Категорија: Слободно време и забава

Сателитски снимки кои засекогаш ќе го променат начинот на кој ја гледате Земјата

Сателитските снимки можат да бидат корисни кога станува збор за метеорологијата,...

Таа го сака својот сопруг, но и понатаму има потреба да го изневерува…

Илоа Аткинсон е блогерка која одлучила своите стравови и желби да ги подели со читателите....

Како Ајфон-от може да ви го спаси животот?

Апликацијата „Find My iPhone“, во превод  Пронајди го мојот „Ајфон“ и го спасија животот на жена...

Фото: Кога жената ќе го земе автомобилот во нејзини раце…

Дали би и дозволиле на вашата жена да помогне околу колата? Многумина се скептични околу...

Ова ќе стави крај на миењето садови!

Миењето садови набргу може да стане минато! Благодарение на најновите технологии на...

Најкратката приказна на светот: Има само 6 зборови, а ќе ви го скрши срцето

Додека бил многу млад, Ернест Хемингвеј се нашол во друштво на неколку писатели, па решил да...

Долгоочекуваниот „До балчак“ конечно пред скопската публика!

По долго и нестрпливо очекување на публиката и критиката, конечно најновиот македонски филм...

ТОШЕ ПРОЕСКИ: Не сакам да ми симнувате капа, само сакам да се гордеете со мене!

Тоше Проески е роден на 25 јануари 1981 година во Крушево. Неговите родители уште како дете...

16+ САРА МЕЈС СО НОВ СПОТ! ПОГЛЕДНЕТЕ ГО …

Посилната половина и воедно кореограф во видеото е танчарот Мишо Спасовски,...

Догодина ќе патуваме со вакви возови!

Во август наредната година треба да пристигне првата од вкупно шесте патнички железнички...

Пет факти за легендарниот Renault 4 кои не ги знаевте

Легендарната „Четворка“ е автомобил кој на многу луѓе измамува насмевки на лицето само...

Видео: Најдобрата музика доаѓа од Гевгелија! Слушнете!

Ви претставуваме одлично ремек дело кое ретко се произведува на нашите простори. Момчето...

Поучна приказна: Нашиот живот не се проценува по тоа како изгледаме или што работиме, туку по тоа ШТО СМЕ!

Еден познат говорник го започнал семинарот со 100 евра подигнати во својата рака. Ги прашал...

ФОТО: Вака изгледа Касандра (Кораима Торес) 20 години подоцна!

Со серијата Касандра на средината на 90.тите години на минатиот век, започна епидемијата на...

Кремирани остатоци на починати се претвараат во дијаманти

Algordanza e швајцарска фирма која практикува еден фасцинантен и неочекувани пристап кон...

Едноставно го сакаш…

Доаѓа момент во кој едноставно сакаме некого. Не затоа што е добар или лош, или каков и да...

ВИДЕО: Елена Ристеска како Северина во „Твоето лице звучи познато“

На стартот од првата сезона од шоуто „Твоето лице звучи познато„ симпатиите ги освои...

Зошто покажувачот на глувчето е свртен на лево, а не право?

Експерти од StackExchangea  конечно одговорија на вечното прашање: Зошто покажувачот на глувчето...

Видео: Туна со спот од светски ранг за „Pardon“

Туна, после соработките со Cozman и Ghetto Geasy, конечно со соло проект. Темата „Pardon“ ја потпишуваат...

Ова е новата Бонд девојка!

Француската актерка Леа Сејдоу е новата девојка на Џејмс Бонд. Сејдоу, која има 29 години,...