Категорија: Слободно време и забава

Филмови снимени според вистински настани кои ќе ги гледаме во 2018 година

Животот ги пишува најдобрите романи, а овие одвај чекаме да ги погледнеме. Најдобар пример...

Со новиот сет на нозе ги направите првите мали чекори (ВИДЕО)

Софија е најнапредниот робот создаден од страна на Hanson Robotics. Неодамна, таа доби новиот сет...

Шпанскиот латино заводник со нова песна (ВИДЕО)

Шпанскиот латино заводник, Енрике Иглесиас, со своите песни постојано ги освојува срцата на...

Кои безвременски песни ќе ги слушаме и во 2018 година?

Имате ли понекогаш чувство дека колку и да се трудите не можете да ги сакате денешните песни...

Славниот пејач со нова песна се врати на музичката сцена (ВИДЕО)

По долгата пауза, Џастин Тимберлејк, се врати на музичката сцена со нова песна. Песната се...

Бездомна жена со неверојатен глас кој мора да го слушнете (ВИДЕО)

Витни Хјустон важи за еден од најдобрите вокали, а да ја изведеш нејзината I will always love you...

Серијал посветен на најголемите генијалци: Genius во првата сезона ни го прикажува животот на Алберт Ајнштајн

Биографски серијал за најголемите умови во историјата, го носи името Genius  или Генијалец, и...

Оваа девојка своето лице го претвора во хамбургер, а прстите во помфрит

Мими Чои (31) поради цртежите по телото со храна и животни, е вистински хит на инстаграм преку...

Oва се двете најголеми иновации кај паметните телефони за 2018 година

Оваа година ќе се имплементираат две големи иновации кога станува збор за паметните...

Игра на тронови се враќа во 2019?

Фановите на мега популарната Игра на тронови ќе ја почекаат следната, последна сезона...

Хип хоп е најслушана музика за 2017 година

“Nielsen” е водечка глобална компанија за истражување на пазарот. Таа исто така овозможува...

Брачен пар ги испеа хитовите кои ја одбележаа 2017 година (ВИДЕО)

2017 година заврши, но песните кои беа најголеми хитови и оваа година ќе не забавуваат,...

Кои се ѕвезди ќе настапуваат на најголемиот музички фестивал – Coachella 2018?

Организаторите на најголемиот музички фестивал Coachella 2018 ги најавија овогодинешните ѕвезди....

Погледнете го трејлерот за „Fifty Shades Freed“ (ВИДЕО)

Како подарок за почетокот на новата година  го имаме новиот трејлер за трилогијата „Fifty Shades...

Музички микс од божиќни песни и “Star Wars” отсвирен на гитара (ВИДЕО)

Празничната еуфорија насекаде во светот е во пол ек. Луѓето со нетрпение ги очекувате...

Десетте најдобри серии за 2017 година

Додека некои луѓе Новата година ќе ја дочекаат во некој ресторан или елитен бар, за други,...

Слушнете ја најубавата музичка честитка за Новата 2018 година

Нашата земја е плодна почва за многу музички таленти кои нижат успеси како во Македонија,...

Samsung произведе најдобри три лаптопи со најиздржливи батерии

 Samsung ги претстави трите нови лаптопи со подобрени батерии. Првиот лап топ е Notebook 9 Pen кој што...

Погледнете го трејлер за филмот Ocean’s 8 (ВИДЕО)

Најпосле пристигна очекуваниот трејлер за филмот Ocean’s 8, во кој можеме да ги видиме моќните...

Македонија со уште една значајна награда на детски фестивал

На Славјански базар 2017 во Витебск Марија Спасовска освои 3 лауреат. За прв пат во категорија...