Категорија: Музика

Нашата Марија Спасовска освои прво место на интернационален фестивал во Москва

„Откритија Европа Откритија Планета“ е интернационален фестивал во Москва. Марија се...

#365среќа Ања Ветерова, стипендист на Беркли: „Не се откажувајте од своите соништа, бидејќи еден ден стануваат реалност!

Веселото девојче со извонредни гласовни способности по кои беше препознатлива уште од...

Македонскиот диџеј ГАЛОСКИ го распродаде „V2“, еден од најпознатите клубови во Токио

Еден од најуспешните диџеи и продуценти од земјава ГАЛОСКИ со огромен успех на својата мини...

„Бум бум там там“ е новиот хит на Јутјуб со преку 700 милиони прегледи (ВИДЕО)

По огромниот успех на интернационалните хитови како „Gangam style“и „Despacito“, неодамна се појави...

ВИДЕО: Погледнете го светскиот хит од Sia – Cheap Thrills во изведба на 12 годишната Марија Спасовска 

Создавајќи вистинска уметност со својот глас, нашата млада ѕвезда Марија Спасовска иако има...

BRYAN FERRY ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА- 9-ти СЕПТЕМВРИ 2018

Човекот наречен „King of the cool“- BRYAN FERRY доаѓа во Скопје да испорача уште една незаборавна вечер...

Каролина Гочева продолжува со маестралните концертни промоции на новиот албум „Извор“

Каролина Гочева продолжува со маестралните концертни промоции на нејзиниот нов албум...

Слушнете ја “Heart Will Go On“ од „Титаник“ во изведба на 2CELLOS (ВИДЕО)

Лука Сулиќ и Стјепан Хаусер, главните компоненти на дуото наречено 2CELLOS секогаш ги...

Сензационалната Џенифер Лопез во осум костими за концерт (ВИДЕО)

За време на својот настап во Минеаполис, латино пејачката Џенифер Лопез, ги пееше своите...

Овие музички хитови ќе наполнат 20 години во 2018 година (ВИДЕО)

Далечната 1998 беше година кога започна успехот на многу бендови и групиte со девојки. Многу...

Слушнете ја новата песна на Шакира и Малума (ВИДЕО)

Шакира и Малума имаа навистина голем успех со песната”Chantaje”, а сега двајцата повторно...

Кајли Миног го најави новиот албум

Поминаа четири години од последниот албум на пејачката Кајли Миног. Сега таа со песната...

ЧУДО ОД ДЕТЕ: Марија Спасовска со нов кавер на песната When I was your man од Bruno Mars

Во моментот Марија Спасовска бурно навива во Загреб, давајќи целосна поддршка на...

Шпанскиот латино заводник со нова песна (ВИДЕО)

Шпанскиот латино заводник, Енрике Иглесиас, со своите песни постојано ги освојува срцата на...

Кои безвременски песни ќе ги слушаме и во 2018 година?

Имате ли понекогаш чувство дека колку и да се трудите не можете да ги сакате денешните песни...

Славниот пејач со нова песна се врати на музичката сцена (ВИДЕО)

По долгата пауза, Џастин Тимберлејк, се врати на музичката сцена со нова песна. Песната се...

Бездомна жена со неверојатен глас кој мора да го слушнете (ВИДЕО)

Витни Хјустон важи за еден од најдобрите вокали, а да ја изведеш нејзината I will always love you...

Хип хоп е најслушана музика за 2017 година

“Nielsen” е водечка глобална компанија за истражување на пазарот. Таа исто така овозможува...

Брачен пар ги испеа хитовите кои ја одбележаа 2017 година (ВИДЕО)

2017 година заврши, но песните кои беа најголеми хитови и оваа година ќе не забавуваат,...

Кои се ѕвезди ќе настапуваат на најголемиот музички фестивал – Coachella 2018?

Организаторите на најголемиот музички фестивал Coachella 2018 ги најавија овогодинешните ѕвезди....