Категорија: DIY (Направи сам)

5 употреби на пластичните шишиња

Пиете вода од пластично шише, завршувате со истата и го фрлате шишето. Стоп тука! Размислете...

Како да направите зеленчукова градина од остатоци од храна?

Здосадено ви е од приказните за ГМО? Сакате да го промените начинот на исхрана и да живеете...

Неколку интересни идеи со кои ќе ги изненадите вашите најмили за Денот на вљубените (ВИДЕО)

Со одбројувањето на секој ден, еуфоријата непрекинато се зголемува! Искористете ги овие...

Како на лесен начин да ги заштитите вашите омилени предмети од нивно уништување?

Ви се здосадило ли да ги уништувате вашите омилени фармерки поради седнување на случајна...

Неколку едноставни трикови кои ќе ви помогнат во одржување на вашата облека и обувки

Животот е непредвидлив. Можете да завршите со проблем за толку едноставна работа како што се...

НЕМАТЕ ПАРИ ЗА ГРЕЕЊЕ? ЕВЕ КАКО БЕСПЛАТНО ДА СЕ ГРЕЕТЕ ЦЕЛА ЗИМА! (ВИДЕО)

Се жалите на слабото греење во вашиот дом и немате пари да плаќате превисоки сметки, тогаш...

Направете сами: ќебе за само 4 часа

Зимата, кај и да е ќе пристигне на нашата врата. За среќа, со плетење можеме да создадеме...

Украсете ја елката со лампиони направени од празнични честитки (ВИДЕО)

Сигурно веќе сте го направиле празничното украсување, но вакви украси сигурно немате!...

Стаклени топки со ваш дизајн: Направете оргинални украси за елка за само 5 минути (ФОТО)

Постапката е многу едноставна, а вашата елка и вашиот дом ќе изгледаат уште поубаво....

#ПразнициСеБлижат: 15 брзи и лесни празнични декорации (ВИДЕО)

Празниците ни се се поблиску, а ако веќе не ви е украсено, време е да направите нешто. Доколку...

7 генијални употреби на тапа за вино

По завршетокот на долгата ноќ со шишето вино, ви остануваат само шишето и тапата. Мислите...

#ПРАЗНИЦИСЕБЛИЖАТ: Еве како да направите ефтино, брзо и лесно лажни балони со хелиум

Балоните кои лебдат за децата се навистина прекрасна забава, но овие балони наполните со...

#ПразнициСеБлижат: Божиќни декорации за вашиот дом

Празниците полека, но сигурно ни се приближуваат што значи дека е време за украсување на...

Како да направите тексас сукња од стари фармерки?

Ја слeдите последната мода? Сакате нешто ново, модерно и креативно? Одговорот е тука....

Употреба на домашни производи за коишто ќе се изненадите

Во последниве неколку години, неизбежен е фактот дека се повеќе се актуелизираат видеата во...

Непроценливи совети за уредување на вашите козметички производи

Ниту една модерна жена не може да си го замисли животот без секојдневна употреба на...

Направете сами лесен и ефикасен, еко чистач само со неколку состојки

Во време кога сме опкружено со производи полни со штетни материи добро е да излеземе од...

Како да исплетете топол шал со картонска кутија?

Откако ќе ви здодеат стандарните шалови кои ги износевте минатите зими, послужете се со овој...

5 Идеи кои ќе ве убедат да не ги фрлите старите кутии

Сите по дома имаме многу кутии кои вообичаено ни стојат над полиците и само зафаќаат...

Три едноставни начини да направите домашен освежувач на воздухот

Живееме брзо темпо и многу често забораваме да си дадеме десет минути повеќе за да земеме...