Категорија: Спорт

Вежбање со стил во новата кампања на Adidas во соработка со Stella McCartney

Втор пат по ред дизајнерката Stella McCartney за својата кампања во соработка со Adidas, го избра...

Кире Лазаров најдобар стрелец на СП во Франција

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е најдобриот стрелец на...

Немања Обрадовиќ добива македонски пасош и ќе игра за нашата репрезентација

Немања Обрадовиќ, кој наскоро треба да добие македонски пасош и да биде дел од нашата...

Лазаров: Желбата и срцето нè доведоа каде што сме

Самиот факт дека игравме против Шпанија и се истрошивме кажува дека извлековме денес...

ЦЕЛТА Е ОСТВАРЕНА: Македонија го скроти Исланд за осминафинале со Норвешка!

Во одлучувачкиот натпревар за третото место во групата Б, македонската ракометна...

Нов пораз на Реал, Селта победи во Мадрид

Фудбалерите на Реал Мадрид во неполни четири дена забележаа два порази, откако во неделата...

Кире и Столе ја однесоа Македонија до победата над Тунис

Македонската репрезентација со победа 34:30 (13:14) над Тунис стартуваше на 25-то Светско...

ВИДЕО: ”Спајдермен” се обиде да го прекине мечот меѓу Сити и Вест Хем

Маж облечен во костимот на стрип јунакот Спајдермен истрча на теренот во текот на...

ВИДЕО: ЈУНИОРИТЕ СО ОРО ГО ПРОСЛАВИЈА ПЛАСМАНОТ НА СП ВО АЛЖИР

Голема радост владее кај нашите јуниори по огромниот успех и пласманот на СП во Алжир. Еве...

Кикс на Ливерпул, победи на Сити и Јунајтед

Екипите од Манчестер Сити и Јунајтед забелажаа победи, додека Ливерпул испушти два важни...

Еден од најдобрите фудбалски судија досуди пенал поради играње со рака на голманот

Еден од најдобрите фудбалски судии на светот, Турчинот Чунејт Чакир направи несфатлива...

Реал Мадрид со повеќе трофеи од порази во 2016

Најтрофејниот европски клуб, Реал Мадрид, со „златни букви“ ја запиша 2016 година. Оваа...

Твитер: Три работи се сигурни: плаќање данок, смрт и гол на Рамос во 90-та минута

Фудбалерите на Реал во саботата го соборија клупскиот рекорд откако и на 35-от натпревар во...

Клуб Америка избори полуфинале против Реал Мадрид

Фудбалерите на Клуб Америка од Мексико изборија пласман во полуфиналето на Светското...

Кога англиски фудбалери се обидуваат да зборат на друг јазик (ВИДЕО)

Вообичаено се подложни на потсмеваат фудбалерите на кои англискиот не им е мајчин јазик, па...

Чудо: Еден од тројцата преживеани играчи на Чапекоенсе стана на нозе и им испрати емотивна порака на фановите (Видео)

Алан Рушел е еден од тројцата фудбалери кои го преживеаја фаталниот лет од Боливија до...

Ракометарките обезбедија пласман во баражот за Светското првенство!

На Македонија и требаше победа изразена со седум голови разлика, последниот гол кој не...

Најтажната светска карикатура: Добредојдовте во фудбалскиот рај

Човек не може да остане рамнодушен на оваа карикатура, дефинитивно најтажна на фудбалска...

Нов скандал: И Роналдо затајувал данок?

По Лионел Меси, Неѕмар, Хавиер Маскерано и Самуел Ето нова мета на даночните органи во...

”ДОКТОРОТ” СО НОВИ 3 ДОБИТНИ ТИКЕТИ

Нашиот пријател Александар кои своите добитни тикети ги потпишува ”The Doctor Tips 1×2”, повторно...