Категорија: Технологија

Јапонски мобилен телефон кој можете да го миете со сапун!

Најчесто треба да избегнувате вашите мобилни телефони да имаат допир со вода, а не па со...

Тесла автопилот – спречува и предвидува сообраќајки пред истите да се случат (ВИДЕО)

Најновиот изум на Тесла колите – Тесла автопилотот, кој дефинитивно е нешто неверојатно....

Што ќе се случи ако го притиснете копчето старт/стоп за време на возење?

Дали некогаш сте се запрашале што може да се случи ако за време на возењето случајно го...

Амазон ќе гради воздушни магацини

Компанијата Амазон предаде патент за лебедечки магацини во кои би ги чувал производите за...

Фејсбук воведува нова функција против ширењето на дезинформации

Социјалната мрежа Фејсбук (Facebook), во петокот, најави воведување на нови функции за борба...

Дали вака ќе изгледа новиот Samsung Galaxy S8?

Сѐ повеќе почнаа да кружат гласините за новиот паметен телефон на Samsung, моделот Galaxy S8, а...

Претставен е Никола – камионот на иднината!

Деновиве компанијата Nikola Motor Company го претстави „камионот на иднината“ кој што на...

Кинеската копија на Range Rover Evoque станува оригинал?

Брендот LandWind одлучил за радикално да го рестилизира својот кросовер модел X7 којшто во...

10 причини зошто вашиот „глупав“ мобилен телефон беше подобар од смартфон

Повеќето од вас имаат смартфони, при што Фејсбук, Инстаграм, Снепчет и Твитер ви се достапни...

China Mobile ќе започне со тестирање на 5G мрежа

China Mobile, еден од трите кинески телекомуникациски оператори, следната година ќе започне со...

Интернет страница за лесно бришење на профилите на социјалните мрежи

Шведските девелопери Вил Далбо и Линус Унербек направиле сервис кој што овозможува на едно...

Кога НАСА ја фотографира Земјата ноќе таа е прекрасна, изгледа речиси нереално

Ова не се монтирани, ни обработувани фотографии. Ова е планетата Земја, фотогрфирани од...

Генијален „паметен часовник“ се напојува од топлината на телото, па никогаш не треба да се полни

Живееме во доба каде сме зависни од телефоните, таблетите, компјутерите, а наспроти тоа се...

Направен да се распадне, а сепак да го сочува животот на возачот

Во текот на вчерашните бркотници во коишто учествувале неколку возила, во Лос Анџелес е...

“The Schumacher” ќе биде именуван еден од моделите на Ferrari

Ферари следната година ја прославувааат својата 70-годишнина, означувајќи ја со...

Facebook со нова функција „Маски“

Компанијата Facebook ја претстави новата функција “Masks” која ќе биде достапна за корисниците...

Германец сака да го продаде својот Mercedes за 10 милиони долари

Цената од 10 и повеќе милиони евра за класичните спортски автомобили и не е некоја реткост, но...

“Ѕирнете” во Škoda Fabia каква што досега никогаш не сте виделе!

Дека внатрешноста на еден модел под логото на Škoda може да биде и тоа како атрактивна, ни...

Инстаграм подготвува револуционерна опција

Популарната социјална мрежа Инстаграм, наскоро би можела да ги следи стапките на Фејсбук, со...

Go Insta – нова опција на Instagram за пренос во живо

Instagram деновиве ја тестира новата опција Go Insta со која корисниците ќе можат да емитувате видеа...