Категорија: Слободно време и забава

Погледнете го трејлер за филмот Ocean’s 8 (ВИДЕО)

Најпосле пристигна очекуваниот трејлер за филмот Ocean’s 8, во кој можеме да ги видиме моќните...

Македонија со уште една значајна награда на детски фестивал

На Славјански базар 2017 во Витебск Марија Спасовска освои 3 лауреат. За прв пат во категорија...

Слушнете ја новата песна на Каролина Гочева

Познатото македонското девојче, Каролина Гочева, ја објави првата песна од новиот албум, што...

Ксенија Николова ја издаде својата нова книга „Емотивен манипулатор“: Преку победа на емотивниот манипулатор, до сопствената слобода

Емотивните манипулатори се насекаде околу нас. Се појавуваат во најразлични облици, во...

Samsung Galaxy S9 започнува со продажба во март

Својот најнов телефон, Galaxy S9, Samsung планира да го претстави веќе во февруари, додека...

Интернетот во минатото

Kомпјутерите не биле централниот дел во нашите животи. За луѓето кои не го искусиле,...

Робин Рајт ја презема главната улога во последната сезона на познатата серија

Последната сезона од серијата “House of Cards” ќе продолжи со снимање во 2018 година, но без...

Започнува продажбата на iMac Pro

Започна продажбата на новиот iMac Pro и е со почетната цена од 4,999 долари. Новиот iMac Pro се...

Паметен телефон кој може да се користи 7 дена без да се наполни

“Oukitel” ќе го лансира паметниот телефон со батерија од околу 11.000 mAh на почетокот на...

Корисниците на Инстаграм можат да следат хаштагови

Instagram повторно објави нешто ново. Овој пат, објави нова функција која им овозможува на...

Наскоро пристигнува батеријата од соништата

Американските научници од Joint Center for Energy Storage Research кои што се занимаваат со проучување на...

Џеј Ло и нејзиното семејство се подготвија за Божиќ

Еен од најактуелните холивудски парови, Џенифер Лопез и Алекс Родригез, оваа година беа во...

Софиа Вергара во отмено издание со сопругот на премиерата на филмот “Star Wars: The last Jedi”

Софиа Вергара и Џо Манганиело присуствуваа на свечената премиера на најновиот филм од...

Нова серија за фановите на “Stranger Things“, погледнете го трејлерот за серијата “Dark” (ВИДЕО)

Серијата “Dark” од 1 декември се најде на Netflix. Taa изобилува со интриги, длабоко чувани...

Татко и ќерка создадоа незаборавна авантура

Родителите обожаваат да ги фотографираат своите деца додека се малечки за подоцна кога ќе...

Девет напуштени нуклеарни бункери кои се трансформирани во прекрасни простори

Земјата неодамна ја тестираше својата најмоќна меѓуконтинентална балистичка ракета, која...

Идеи зa новогодишно украсување на домот

Крајот на годината е на прагот, а желбата за новогодишно украсување е се поголема и поголема....

Девојка со протетска нога е инспирација за сите

Сите луѓе во животот имаат своја цел. Дали ќе ја остварат целта или не, зависи од тоа како ќе...

Apple ја купува популарната музичка апликација Shazam

Aмериканскиот гигант Apple се подготвува да ја купи мобилната апликација Shazam за рингтонови и...

Ксенија Николова со нова книга, „Емотивен манипулатор“ својата промоција ќе ја има на 13-ти декември

Една од нашите млади и талентирани авторки, Ксенија Николова, овој декември го издава своето...