Категорија: Автомото

Се продава караванот на легендата Михаел Шумахер! А цената? Па и не е толку висока!

Берлински дилер на половни автомобили понуди каравански Mercedes E55 AMG од 1998-та година којшто му...

Третиот мото собир во Свети Николе (фотографии)

Во сабота, на 04 јуни 2016 во Свети Николе се одржа третиот по ред мото собир, организиран од...

Роси: Беше тежок викенд, но мора да бидам задоволен

Италијанскиот возач во Јамаха, Валентино Роси последната трка во Мото ГП шампионатот за...

Иџе Стефановски славеше на легендарната „Хунгароринг“ (видео)

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски стигна до победа на првата трка од...

ВИДЕО: Тешка несреќа на Фернандо Алонсо во Австралија

Пилотот на Мекларен Хонда Фернандо Алонсо помина без посериозни повреди во страшната...