Категорија: Музика

Видео: Ова преслатко детенцето има само 2 годинки и заедно со својот татко ја свират и ја пејат Don’t Let Me Down од The Beatles

  Post by Jordan Jansen Music.

Видео: Нов спот, нова песна, нов хит … и сето тоа во негов стил! Кој ако не Слаткаристика

Уште една новина поврзана со името на Слаткаристика е тоа што од неодамна претставници на...

Најслаткото пеење во светот кое стана хит на интернет

YouTube корисникот Sir Prise објави видео во кое ја снимил сопругата како го пее хип хоп хитот None of...

Видео: Андруш не застанува да не прави среќни! Погледнете го новото видео …

Викендот само што не започнал, а ние сме веќе расположени со новото видео на Андруш! Овој пат...

Видео: Даниел Кајмакоски призна за Скопски фестивал 2014!

Ги победивме и тие што местат – доказ дека заедно сме најсилни …   Погледнете го Даниел...

Фото: Толку се! Ким Кардишиан пиштол гола, и Даниел Кајмакоски победник на Скопски фестивал 2014…

Ова се двете главни фести во целиот свет на Македонија: Американската старлета со раскошни...

Видео: Социјалните мрежи велат дека Тамара Тодевска треба да е победникот на Скопски фестивал 2014!

Покрај многуте шпекулации кои излегоа денес во јавноста, дека имало местење на Скопски...

One Republic доаѓаат во Скопје

Една од најактуелните светски сензации, поп-рок групата One Republic доаѓа во Скопје. One Republic –...

На 15 години го победи светот!

Младата македонска виолинистка Ева Богоевска во конкуренција на над 150 учесници од сите...

ДАНИЕЛ КАЈМАКОСКИ ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОВИЗИЈА

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија следната година на Изборот на песна за...

Македонија вечерва ќе го добие својот евровизиски претставник!

Вечерва Македонија ќе го добие својот претставник на јубилејното 60-то издание на...

Спиел со повеќе од 1000 жени!

Голем број од музичарите ги бие глас дека имаат богат љубовен живот, а често во своите...

Видео: Погледнете го новиот спот на Кристина Арнаудова и групата “Ај Кју”

Промовиран новиот спот на Кристина Арнаудова и групата „Ај Кју“ кој го снимаа минатата...

Видео: Даниел Кајмакоски на Златно славејче со нов хит!

Композицијата  е дело  на Александар Митевски, а текстот на Огнен Неделковски. Спотот е во...

Фото : Тајзи со нова песна и видео запис

Викендов Тајзи снимаше видео запис за неговата нова песна која ја работеше во соработка со...

Видео: Елена Ристеска во “Твоето лице звучи познато ” подобра и од Џенифер Лопез

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=CzlxBwO0EQc[/tube]

ВИДЕО: Ова не е можно – погледнете зошто видеово има над 30 милиони прегледи

Не можеме да процениме дали човеков се обидел да ја потресе светската музичка сцена или пак...

Видео: Фановите полуделе: Пејачката на бина била целосно гола!

Контроверзната пејачка Лејди Гага секогаш смислува нови креативни начини за да го задржи...

Видео: Распеаниот камионџија со нова песна! Најдобра досега… песната е да ти каже!

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=Qxaiur7Wbg4[/tube]

Фото: Кајмакоски со селфи од под туш!