Категорија: Музика

Денес и утре урбано будење на Скопје

Графити, скејт, блејд, бајк, стрит бол, брејкденс, баскет, хип хоп натпревари, работилници...

Видео: Џастин Тимберлејк топи срца со новиот спот

Хаштагот #NotABadLoveStory е условно кажано виновникот за ова преубаво видео, кое топи срца! ...

ВИДЕО: Позитивен ден во автобус на ЈСП – „Welcome to the bus of Macedonia“

Изгледа несекојдневието во автобусите никогаш не згаснува. За денес ви ги претставуваме...

Брука ама не од Цеца, туку од Џесика!

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=-8GazTDEH1s[/tube]

ВИДЕО: Кристина Ковач заедно со Доктори направија прекрасна преработка на песната „Умиру јелени“

По дуетот на Жељко Јоксимович со Даниел Кајмакоски, и Доктори заедно со нивната менторка...

Се сеќавате на O-Town? По 10 години, се враќаат со нова песна!

Се сеќавате на машкиот бенд O-Town? Бендот беше оформен во шоуто на MTV, Making The Band, а 10 години по...

Секси нов видео спот на Џенифер Лопез за „First Love“

Џенифер очигледно се разубавува со годините, а ова можеби и е и најсекси изданието до сега....

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски и Жељко Јоксимовиќ со нов регионален летен хит

Менторот на победникот на Х-Фактор, Жељко Јоксимовиќ, не го заборави својот ученик Даниел...

Првата песна на Алекс и Сиера – победниците на американскиот Х-фактор 2013

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=9g1YpDK7Dcg&feature=youtu.be[/tube]

Миле Кузмановски со нова балада „Презиме“

  [tube]https://www.youtube.com/watch?v=6XCnKj02jII[/tube]

ВИДЕО: Е, ама јас те сакам тебе – новата песна на Владо Јаневски

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=JqmxxxHLbmo[/tube]

ВИДЕО: Спотот за официјалната песна на Светското првенство во фудбал 2014

Денеска излезе спотот за „La la la“ , официјалната песна за Светското првенство во фудбал, кое...

Бјонсе и Џеј Зи со акционен трајлер за нивната турнеја On The Run

Колку холивудски ѕвезди може да собереш во еден трајлер, ама не за филм, туку за турнеја? Епа...

Тајфата на Коки со своја изведба на Пушти коси од Зијан

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=wjNSIkZRkn4[/tube]

Со златното дугме на Сајмон – момчињава директно во финале на Х Фактор!

Изведбата на овие феноменални момчиња ја расплака публиката и го натера Сајмон прв пат да го...

Фото: Даниел и Жељко снимаат спот во Скопје за новиот дует

 Жељко Јоксимовиќ направил песна со првиот победникот на „Х Фактор Адриа“, Даниел...

Тијана и Тамара со фолк верзија на евровизиската песна „To the sky“

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=oGrB9eGePEE[/tube]

Прекрасната “Сношти сакав да ти дојдам” во изведба на легендарните Аки Рахимовски и Горан Бреговиќ

Мла­да­та ак­тер­ка и му­зи­чар­ка Ја­на Сто­ја­нов­ска ја тол­ку­ва глав­на­та жен­ска...

„Туѓа си бескрајно“ во Универзална Сала

По повод 40 години успешна естрадна активност и во знак на големиот хит последниве 2 години...

80-годишна старица „растури“ на Британија има талент

Прифатете го советот и гледајте го видеото од самиот почеток и притоа не ја прескокнувајте...