Категорија: DIY (Направи сам)

Неверојатна идеја како да ги сочувате очилата за сонце

Пролетта е предвесник на Сонцето и сончевите денови. Со нив следат и долгите прошетки во...

Внесете промена во вашиот дом со оваа неверојатна креација

Сакате промена во вашиот дом и истата да биде воочлива, а притоа да потрошите минимална сума...

6 трикови од кујната со кои ќе ги изненандите вашите најблиски!

Ручекот е период во денот во кој цело семејство е заедно. Интересните закуски и...

33 трикови со кои ќе заштедите многу пари

Ужасен е моментот кога ќе сфатите дека вашата омилена блуза е полиена со црвено вино или од...

Неколку активности коишто можете да ги правите со вашите најмили

Понекогаш е навистина тешко да се излезе на крај со  малите деца и нивните невозможни желби...

Мора да ги погледнете овие рачно изработени украси од вуница (ВИДЕО)

Рачно изработени украси од вуница-неверојатна комбинација на старото и модерното време....

Не ја фрлајте четката за заби – Еве како можете да ја употребите на поинаков начин

Кога би знаеле дека со старата четка за заби можете да ги исчистите плочките во  вашиот...

Земала пегла, салфета и свеќа и направила нешто генијално што веднаш ќе го направите и вие (видео)

Да се пронајдат начини да го украсите домот, а при тоа да не потрошите многу пари не е лесна...

5 употреби на пластичните шишиња

Пиете вода од пластично шише, завршувате со истата и го фрлате шишето. Стоп тука! Размислете...

Како да направите зеленчукова градина од остатоци од храна?

Здосадено ви е од приказните за ГМО? Сакате да го промените начинот на исхрана и да живеете...

Неколку интересни идеи со кои ќе ги изненадите вашите најмили за Денот на вљубените (ВИДЕО)

Со одбројувањето на секој ден, еуфоријата непрекинато се зголемува! Искористете ги овие...

Како на лесен начин да ги заштитите вашите омилени предмети од нивно уништување?

Ви се здосадило ли да ги уништувате вашите омилени фармерки поради седнување на случајна...

Неколку едноставни трикови кои ќе ви помогнат во одржување на вашата облека и обувки

Животот е непредвидлив. Можете да завршите со проблем за толку едноставна работа како што се...

НЕМАТЕ ПАРИ ЗА ГРЕЕЊЕ? ЕВЕ КАКО БЕСПЛАТНО ДА СЕ ГРЕЕТЕ ЦЕЛА ЗИМА! (ВИДЕО)

Се жалите на слабото греење во вашиот дом и немате пари да плаќате превисоки сметки, тогаш...

Направете сами: ќебе за само 4 часа

Зимата, кај и да е ќе пристигне на нашата врата. За среќа, со плетење можеме да создадеме...

Украсете ја елката со лампиони направени од празнични честитки (ВИДЕО)

Сигурно веќе сте го направиле празничното украсување, но вакви украси сигурно немате!...

Стаклени топки со ваш дизајн: Направете оргинални украси за елка за само 5 минути (ФОТО)

Постапката е многу едноставна, а вашата елка и вашиот дом ќе изгледаат уште поубаво....

#ПразнициСеБлижат: 15 брзи и лесни празнични декорации (ВИДЕО)

Празниците ни се се поблиску, а ако веќе не ви е украсено, време е да направите нешто. Доколку...

7 генијални употреби на тапа за вино

По завршетокот на долгата ноќ со шишето вино, ви остануваат само шишето и тапата. Мислите...

#ПРАЗНИЦИСЕБЛИЖАТ: Еве како да направите ефтино, брзо и лесно лажни балони со хелиум

Балоните кои лебдат за децата се навистина прекрасна забава, но овие балони наполните со...