Категорија: Слободно време и забава

На врв и на дно

„И најмалата надеж некогаш знае да разгори едно обично пламенче. Но и еден сомнеж умее да...

Фото: Чекорете по виножито

Што има на крајот од виножитото? Знаете дека можете да одите по виножито? Не буквално, но...

Peter Jackson го објави трајлерот за третото продолжение на The Hobbit: „The Battle of the Five Armies“

Филмската трилогија „The Hobbit“, која е базирана на новелите The Hobbit на J. R. R. Tolkien од 1937 година,...

Чудесна филантропија

„Беа доволно далеку за да почувствуваат жед еден за друг, а сепак толку блиску за да...

Шарена покривка од стотици чадори во Португалија

Секој Јули, како дел од уметничкиот фестивал Ágitagueda, стотици чадори се закачуваат над...

ФОТО: Неверојатна 3-Д улична уметност

Овие 5 уметници создаваат неверојатна 3-Д уметност на тротоари. Погледнете како изгледаат...

Фото: Тракторов ора низ булеварите во Скопје!!!

Не треба ништо да не чуди, бидејќи се може да видиме во денешно време, па така и како трактор...

Фото: Неверојатни 3Д тетоважи

Тетовирањето е уметност, а постојат артисти кои можат да создадат скоро неверојатни...

Што се случува зад сцената на “Game of Thrones”? Ексклузивно видео за сите фанови!

Продукцијата на Game of Thrones, реши со фановите да сподели интересни моменти од снимањето на...

ТВ серија: Докторка во Алабама (Hart of Dixie)

Главни улоги:  Рејчел Билсон, Вилсон Бетел, Џејми Кинг, Скот Потер, Крес Вилијамс Жанр: Драма,...

И вас ќе ве прелаже оваа оптичка илузија!

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=pNe6fsaCVtI[/tube]

ВИДЕО: Излезе трејлерот на долгоочекуваниот филм – „50 нијанси сиво“

Вчера излезе официјалниот трејлер за филмот „50 нијанси сиво“, кој е сниман според...

ФОТО: Доколку помислите дека ова се обични нацртани слики, се лажете!

Уметноста и креативноста не познаваат граници, навистина! Алекса е уметничка од Лос Анџелес,...

ФОТО: Неверојатна уметност! Доколку мислите дека овие објекти се вистински, погледнете двапати!

Феличе Варини е уметничка позната по дизајните кои го збунуваат мозокот. На првата слика...

Beyoncé е дел од екранизацијата на „50 нијанси на сиво“

Исчекувањето за премиерата на екранизацијата на хит еротските бестселери 50 нијанси на...

Како да проверите дали некој се логира од вашиот Фејсбук профил?

Многу е едноставен начинот на кој може да проверите дали некој се логира од вашиот профил на...

10 неверојатни мисли на Нелсон Мандела

На денешен ден е роден Нелсон Мандела во 1918 година, првиот црнец претседател на...

Направете сами интересна и слатка ташна

“Casa Futebol” проект за вдомување на Бразилските бездомници

Подготовките за Светското фудбалско првенство 2014 кое се одржа во Бразил, разбуди голем гнев...

Што јадат луѓето низ светот додека гледаат филм?

Мислевте дека традиционално сите низ светот јадат пуканки додека гледаат филм? Е па се...