Категорија: DIY (Направи сам)

Како да го погодите клучот од дома „од прва“?

Веројатно ќе се чудите како не ви текнало порано на ваков начин да го искористите лакот за...

Направете сами: Лежалки од палети!

Доаѓа лето, иако времето ни навестува нешто друго :) Сепак ние сме оптимисти и ви нудиме идеи...

Направете креативни коцки лед

Да се направат коцки лед, е една од најлесните работи на светот, а и сите ги сакаат во својот...

Интересни идеи за вашите Велигденски јајца

Сакавте оваа година уникатно да ги украсите вашите јајца, а не знаевте како? Ние го имаме...

Куќа од палети

Навистина досега видовме многу креативни идеи за искористување на палетите. Но, дали...

Креативен татко ги создава најзабавните оброци за деца

Кога децата не сакаат да јадат, зошто наместо да ги принудуваш, не им го направиш ручекот...

Направете велигденски лепчиња во форма на зајачиња

Многу лесно и едноставно е да ги направите овие лепчиња. Потребни ви се само ножици за да го...

17 идеи за креативни сепариња за вашиот двор направени од палети

Доколку имате дрвени палети или делови од палети кои не ви требаат, пред да се одлучите да ги...

Едноставна и евтина велигденска идеја

5 креативни и корисни промени во домот

Сте размислувале ли некогаш старите непотребни работи, наместо да ги фрлите да ги...

Направи сам: играчки за вашето милениче

Миленичињата се како деца, сакаат по цели денови да си играат со играчки. Ако имате маче или...

Направи сам: 4 креативни предмети од чаши за вино

Не е секогаш лесно да направите  домот да ви изгледа убаво и удобно место. Просторот мора да...

5 едноставни трикови за вашата градина

Сигурно никогаш порано не сте се сетиле да ги употребите овие лесни трикови за разубавување...

Направете сами: Старите шорцеви во ново руво

Топлите денови ни се наближуваат, а стариот шорц што веќе ви е малку тесен може да го...

Направете сами: маска од чипка за 1 април

Доколку ви треба маска за 1 април во последен момент, ова е вистинската идеја за вас. Се што ви...

Направи сам: миризливи свеќи

Свеќите, како декоративни предмети во вашиот дом, може да ви донесат многу придобивки, како...

Направи сам: лампа од пластични чашки

Ако ви е здосадено од дизајнот на вашата лампа и сакате да го смените, тогаш ние имаме едно...

Направете сами лампа со свеќа

Потребни материјали: • Тегла • Свеќа • Хартија • Ножици • Тенка жица • Лепак • Малку конец...

Направете сами чергиче од камчиња за вашата куќа

Многу е лесно сами да направите чергиче за прагот на вашата врата во куќата или било каде во...

Како лесно да направите „омбре“ ѕид во вашиот дом

Следете ги сите чекори внимателно и направете сами ѕид во нијанси во вашиот дом!