Категорија: Слободно време и забава

7 идеи за магична градина

Градината е како светилиште. Тоа е место каде се релаксираме и уживаме во даровите од...

Witches of East End (Вештерки) – нова хит серија

Само една епизода е доволна за да сфатите дека оваа серија не е една обична серија, туку...

Фото: Ова не е папагал

Не, ова не е папагал, ова не е Scarlet Macaw. Ова е уметност. Ова е жена покриена во body paint и тоа многу...

Ќе се снима филм според Игра на тронови (Game of Thrones)

Авторот на „Игра на тронови“ (Game of Thrones), Џорџ Р. Р. Мартин (George R. R. Martin) изјави дека покрај ТВ...

Направете сами: Старите шорцеви во ново руво

Топлите денови ни се наближуваат, а стариот шорц што веќе ви е малку тесен може да го...

Најсуров наставник на сите времиња: како казна за учениците им дал спојлер од „Игра на тронови“

Кралот Џофри може е најлошиот лик во Вестерос, но сигурно не е толку лош штом по луѓе не...

Најочекувани филмски продолженија во 2014 година

22 Jump Street  (излегува на 13.06.2014) Започнува онаму каде што заврши првиот дел, Jenko и Schimdt повторно...

Даниел Кајмакоски ја запеа Зајди Зајди…

Кога македонски пејач гостува во странска емисија, неизбежно е да се побара и негова верзија...

Направете сами: маска од чипка за 1 април

Доколку ви треба маска за 1 април во последен момент, ова е вистинската идеја за вас. Се што ви...

Направи сам: миризливи свеќи

Свеќите, како декоративни предмети во вашиот дом, може да ви донесат многу придобивки, како...

Торти кои на прв поглед изгледаат како обични предмети

Бет Ен Голдберг, поранешна инженерка, поседува слаткарница во Калифорнија наречена „Studio...

Креативни велигденски декорации за вашиот дом

Уште неполн месец не дели од еден од најголемите и најубавите празници за припадниците на...

Сите изведби на Даниел Кајмакоски на супер финалето на Х Фактор

Фаворитот уште од аудициите, нашиот Даниел Кајмакоски е апсолутниот победник во првата...

Мистериозен град… дали некогаш постоел?

Уметникот и фотографот Michael Paul Smith, поминал часови фотографирајќи еден посебен град кој...

Моќен и фраерски мотор вреден 137.000$

При комбинирање на талентите на човекот кој ги дизајнирање светлите тркала во филмот „Tron:...

Освежете ја вашата градина

Впечатливите бои и детали се хит оваа пролет за декорирање на градината. Бојадисајте...

„How I met your mother“ се ближи кон своето финале

На сите многу добро ни се познати приказните за животите на Тед, Барни, Маршал, Робин и Лили,...

15 идеи за уникатна детска соба

Сигурно како деца сте посакувале да имате куќичка на дрво во која секој момент можете да...

Оделата во популарната Suits

Во правната драма која привлече огромна публика, Suits, неизбежен е одличниот стил кој го имаат...

„Dark horse“ на Кети Пери испеана во 20 стилови

Не верувавте дека некогаш стилот на Нирвана и на Френк Синатра може да се спојат во една...