Категорија: Технологија

Колку чини производството на iPhone 6?

Сајтот Teardown.com комплетно го растури новиот смартфон на Apple за да дознае колку чини секој...

Светот во паника – Фејсбук ќе почне да наплаќа по 143 денари?

Според најновата вест која ја објави сајтот „National Report“, Фејсбук од 1 ноември ќе воведе...

Видео: Еволуцијата на работното биро во изминатите 30 години!

Брзиот развој на технологијата значително ги олесни нашите животи на сите полиња. Тимот од...

Колку чини да купите Lamborghini Veneno Roadster преку оглас?

Кога производството на некој суперавтомобил е ограничено на само неколку примероци, дури и...

Хакирани се 5 милиони лозинки на Gmail! Проверете дали вашата е безбедна…

Архивата на податоци која содржи пет милиони Gmail адреси и лозинки се појави на еден интернет...

Фото: Кутија за прстен која ќе ги смени запросувањата засекогаш!

Иновативноста доаѓа и на полето на запросувањето, не станува збор за некои посебни...

ФОТО: Видов 3 телефони кои седеа на кафе…

Жално но вистинито! Ново модерно време, нова шема, нови луѓе, нови мобилни телефони. Наместо...

Фото: Среќа е … да ги научите Вашите баби и дедовци да користат далечински управувач!

Ова е најдоброто решение за да ги научите Вашите баби и дедовци да ги користат далечинските...

Што да направите кога ќе испратите СМС на погрешната личност?

  За сите нас кои сигурно имаме испратено СМС порака на погрешна личност, овој совет...

Фото: Како изгледаат нуклеарните централи одвнатре

Дали некогаш сте виделе како изгледаат модерните нуклеарни централи одвнатре? Тие се...

Футуристички бежичен полнач за телефони

Swich е софистициран, безжичен, рачно изработен полнач за смарт телефони. Мобилен додаток...

Најскапиот кампер во светот

Ова луксузно задоволство ќе ве чини 3 милиони долари и моментално се продава во Дубаи. Овој...

Фото: Ова се првите фотографии на финалниот, спакуван iPhone 6

IPhone 6  е спакуван и се дистрибуира низ светот. Ова се првите фотографии на новиот Ајфон, од...

Фото: Тракторов ора низ булеварите во Скопје!!!

Не треба ништо да не чуди, бидејќи се може да видиме во денешно време, па така и како трактор...

Како да проверите дали некој се логира од вашиот Фејсбук профил?

Многу е едноставен начинот на кој може да проверите дали некој се логира од вашиот профил на...

Речиси невидлив IPHONE 6 со сафирен дисплеј

    [tube]https://www.youtube.com/watch?v=5R0_FJ4r73s[/tube]

Фото: Среќа е … да имаш мрежа! Технички проблеми во мрежата на VIP!

Дел од корисниците на мобилниот оператор VIP, веќе неколку часа не се во можност да...

Видео: Погледнете ја најстрашната и најскапата скриена камера до сега!? Лажна авионска несреќа!!!

Главна мета на оваа скриена камера е познатата аргетинска манекенка Химена Камписи. Наместо...

Како ќе изгледа животот во 2025 година?

Наместо возачка дозвола ќе бараме дозвола за пилотирање, а од куќи до печат ќе биде...

PayPal, конечно достапен и во Македонија

Македонските граѓани конечно, по години исчекување, ќе можат да ги користат услугите на еден...