Категорија: Музика

Прекрасната “Сношти сакав да ти дојдам” во изведба на легендарните Аки Рахимовски и Горан Бреговиќ

Мла­да­та ак­тер­ка и му­зи­чар­ка Ја­на Сто­ја­нов­ска ја тол­ку­ва глав­на­та жен­ска...

„Туѓа си бескрајно“ во Универзална Сала

По повод 40 години успешна естрадна активност и во знак на големиот хит последниве 2 години...

80-годишна старица „растури“ на Британија има талент

Прифатете го советот и гледајте го видеото од самиот почеток и притоа не ја прескокнувајте...

„Црно-бел“ спот на Брејк за песната „Болиш“

Емотивната балада „Болиш“ на Дарко Гелев Брејк го доби својот видео запис. Во црно-белото...

Акустико Бенд со преработка на познатата „Љуљај ме нежно“ од Оливер Мандиќ

Добро познатите и талентирани Акустико Бенд (aQstico Band) направија своја верзија на еден...

Дрејк со нова песна, која веројатно е напишана за Ријана

  Раперот Дрејк има нова песна – „Days in the East“, а веќе многумина велат дека песната ѝ ја...

SheXpeare бенд со рок препев на „Признавам“ од Маријана и Росана

Оваа македонска музичка група има обичај почесто да прави препеви на странски песни, но...

Ентони Хопкинс за прв пат по 50 години го слуша валцерот кој го напишал

Хопкинс пред 50 години на хартија ги запишува новите на овој валцер, но имал премногу трема...

Пејачот Игор Митровиќ со ново уметничко име и нова песна

Игор Митровиќ од неодамна има ново уметничко име – Donnie Pixel, а вчера излезе и неговата...

„Happy“ на Фарел Вилијамс во изведба на Boyce Avenue

Boyce Avenue се познати низ светот со нивните прекрасни преработки на најголемите хитови. Нивните...

Даниел Кајмакоски ја запеа Зајди Зајди…

Кога македонски пејач гостува во странска емисија, неизбежно е да се побара и негова верзија...

Сите изведби на Даниел Кајмакоски на супер финалето на Х Фактор

Фаворитот уште од аудициите, нашиот Даниел Кајмакоски е апсолутниот победник во првата...

„Dark horse“ на Кети Пери испеана во 20 стилови

Не верувавте дека некогаш стилот на Нирвана и на Френк Синатра може да се спојат во една...

Видео: Калуѓерка воодушеви на шоуто за таленти The Voice

Кристина Скуча од Италија го воодушеви жирито на италијанското шоу за таленти „The Voice“, а...

Јовано Јованке во изведба на Словенечкиот вокален оркестар Perpetuum Jazzile

Јовано Јованке во изведба на словенечкиот вокален оркестар Perpetuum Jazzile, кои со своите гласови...

Детски хор кој ќе ве направи среќни

Не се сеќавам кога последен пат имало толку препеви на една песна, но Happy на Pharrell поттикна...

„Шутка Рома Рап“ ќе ја претставуваат Македонија во Франција

Раперите од скопската населба Шуто Оризари кои настапуваат со бенд во живо, вечерва (18 март)...

“Happy” на Фарел Вилијамс во една поинаква изведба

Ведрата и заразна песна на Фарел, која сите не прави среќни стана голем хит, а потврда за...

ВИДЕО:Дали Даниел Кајмакоски пее подобро од својот татко?

Даниел Кајмакоски потекнува од музичко семејство. Неговиот татко пее стари македонски...

Свесна ли е што прави младата Илма?

Иако беше најавувана како специјален гостин, Илма Карахмет не се појави на концертот на...