кој ќе се најде на нејзиниот претстоечки албум...

Легендарниот Сил го претстави новиот албум Standards

Познатиот англиски музичар Сил го издаде долгоочекуван албум “Standards”, кој претставува...

Шакира ја откажа турнејата поради проблеми со гласот

Шакира беше принудена да откаже дел од концертите на нејзината светска турнеја поради...

FUNK SHUI се новите ексклузивци на Авалон Продукција

Најголемата продукциска куќа кај нас, има нов член во семејството, бендот FUNK SHUI се...