Категорија: Слободно време и забава

Изгубени

Изгубени Во тмурните денови и глувите ноќи, кога меѓу илјадници луѓе сепак си сам, јас ќе...

Тетоважи од к’на како третман за пациентки болни од рак

Уметноста на цртањето на привремени тетоважи со растението к’на е во традицијата на...

Grace Ciao користи цветови за неверојатни модни дизајни

Grace Ciao е 22 годишна дизајнерка од Сингапур, која за своите дизајни, наместо секојдневните...

Чарлс Буковски ви дава лекции за животот: „Го сакав целиот свет или ништо.“

Чарлс Буковски бил поет, писател, новелист. Пишува без воздржување, за сите животни...

Зависноста од таблет е штетна по здравјето на децата

Едно неодамнешно истражување покажало дека бебињата и малите деца кои секојдневно играат...

1600 панди во Хонг Конг за подигање на свеста за загрозени животни

Уметникот Паоло Грангеон  работи на подигање на свеста за зачувување на загрозените видови...

Креативни полици за детска соба

На детските соби секогаш им требаат полици! Од една страна тие се декоративен дел во домот,...

Најубавите витражи во светот

Кога влегуваме во свето место, нашите очи бараат светлина. Доколку имаме среќа, таа светлина...

Брилијантната Кристина Јенг си заминува од Вовед во анатомија

Вовед во анатомија во наредната сезона останува без брилијантната докторка Кристина Јенг,...

Биди ми љубов

„Биди ми светла точка во овие сиви денови. Биди ми книга која ќе ме натера да ја прочитам во...

Тијана и Тамара со фолк верзија на евровизиската песна „To the sky“

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=oGrB9eGePEE[/tube]

Кампер + автомобил= Mini Cooper Camper

Британскиот  производител на мали автомобили Mini Cooper, кој е под капата на BMW, претстави три...

Портокал, мед, цимет.

Портокал, мед, цимет.   Портокал, мед, цимет. Исечено срце, потечени очи, испукани капилари....

Животинското царство на Индија – проект на уметникот Karen Knorr

India Song е проект на уметникот Karen Knorr преку кој ја воспева богата култура и митови на Индија....

Викенд предлог: 5 авантуристички филмови

За овој викенд ви ги препорачуваме едни од најдобрите авантуристички филмови, од кои секој...

Совршена дрвена куќичка за ноќ под ѕвездите

Неверојатната дрвена куќичка се наоѓа во резерватот Sabie Sand Reserve во Јужна Африка, поточно Lion...

Прекрасната “Сношти сакав да ти дојдам” во изведба на легендарните Аки Рахимовски и Горан Бреговиќ

Мла­да­та ак­тер­ка и му­зи­чар­ка Ја­на Сто­ја­нов­ска ја тол­ку­ва глав­на­та жен­ска...

Искреирајте си го сами најпознатото тренд здолниште за 2014

Најголем тренд оваа сезона се познатите „обвиткани“ здолништа или здолништа со „јазли“....

Пенкало со кое може да цртате во воздух

Замислете дека може да нацртате 3Д објект во воздух, баш на начин на кој што цртате фигури во...

Најважната животна лекција – Верба

Верба Често ја заборавамe онаа првата лекција, дека се поминувa. Ќе паднеш играјќи си, ќе си го...