Категорија: Музика

Заработката на кралевите во електронската музика за 2014

Нивната работа е да не забавуваат, а за возврат заработуваат преголеми суми на пари. Форбс ја...

Видео: Контроверзната Ники Минаж со НОВА песна и видео за „Анакондите“

Музиката е преработка од добро познатата “Sir Mix-A-Lot – Baby Got Back (I Like Big Butts)” Просто без...

Билборд направи листа на топ 25 песни „совршени за секс“

Билборд излезе со листа на песни, кои според нив, се романтични и секси, совршени за интимни...

Видео: Еве како звучи песната „Стани моме да заиграш“ испеaна од група Јапонци…

Погледнете како оваа група Јапонци се веселат и ја пеат нашата песна „Стани моме да...

Ламбе Алабаковски со видео запис за победничката „Ќе те чекам јас“

Победничката песна од Скопски фестивал 2013, доби своја видео приказна. „Ќе те чекам јас“ е...

ВИДЕО: Скипи со нов летен хит – „Скинат џеб“

Денеска излезе новата песна на Скипи, насловена како „Скинат џеб“, а без сомнение ќе биде...

Димитар Андоновски со нова песна и спот: Само тоа го можеш ти

 На својата промоција на деби албумот Ова небо знае се, Димитар го најави видео записот за...

Видео: Конечно нова песна и нов спот на незаменливиот Слаткар заедно со Тајзи и Ферус! Погледнете го новиот летен хит …

Како и секогаш интересна песна, интересен спот на Слаткар заедно со Тајзи и Ферус. Спотот е...

Видео од птичја перспектива – Жељко Јоксимовиќ ја наполни арената Филип II

Во саботата на 21 јуни Жељко Јоксимовиќ го имаше својот најголем концерт досега во...

Лозано во потрага по девојката со вкус на мандарина

Прекрасен летен хит со спот снимен на атрактивни локации во Охрид и Струга. Лозано во...

Суперхикс со нов сингл „Мајмуни“

Како што наведуваат Хикси, Мајмуни е продолжување на сагата за Африка (истоимен хит)....

Летен музички спектакл на Дерик Меј и Македонската филхармонија

Дерик Меј и Македонската филхармонија на 2ри август во Античкиот театар во Охрид ќе изведат...

Новиот хит на PSY FEAT. SNOOP DOGG

  [tube]https://www.youtube.com/watch?v=HkMNOlYcpHg[/tube]

Биба Додева со „Врати се“ е победникот на 29тото издание на Макфест

Вчеравечер во Штип се одржа финалната вечер на фестивалот на забавна музика „Макфест 2014“....

Денес и утре урбано будење на Скопје

Графити, скејт, блејд, бајк, стрит бол, брејкденс, баскет, хип хоп натпревари, работилници...

Видео: Џастин Тимберлејк топи срца со новиот спот

Хаштагот #NotABadLoveStory е условно кажано виновникот за ова преубаво видео, кое топи срца! ...

ВИДЕО: Позитивен ден во автобус на ЈСП – „Welcome to the bus of Macedonia“

Изгледа несекојдневието во автобусите никогаш не згаснува. За денес ви ги претставуваме...

Брука ама не од Цеца, туку од Џесика!

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=-8GazTDEH1s[/tube]

ВИДЕО: Кристина Ковач заедно со Доктори направија прекрасна преработка на песната „Умиру јелени“

По дуетот на Жељко Јоксимович со Даниел Кајмакоски, и Доктори заедно со нивната менторка...

Се сеќавате на O-Town? По 10 години, се враќаат со нова песна!

Се сеќавате на машкиот бенд O-Town? Бендот беше оформен во шоуто на MTV, Making The Band, а 10 години по...